Zdravím, dnes se mi ukázalo na maxidotu at zkontroliji hladinu oleje. Vyndal jsem merku a nic. Dolil jsem postupne 1,5 litru 5W30 (víc jsem u sebe nemel a je to na spodní hranici.)
Ted bych rád vyměnil olej i s filtrem.
Mám 2.0 TSI, kód motoru CAWB.
- kolik litru oleje se tam vejde? (každý web uvádí jiné hodnoty)
- filtr olejový - jaký doporučujete ? Já mám rád značku MANN
- je pro tento motor vhodné použít do oleje nejaký Metal Guard nebo neco podobné?
- Mám to jako nákupní tašku pro cesty do druhé vesnice do obchodu a zpátky. Na delší jízdy mám CLS 350 CDI.
Olej do Passat CC
Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec
Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
- roman.007
- Člen klubu
- Příspěvky: 78
- Registrován: 23.12.2025 20:45
Olej do Passat CC
VW PASSAT CC B6 (357),CAWB, 147 kW (200 PS) - černá metalíza, 10/2008 - benzín, automat.
- roman.007
- Člen klubu
- Příspěvky: 78
- Registrován: 23.12.2025 20:45
Re: Olej do Passat CC
Jo a kterou znacku oleje by jste doporucili. Ted jsem nasel v repdocu, ze by tam melo jit 4,7 litru oleje 5W40. Ale jak rikam, kazdy web uvádí jiné hodnoty.
Do Mercedesu dávám jedine TOTAL Quartz 5W30. Měním každých 10 000 km.
Do Mercedesu dávám jedine TOTAL Quartz 5W30. Měním každých 10 000 km.
VW PASSAT CC B6 (357),CAWB, 147 kW (200 PS) - černá metalíza, 10/2008 - benzín, automat.
- Petr Pasik
- Řidič

- Příspěvky: 180
- Registrován: 10.02.2025 08:56
- Bydliště: Praha 20
- Kontaktovat uživatele:
Re: Olej do Passat CC
Tak vejde se tam treba 7,otazka je, jaké je doporučené množství.
Kup 5,nalij 4,5 a sleduj stav na měrce.To asi zvládneš .
Olej dej ten, který tam byl předtím.Ja bych rozhodně doporučil,ten, který doporučuje vyrobce-tzn norma 50400 nebo 50700 třeba:
Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30
Castrol EDGE 5W-30 LL
Mobil 1 ESP 5W-30.
Máš rád Mann,dej tam Mann.
A ne,do nákupní tašky nelij žádný Metal Guard.
Proste olej výměn po 10tis,to je nejlepší ochrana
Kup 5,nalij 4,5 a sleduj stav na měrce.To asi zvládneš .
Olej dej ten, který tam byl předtím.Ja bych rozhodně doporučil,ten, který doporučuje vyrobce-tzn norma 50400 nebo 50700 třeba:
Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30
Castrol EDGE 5W-30 LL
Mobil 1 ESP 5W-30.
Máš rád Mann,dej tam Mann.
A ne,do nákupní tašky nelij žádný Metal Guard.
Proste olej výměn po 10tis,to je nejlepší ochrana
Passat B8HL 2.0TDI 110kW CRLB+DSG6
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp
Golf GIV 1.6 16V 77kW AZD+02K 5sp
- roman.007
- Člen klubu
- Příspěvky: 78
- Registrován: 23.12.2025 20:45
Re: Olej do Passat CC
Diky 
VW PASSAT CC B6 (357),CAWB, 147 kW (200 PS) - černá metalíza, 10/2008 - benzín, automat.
- roman.007
- Člen klubu
- Příspěvky: 78
- Registrován: 23.12.2025 20:45
Re: Olej do Passat CC
Tak olej+filtr vymeneny. Castrol Edge 5W30, filtr MANN.
Puvodni olej vypadal jako by mel najeto 50 tisic km, proste jako ridka krupicova kase.
Na novem oleji jsem najel klidnym tempem asi 150km, ale dnes jsem potreboval predjet kolonu 5 kamionu, takze kickdown, 147kW, DSG podradilo, vystrelilo jako raketa ale po predjeti pruser.
Pííííp, na maxidotu TLAK OLEJE, VYPNETE MOTOR! tak jsem to chcipnul, znova nastartoval a klidnym tempem dojel domu. VCDS na motoru neukazuje zadne chyby.
Co to muze byt? Musí se "adoptovat cidlo tlaku oleje?", budu rad za jakoukoli radu. Servis je smazany.
Olej je na max, nikde nic netece.
Diky.
Puvodni olej vypadal jako by mel najeto 50 tisic km, proste jako ridka krupicova kase.
Na novem oleji jsem najel klidnym tempem asi 150km, ale dnes jsem potreboval predjet kolonu 5 kamionu, takze kickdown, 147kW, DSG podradilo, vystrelilo jako raketa ale po predjeti pruser.
Pííííp, na maxidotu TLAK OLEJE, VYPNETE MOTOR! tak jsem to chcipnul, znova nastartoval a klidnym tempem dojel domu. VCDS na motoru neukazuje zadne chyby.
Co to muze byt? Musí se "adoptovat cidlo tlaku oleje?", budu rad za jakoukoli radu. Servis je smazany.
Olej je na max, nikde nic netece.
Diky.
VW PASSAT CC B6 (357),CAWB, 147 kW (200 PS) - černá metalíza, 10/2008 - benzín, automat.
- srotty
- VWmaniak

- Příspěvky: 5032
- Registrován: 24.02.2006 21:02
- Bydliště: OLOMOUC
Re: Olej do Passat CC
Nejspíš odešlo tlakové čidlo oleje. Vyměň ho a uvidíš.
- roman.007
- Člen klubu
- Příspěvky: 78
- Registrován: 23.12.2025 20:45
Re: Olej do Passat CC
Zkusim, jeste me napada ucpany saci koš. Nový olej mohl rozpustit nejaky bordel, uvidim.
Cidlo jsem objednal.
Cidlo jsem objednal.
VW PASSAT CC B6 (357),CAWB, 147 kW (200 PS) - černá metalíza, 10/2008 - benzín, automat.
- roman.007
- Člen klubu
- Příspěvky: 78
- Registrován: 23.12.2025 20:45
Re: Olej do Passat CC
Tak, dnes jsem najel cca 50km, prepnul jsem automat na manual, trojka plny plyn (abych neprekrocil povolenou rychlost) asi 4 km a nic se nerozsvitilo. Olej na puvodni hladine, nikde nic netece. Nechapu.
VW PASSAT CC B6 (357),CAWB, 147 kW (200 PS) - černá metalíza, 10/2008 - benzín, automat.
