Renovace alu kol - Jak na ni v domácích podmínkách?

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 779
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Renovace alu kol - Jak na ni v domácích podmínkách?

Příspěvek od admin »

Litá kola vyrobená z hliníku jsou designovou záležitostí, jež se skvěle vyjímá na každém automobilu. Avšak stačí chvilka nepozornosti a malér v podobě odřených kol je na světě - alu kola jsou bohužel velmi citlivá a náchylná na škrábance. Nejčastěji se tak stává odřením kol o obrubník. Oprava kol ale nemusí stát balík, řešením totiž není rozbité prasátko s penězi ani půjčky na nová alu kola, nýbrž bohatě postačí brusný papír a tmelů. S trochou šikovnosti se tedy dá renovace alu kol provést i v domácích podmínkách. Jak na to?


Co budete k renovaci potřebovat?


Při renovaci litých kol se neobejdete bez dvou brusných papírů - ideálně si obstarejte jeden se zrnitostí 600 a druhý buď se zrnitostí 1600, či 1800. Dále si bude potřeba obstarat speciální tmel na opravu alu kol a plnič ve spreji. Stejně renovace by nebyla možná bez podkladové barvy a laku. Hodit se bude i jarová voda a technický benzín, pro očištění a odmaštění kol před renovací.


Renovace alu kol krok po kroku


1.) Broušení
Z kola obruste starý lak, tak aby kolo zůstalo po této proceduře matné, beze stop původního lesku. Ideální je kolo nejdříve brousit hrubým brusným papírem a následně dočišťovat tím jemným.

2.) Čištění
Kolo je potřeba zbavit mastnoty a nečistot. To udělejte tak, že nejprve kolo očistěte jarovou vodou a poté ještě technickým benzínem.

3.) Tmelení
Je potřeba vyplnit všechny rýhy v kole speciálním tmelem, který se poté musí nechat zatvrdnout (informaci o délce tvrdnutí najdete na obale). Po zatvrdnutí obruste přesahující části tmelu. Jako poslední si vezměte plnič ve spreji a vyplňte jím drobné vlásečnicové škrábance a následně opět přebruste.

4.) Lakování
Prvně naneste základovou barvu, dávejte si ale pozor na stékající kapky, jež by mohly celou renovaci zhatit. Na závěr již stačí pouze kolo nastříkat vámi zvoleným lakem a je hotovo!

Pokud se vám do renovace kol přece jen nechce svépomocí, poté můžete využít služeb některé z firem, jež se tímto zabývají a zvládnou vám opravit odřená alu kola. Doporučit můžeme například pneuservis Děčín.


lestene.jpg
lestene.jpg (126.21 KiB) Zobrazeno 216 x

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“