Zima po sobě na silnicích zanechává výmoly. Pojistěte se proti nim včas!

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 813
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Zima po sobě na silnicích zanechává výmoly. Pojistěte se proti nim včas!

Příspěvek od admin »

Za opravy silnic a dálnic po zimních měsících utratí čeští silničáři každoročně stovky miliónů korun. Navzdory astronomickým částkám a nemalému množství energie vynakládané pravidelně na opravy rozsáhlých úseků komunikací se řidiči ovšem stále setkávají s nebezpečnými prasklinami, výtluky a výmoly, které dokáží na vozidlech způsobit značné škody. Je proto dobré se na nečekané překážky připravit. A to nejen bezpečnou jízdou, ale třeba i správným připojištěním.
83595-pojisteni-proti-vymolum.jpg

Výtluk neboli výmol

Ať už budete hovořit o výmolech nebo o výtlucích, jedno je jisté: píše se v nich tvrdé „ý“. Tvrdě ovšem narazíte také vy, pokud svým autem do výmolu neboli výtluku najedete. V lepším případě vaše tlumiče vše zvládnou a vy budete nerušeně pokračovat v jízdě, v horším dojde k nehodě, která může na vozidle způsobit nemalé škody.

Po střetu s výmolem se zejména u starších vozů může snadno stát, že nebudete moci pokračovat dále v jízdě. Co v takovém případě dělat? Každopádně odstavit vozidlo na krajnici, řádně označit výstražným trojúhelníkem a přivolat policii. Pak už záleží na tom, jaké máte pojištění a zda jste náhodou něco nepřehlédli.

Pojištěný výmol bez značky

Pokud totiž na nebezpečný výtluk upozorňovala dopravní značka A7a „Nerovnost vozovky“, vaše šance na odškodnění od pojišťovny rapidně klesají. A to i v případě, že máte sjednáno pojištění, které s touto alternativou počítá. Pojišťovna událost nejspíše posoudí tak, že jste jako řidiči nepřizpůsobili jízdu podmínkám, a pojistné plnění vám bude přinejmenším výrazně zkráceno, ne-li zcela zamítnuto.

Naopak na neoznačené výmoly můžete s dobrým pojištěním vyzrát. Pokud si například u pojišťovny Kooperativa sjednáte havarijní pojištění zároveň s povinným ručením s limity pojistného plnění od 100 mil. Kč, dostanete automaticky a zdarma možnost využívat doplňkovou službu pojištění VÝMOL.

Kdo ocení krásu výmolů?

Doplňkové pojištění vám pomůže zajistit úhradu nákladů na opravu vozidla poškozeného vjetím do neoznačeného výtluku v silnici až do výše 10.000 Kč. Nezapomeňte ale na to, abyste místo nehody a rozsah poškození vozidla podrobně zdokumentovali, a to včetně viníka nehody – tedy výmolu.

Ideální je pojišťovně nahlásit například GPS souřadnice místa, kde se výmol nachází. Veškerou dokumentaci lze samozřejmě zaslat v elektronické podobě – je to tedy stejně snadné jako sjednání samotného pojištění, které pojišťovna Kooperativa nabízí rovněž online.

A na internetu můžete také hlasovat v anketě o nejkrásnější český výmol. Možná ale bude lepší si dát pozor, aby to nebyl zrovna ten „váš“!

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“