Jaké připojištění zvolit k povinnému ručení?

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 812
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Jaké připojištění zvolit k povinnému ručení?

Příspěvek od admin »

Ať už jste ostřílený jezdec, nebo své první auto teprve pořizujete, pravděpodobně jste již zaslechli o pojmu povinné ručení, které je nezbytnou součástí každého řidiče, konkrétně jeho vozidla. Pokud máte rádi jistotu, pravděpodobně vás budou zajímat i možná připojištění, se kterými se budete na silnici cítit více v klidu. Jaké jsou možnosti a co se opravdu vyplatí si připojistit?


auticko a smlouva.jpg

Povinné ručení

Ve zkratce se jedná o pojištění, které musí mít v souladu se zákonem každý majitel vozidla. V případě nehody nebo jiných škod spojených s automobilem jsou právě z tohoto pojištění financování následné škody. Ať už se jedná škodu na zdraví nebo škodu na majetku (zde mohou být výjimky určené poskytovatelem). Dokladem k povinnému ručení je zelená karta, kterou získáte po uzavření smlouvy. Pokud chcete ušetřit, zkuste použít
kalkulačku povinného ručení.


havarie a zena.jpg


Povinným ručením to nekončí

Povinné ručení máte. Co dál? Možná by se mohlo zdát, že tímto krokem všechno končí. Naopak, na trhu existuje spousta dalších připojištění, kterými můžete vaše základní povinné ručení doplnit. Vybrali jsme pro vás ty nejdůležitější, se kterými nešlápnete vedle. Jaké to jsou?
 • 1) Střet se zvěří
  Mnoho řidičů už jistě zažilo pocit, kdy se poměrně při klidné jízdě mimo město naproti nim rozsvítila zářivé očička a neštěstí bylo na světě. Zejména při jízdě kolem polí a lesů je střet se zvěří častější než si myslíte. Bohužel náhrada za škodu způsobenou srážkou se zvěří a to ať už se jedná o zajíce, srnu nebo mohutného jelena povinné ručení nekryje. Pokud tedy váháte, které připojištění se vyplatí, s tímto nešlápnete vedle. Zejména pro obyvatele vesnic a odlehlejších lokalit, kteří se pohybují na komunikacích nižších tříd. Není ale výjimkou, že i na dálnici můžete potkat zmatenou srnu.
 • 2) Pojištění živlů
  Přírodní katastrofy neovlivníte. A to ať už se jedná o mohutné krupobití, které je nejčastějším živlem poškození nebo silný vítr, který přenáší předměty a v cestě mu stojí přímo vaše auto.
 • 3) Pojištění skel
  Nevyzpytatelné kamínky na silnici zná snad každý řidič. Poškození skla je často součástí samotného povinného ručení, má to ale háček, musíte znát viníka, který způsobil poškození skla, což se ve většině případů těžko dokládá. U připojištění skel se na viníka nikdo neptá a každá škoda je automaticky proplacena.
 • 4) Asistenční služby
  Mnoho povinných ručení má asistenční služby zahrnuty již v základním balíčku. Je ale dobré zkontrolovat její podmínky plnění, mnoho asistenčních služeb v rámci povinného ručení je limitováno vzdáleností, což vás může nepříjemně překvapit v případě, když se vám nehoda stane daleko od domova.

A jaké připojištění je podle vás nejdůležitější?
Přílohy
prasatko a auto.jpg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“