Mezi kterými značkami vybírat pneumatiky a na co dát při výběru pozor?

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 801
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Mezi kterými značkami vybírat pneumatiky a na co dát při výběru pozor?

Příspěvek od admin »

Venku přituhuje a čas přesedlat na zimní pneumatiky se pomalu blíží. Že ty vaše staré už neúprosně volají po výměně? Poradíme vám, mezi kterými značkami můžete vybrat nové a na co se při výběru zaměřit.

pneumatiky.jpg

Pozor na správné rozměry

Jestliže vybíráte nové zimní pneumatiky, zaměřte se na rozměry. Jaké by měly být, najdete ve velkém technické průkazu.
Pneumatiky špatných rozměrů mohou nejen zapříčinit, že se auto na silnici bude chovat jinak a nepředvídatelně, ale také mohou být důvodem, proč neprojdete technickou kontrolou.

Jaké pneumatiky koupit?

Nabídka zimních pneumatik je obrovská, proto je doporučení konkrétní značky nebo snad konkrétního modelu přinejmenším obtížné. Přesto jsme pro vás dali dohromady tipy na tři společnosti, u kterých krok vedle neuděláte.

1. Michelin
Do roku 2005 byl Michelin největším výrobcem pneumatik na světě. Se zimními pneumatikami této francouzské značky se nespálíte.
Hledáte-li pneumatiky se slušnou životností a s kvalitními jízdními vlastnostmi i na ledu či mokré vozovce, sáhněte například po modelu Michelin Alpin A4 nebo Michelin Agilis 51 Snow-Ice.


2. Goodyear Tire & Rubber Company
Goodyear Tire & Rubber Company je americká společnost fungující od roku 1898. Gumy z její dílny se pravidelně umisťují v žebříčcích nejlepších zimních pneumatik. Konkrétně například model Goodyear UltraGrip Performance 2, který se hodí do náročnějšího terénu.


3. Dunlop
Kvalitní zimní pneumatiky se skrývají také pod značkou Dunlop, která spadá pod společnost Goodyear Tire & Rubber Company.
Během tuhých zim a ve vyšších nadmořských výškách, kde vozovku zpravidla pokrývá silnější vrstva sněhu, oceníte například Dunlop SP Winter Response 2 nebo Dunlop Winter Sport 5.
Výběr zimních pneumatik není radno podcenit a už vůbec se nevyplácí na gumách šetřit. Abyste zabránili zbytečným potížím na silnicích, upřednostněte raději nové a hlavně kvalitní zboží před tím bazarovým.

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“