Volkswagen odhaluje koncept Jetta GLI Performance na veletrhu SEMA 2022

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 813
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Volkswagen odhaluje koncept Jetta GLI Performance na veletrhu SEMA 2022

Příspěvek od admin »

Inspirováno cestovními vozy minulosti, kalifornské designové centrum Volkswagen nově představuje sportovní Jetta GLI jako koncept ještě výkonnějšího sedanu.

Modernizace motorů, brzd a jízdních vlastností značky RacingLineTM doplňují styling konceptu inspirovaný motorsportem s širokými blatníky. Kola Rotiform® se zakázkovými pneumatikami AERODISC přenášejí výkon na vozovku. Herndon, VA - Společnost Volkswagen of America, Inc. odhalila na letošním veletrhu Specialty Equipment Market Association (SEMA) Show® v Las Vegas v Nevadě koncept Jetta GLI Performance. Koncept Performance bude spolu s dalšími osmi koncepty a modely vozidel vystaven ve stánku společnosti Volkswagen (#10509), který se nachází v severní hale výstavy, a v jeho blízkosti.

Model Jetta GLI, který byl poprvé uveden na trh v roce 1984, byl v průběhu mnoha generací s oblibou označován jako "GTI s kufrem". Jetta GLI, která se svým bratrancem Golfem GTI často sdílí řadu prvků vnějšího designu a výkonnostního vybavení, je po téměř čtyři desetiletí své existence stejně tak řidičským vozem.

Jako poctu mnoha letům v modelové řadě si kalifornské designové centrum Volkswagenu vypůjčilo prvky z bohaté historie modelu GLI a umocnilo je v kompletně přepracovaném exteriéru a podvozku konceptu Jetta GLI Performance.

"Koncept Jetta GLI byl pro náš tým příležitostí čerpat z naší vášně pro motoristický sport a vytvořit vizi, která je ještě expresivnější a vzrušující, než je tomu u sériového vozu," řekl Reto Brun, Senior Director Volkswagen Design Center California. "Široká karoserie dodává tomuto konceptu GLI postoj, o kterém sní každý nadšenec, a grafické zpracování podtrhuje jeho agresivnější charakter, přičemž zahrnuje klasické prvky GLI."

Koncept GLI Performance, postavený na modelu Jetta GLI Autobahn z roku 2022 se šestistupňovou manuální převodovkou, má přední a zadní blatníky širší o 0,8 palce oproti sériovému provedení, to vše se zadními ventilačními otvory. Motorsportem inspirované prolisy jsou v profilu propojeny bočními prahy s větším profilem.  Přední nárazník na zakázku se pyšní zvětšenými nasávacími otvory mřížky chladiče, zatímco zadní část karoserie má aktualizované vložky mřížky chladiče a svalnatou spodní lištu, která rámuje sportovní tlumič výfuku s dvěma výdechy. Zakázková matná černá vinylová fólie s motivem šestiúhelníků přechází do továrního odstínu laku Kings Red Metallic.
Medium-16180-JettaGLIPerformanceConcept.jpg
Na základě motoru Volkswagen EA88 Gen 3 přidala společnost RacingLine svůj výkonnostní paket IS38 založený na turbodmychadle. Sání studeného vzduchu R600 z uhlíkových vláken a mezichladič Performance Intercooler zajišťují potřebný průtok chladného vzduchu, zatímco sada olejového hospodářství a chladič oleje pomáhají s tepelným řízením oleje v motoru. Výkon je přenášen na přední kola prostřednictvím tovární šestistupňové převodovky spřažené s vylepšeným výkonným spojkovým paketem.
Proti konceptu GLI Performance s výkonem 350 koní a točivým momentem 372 N.m (oproti sériovým 228 koním a 258 N.m) nasadila společnost RacingLine sadu velkých brzd Stage 3+ se šesti pístky a kovanými třmeny (BBK) a karbon-keramickými kotouči o průměru 15,0 palců. Aby byl dodatečný dopředný moment a brzdný výkon vozu na trati zvládnutelný, poskytla společnost RacingLine také sadu odpružení TrackSport s vinutými pružinami, která byla zkonstruována na základě rozsáhlých závodních zkušeností značky. Systém TrackSport spojuje prvky, které jsou typičtější pro plnohodnotné závodní vozy, jako jsou vinuté zadní pružiny/ tlumiče, obrácený přední tlumič s "tlustým dříkem", lehká hliníková tělesa, 2,4palcové lineární pružiny s pomocníky a plně nastavitelné pevné horní uložení. V kombinaci s tímto tuningovým balíčkem vzniká odpružení vhodné pro závodní okruhy, které je stejně dobře použitelné i na silnici.

Medium-16182-JettaGLIPerformanceConcept.jpg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“