Povinné ručení? Pojďte si udělat užitečný rekap

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 806
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Povinné ručení? Pojďte si udělat užitečný rekap

Příspěvek od admin »

Kdo by nechtěl mít povinné ručení, které je levné, poskytne zajištění nejen pro případ způsobené škody, ale ochrání také nás, a navíc při jeho sjednání člověk ušetří. Podívejte se na užitečné informace, které vám poradí, jak a kde si takové “povko”
sjednat.

volkswagon-g152ce014f_1280.jpg

Nedívejte se jen a pouze na cenu

Proč? Protože i to nejlevnější povinné ručení neznamená, že je pro vás výhodné. Důležité jsou především nastavené parametry, a to včetně limitů pojistného krytí. Ty vás podrží hlavně v případě pojistné události, kdy se ukáže, jestli jsou nastavené správně či ne, případně jestli má vaše povinné ručení i potřebné asistenční služby.

Co má vliv na cenu povinného ručení

Na to, kolik vás povinné ručení bude stát, mají navíc vliv i technické parametry vašeho vozu (výkon, objem motoru), dále jeho stáří, stejně jako váš věk, bydliště i řidičské zkušenosti či ježdění bez nehod. Pojišťovny totiž využívají predikce nehodovosti a tak si mladí, “nevyjiždění” řidiči připlatí víc, i ti, kdo bydlí ve městech a ne na vesnici.

Limity = pevný základ povinného ručení

Limity pojistného krytí určují maximální výši částky, kterou pojišťovna vyplatí osobě, které jste způsobili škodu. U povinného ručení jejich nejnižší možnou hranici stanovuje zákon, a to na 35 mil. Kč. Věřte nám, ne vždy ale musí stačit. Například při nehodách, kdy dojde ke zranění osob, újmě na majetku či podnikání, nebo kontaminaci vodního zdroje.

Proto je lepší limity při sjednávání pojištění navýšit, abyste potom zbytek škody nemuseli platit z vlastní kapsy. Jestli máte strach, že vám vyšší limity pojistného krytí napálí výslednou částku, podívejte se na srovnání povinného ručení a přesvědčíte se o opaku.
volkswagen-g58322b30f_1920.jpg

Užitečná připojištění aneb myslete i na sebe

Pokud chcete mít na silnici kompletní ochranu, je dobré si k povinnému ručení sjednat také havarijní pojištění. Při sjednání obou pojistek navíc můžete ušetřit díky propojištěnosti. Pokud ale havarijní pojištění nechcete, nebo máte starý vůz, sjednejte si k povinnému ručení
i užitečná připojištění. Může se jednat například o:
● pojištění skel
● úrazové pojištění řidiče i spolujezdců
● střet se zvěří
● živelní pohromy
● pojištění zavazadel
● pojištění zavazadel

Kde a jak sjednat nejlepší povinné ručení

Abyste získali nejlevnější povinné ručení na trhu využijte naši jednoduchou kalkulačku. Jedná se o online uživatelsky přívětivý nástroj, do kterého stačí zadat základní parametry a údaje. Během chvíle pak uvidíte přehledně srovnané nabídky povinného ručení, které si můžete upravit podle svých představ, a stejně tak snadno si pojistku můžete i sjednat. Veškeré dokumenty, včetně zelené karty, vám během chvíle přijdou do e-mailové schránky - a máte hotovo!

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“