VW po kterých je v hlad

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 782
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

VW po kterých je v hlad

Příspěvek od admin »

Koronavirus silně rozkolísal celosvětový trh a Český trh nezůstal výjimkou ani z pohledu nových a ojetých vozidel. Automobilky i bazary očekávaly mírný až střední pokles nicméně stal se pravý opak a i přesto se prodalo méně vozidel. Nedává to logiku? Ano ani šok nedostatku toaletního papíru po propuknutí nedával smyl. Tento efekt je stejně prapodivný. Automobilky omezily výrobu a stejně tak reagoval každý autobazar a omezil marketing. Díky tomu došlo i k ochlazení trhů, které ale následně vystřídal obrovský růst poptávky. Nicméně cílené omezení nabídky vyvolalo dominový efekt po celé výrobní síti. Příkladem je VW Golf 8 Hatchback, který Vám již od dubna nikdo v tomto roce nedodá. Je vykoupený a prostě není. Díky tomu chybí a bude chybět i na bazarovém trhu.

Kumulací všech efektů meziročně registrace na českém trhu spadly o 18,8 % na 202.971 aut a řekněme si otevřeně, že naprosto zbytečně. Pojďme se podívat, jak se dařilo modelům VW v jednotlivých segmentech.

Kategorie miniaut

V kategorii miniaut je králem Škoda Citigo se svými 1056 prodanými kusy za rok 2020. Masivní propad oproti roku 2019 byl způsoben nedostupností tohoto modelu. Naopak částečně byl kompenzován elektrickou verzí, která byla vyprodána téměř okamžitě. Přímým konkurentem je VW UP, který však oproti Citigu nenabízí vůbec nic krom vyšší ceny. Díky tomu v ČR neobsadil ani desátou příčku z hlediska prodejů.

Kategorie malých aut

V kategorii malých aut každoročně kraluje model Fabia. VW Polo tradičně obsazuje pozici kolem 7 příčky. Tuto příčku si také VW Polo udrželo se svými 1008 prodanými kusy, což je o 402 méně než v roce 2019.

Kategorie kompaktů tedy prvních skutečných aut

V kategorii kam spadají normální auta typu VW Golf, Octavia, Leon, Scala se tradičně hraje o nejvíc. V tomto segmentu se jednoduše prodá nejvíc automobilů ze všech sledovaných kategorií. VW Golf paradoxně utrhl více prodejů jak v roce předchozím a obsadil čtvrtou příčku se svými 3942 prodanými kusy. Pro porovnání Octavie se prodalo 19 091 ks.

Segment vozidel střední střídy.

Segmentu střední třídy tradičně kraluje je Škoda Superb nicméně tato kategorie je i baštou pro VW Passat, kterých se oproti roku 2019 koupilo téměř o 100 ks více.

Je očividné, že trhy menších vozidel poměrně razantně klesaly, ale ve vyšších segmentech se tento pokles nekonal. Naopak tyto segmenty zejména pro VW rostly. Ojeté vozy částečně nahradily vozy nové a očekávané snížení objednávek skutečně nastalo díky odstávkám továren a umělému tlumení celého výrobního řetězce. Je otázkou jak s celou situací zamíchá nová emisní norma a násilný tlak EU ke prosazení vozidel na baterie.

VW Golf 8 GTI.jpg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“