Jak na srovnání havarijních pojistek?

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 782
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Jak na srovnání havarijních pojistek?

Příspěvek od admin »

Autonehoda.jpg
Bude za pár týdnu vašemu plechovému kamarádovi končit havarijní pojištění? Pořizujete si nové vozidlo a chcete se ochránit před případnými následky škod, které na něm vzniknou? Pak určitě přemýšlíte, kde mu pojištění sjednáte. Rozdíly mezi nabídkami jednotlivých pojišťoven jsou velké, někdy i v řádu tisíců. Zajímá vás, jak si sjednat to nejlepší a zároveň nejvýhodnější havarijní pojištění? Čtěte dál!

Havarijní pojištění je dobrovolné

Pojištění vozidel se dělí na povinné a dobrovolné. Povinnou složku tvoří povinné ručení, které vás chrání před důsledky škod, které provozem svého vozidla způsobíte někomu dalšímu. Je přitom jedno, zda jde o škody na zdraví či životě, majetkové škody nebo ušlá zisk.
Dobrovolnou částí pojištění je havarijní pojištění automobilu, které vás chrání před škodami způsobenými živly nebo škodami vzniklými v důsledku odcizení, havárie, vandalismu nebo neoprávněného užití vozidla. Oceníte ho i ve chvíli, kdy způsobíte nehodu a poškodíte při ní i vlastní vozidlo.

Jak si sjednat havarijní pojištění?

Havarijní pojištění si můžete sjednat v různých variantách a několika způsoby. Je jen na vás, zda se pojistíte proti všem pojistitelným rizikům (varianta all-risk), nebo si vyberete jen některá z nich. Stejně tak můžete pojišťovny ohledně nabídky obvolat, navštívit je osobně, nebo využít pokroku dnešní doby a pojištění si sjednat online.

Ano, dneska už nemusíte nikam chodit. Stačí si vzít do ruky počítač, tablet nebo chytrý telefon, vyplnit pár údajů o sobě a také něco o vozidle a během pár vteřin se vám zobrazí ty nejlepší aktuální nabídky na trhu. Vy si vyberete tu, která je vašemu srdci nejbližší a hned si ji můžete sjednat.
Víte, že u havarijního pojištění se na placení škody klient většinou podílí? A to do výše spoluúčasti, která je dána buď konkrétní částkou, nebo procenty.
Kolo auta.jpg

Vložit obrázek Kolo auta

Co může havarijní pojištění krýt?
Naše pojišťovny umožňují pojistit se pro tyto případy:
Havárie je nejčastější a taky nejdražší pojistné riziko. Pojištění pro případ havárie oceníte ve chvíli, kdy svůj vůz poškodíte v důsledku autonehody nebo třeba střetu se zvěří.
Odcizení – Krádeže aut jsou u nás na denním pořádku, takže je na místě se pro tento případ pojistit. Když se nepodaří kradený vůz dohled, pojišťovna vám vyplatí peněžní částku a vy si můžete koupit jiné auto.
Vandalismus (poškození vozidla jinou osobou)
Živelné pohromy, mezi které patří požár, povodeň, krupobití, zásah bleskem, pád větve na kapotu a další nepříjemnosti.
● Nákup náhradních dílů pro opravu vozidla
Víte, že je třeba dát si pozor na výluky pojištění, tedy situace, na které se pojištění nevztahuje? Jde třeba o řízení pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné látky, nebo třeba situaci, kdy dojde k nehodě dvou a více vozidel stejného majitele.

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“