Je nějaké zvýhodnění na pojištění pro elektroauta?

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 801
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Je nějaké zvýhodnění na pojištění pro elektroauta?

Příspěvek od admin »

Elektroauto.jpg


Elektromobily jsou fenoménem dnešní doby, možná o pořízení elektroauta taky uvažujete. Ceny pohonných hmot strmě stoupají, když je někde cena výhodnější, jsou tam dlouhé fronty. Elektroauto ale nabijete doma v garáži, ušetříte si tak hromadu starostí. Navíc je prý pojištění elektroaut výhodnější. Je to ale opravdu tak?

Když se řekne autopojištění

Každé auto, které se vydává na pozemní komunikace, musí mít sjednané pojištění. Povinné ručení je ze zákona nutností, havarijní pojištění je naopak dobrovolné. V čem se liší?
Povinné ručení vás chrání před škodami, které provozem svého vozidla způsobíte někomu jinému. Může jít o škody na majetku, zdraví i životě, stejně tak o ušlý zisk. Na škody, které v souvislosti s nehodou vzniknou na vašem vozidle, se ale nevztahuje. Na to už je třeba havarijní pojištění.

Povinné ručení vybírejte pečlivě

Kdyby existovala jedna pojišťovna a jedno autopojištění, ušetřilo by nám to hromadu starostí a času. Život by ale byl taky nudný, tak buďme rádi, že můžeme vybírat. Nabídky povinného ručení u jednotlivých pojišťoven se mohou v mnohém lišit, hlavní rozdíly jsou v ceně a výši pojistných limitů.

Právě výše pojistných limitů je parametr, který při výběru povinného ručení rozhodně nesmíte podcenit. Minimum je 35 milionů Kč a jde o maximální částku, kterou pak pojišťovna v případě pojistných limitů vyplatí třetí straně. Ne vždy to ale stačí, ono se to nezdá, ale jak škoda na majetku, tak škoda na zdraví, klidně mohou vyšplhat mnohem výš.

Kdo chce být dobře chráněný, ten by měl sáhnout po vyšších pojistných limitech, a to 50, 70 nebo i 100 milionů Kč.

Víte, že pojistné limity nejsou jediným parametrem, od kterého se odvíjí výše pojistného, na kterou také koukáme? Záleží i na výkonu elektromotoru, hmotnosti, značce, roku výroby vozu, počtu najetých kilometrů, vašem věku a bydlišti.

Auto.jpg

Ani výběr havarijního pojištění nepodceňujte

Oproti povinnému ručení není nutností, u nových i starších vozů se ale jednoznačně vyplatí. Nestojí svět a může vás uchránit od ztráty všech úspor. Vztahuje se na škody, které vzniknou na vašem elektromobilu, a to za vaší přítomnosti i mimo ni. Vztahuje se na škody, které vznikly v důsledku:
Havárie a je jedno, zda jde o autonehodu nebo střet se zvěří. K nehodě ale nesmí dojít pod vlivem alkoholu ani jiné omamné látky.
Vandalismu nebo poškození jinou osobou.
Odcizení vozidla
Živelní pohromy jako požár, zásah bleskem, povodeň, krupobití, pád větve na kapotu apod.
• U nových vozů se vyplatí i GAP pojištění pro případ totální škody na vozidle. Jeho cena totiž rychle klesá, když ale dojde k havárii, pojišťovna nevyplatí aktuální cenu vozidla, ale tu pořizovací.

Víte, že na rozdíl od povinného ručení se u havarijka podílíte na placení škody? Většinu škody sice uhradí pojišťovna, i ten zbytek vám ale může přidělat vrásky na čele. Když vybíráte povinné ručení, dobře se podívejte, jak je nastavená spoluúčast. Nejčastěji jde o 5 % nebo 5000 Kč, výjimkou není ani 10 % nebo 10 000 Kč a při pojistné události platí vyšší z těchto částek.

Náš tip na závěr: Autopojištění pro elektromobil si můžete sjednat i online, bez nutnosti někam chodit.

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“