Parkovací senzory

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
marttin.19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.04.2021 12:54

Parkovací senzory

Příspěvek od marttin.19 »

Zdravím, měl bych otázku na někoho zkušeného, jedná se o problém s parkovacími senzory.. Koupil jsem passata r.v. 2009 s předními i zadními senzory, plus má ve výbavě automatické parkování do řady aut.
Senzory od počátku nefungovaly, bylo to úplně bez odezvy, tak jsem koupil řídící jednotku a po připojení jsme se posunuli dál, jediné co to začlo dělat, že při zařazení zpátečky jednou pípne, rozsvítí se tlačítko vedle řadící páky, které předtím také nefungovalo, ale když jsme zkoušeli přejít kolem senzorů, nic nepípalo.. Na diagnostice není žádná chyba, napadlo nás že by jeden senzor mohl být špatný a proto nefunguje zbytek, ale podle diagnostiky je všechno v pořádku. Nesetkal se tím někdo?
Předem děkuji za rady, Martin.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Currahee »

To se dá lehce zjistit. Polož na každý senzor prst a ucítíš lehké ťukání. Pokud nebude ani jeden ťukat, tak bude problém jinde. Je nepravděpodobný, aby byly vadné všechny.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od dream7000 »

najlepsie by bolo dat vypis z diagnostiky, co hovoria merane hodnoty atd na jednotlive snimace?

marttin.19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.04.2021 12:54

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od marttin.19 »

Dobře, to bych mohl vyzkoušet, ale když diagnostika nehlásila žádné chyby, tak by neměla být vada přímo v senzorech, ale pravděpodobně někde jinde, ale otázka je kde... Jsem už bezradný..Přijde mi, že si můj passat žije trochu vlastním životem ve všech směrech.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Nwkt »

Musíš se podívat do měřených hodnot. Dali jste tam stejnou jednotku, souhlasi i index, je to PLA?

marttin.19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.04.2021 12:54

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od marttin.19 »

Zase takový znalec nejsem, dělali jsme to přes diagnostiku u kamaráda automechanika, takže ty hodnoty nevím. Ale jednotka je stejná podle čísla které na ní bylo “1T0 919 475 L”
PLA na ní bylo napsané také, když zmáčknu tlačítko, normálně se mi na palubním počítači objeví řada aut..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“