Spolehlivost motoru 1,9 TDI PD 96kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pepíno 151
Řidič
Řidič

Spolehlivost motoru 1,9 TDI PD 96kw

Příspěvek od Pepíno 151 »

Zdravim všechny Pašáky! Konečně se mi splnil sen a pořídil si Passata 1,9 TDI PD 96kw. Znám předchozího majitele, má najeto poctivých 112 tisíc kilometrů a je z roku 2003. Ptal jsem se lidí kteří vlastní tento motor a setkávám se i s dost nemilými problémy. Napište mi prosím, jak jste vy spokojeni, anebo na co si dát pozor. Díky a všem mnoho šťastných kilometrů.

teekey
VWexpert
VWexpert
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost motoru 1,9 TDI PD 96kw

Příspěvek od teekey »

tak si projdi sekci passat pekne dozadu, je vicemene jedno jaky motor a nebo jestli jde o B5 a nebo B5.5 (1997-2005), ty auta maji ve vetsine pripadu stejne a nebo velmi podobne problemy. Jinak nevim co je problemoveho na PDcku AVF(AWX)@96, ja bych ho bral radsi nez nynejsi AFN@81. Jeden znami ma AVB@74 a je spokojeny, tak nevim co by jsi chtel presne slyset, ale jako u kazde veci, kdyz tomu nebudes porad davat za usi, tak to vydrzi, ale cas od casu pekne protahnout je nutnost. Jinak si vazne projdi celou sekci passat, hledat ti to nebudu :-)
Oblíbené: Jak si vybrat ojetý vůz VW Passat 3C (B6)? / Jak odblokovat iPhone?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Pepíno 151
Řidič
Řidič

Jasně, už to tu sleduju přez rok, před tim jsem měl Passata v benzinu. Takže to zpětně už skoukávám. I tak díky za odpověď.

thoomass
Profík
Profík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thoomass »

mam tenhle motor v 6ti kvaltu, nechal sem ho chipnout a zatim maximalni spokojenost, najel sem na nem zatim 35.000, celkem ma moturek za sebou tak 200 tis a slape jak ma... :-)

Currahee
VWexpert
VWexpert
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Currahee »

Pepíno 151 píše:Zdravim všechny Pašáky! Konečně se mi splnil sen a pořídil si Passata 1,9 TDI PD 96kw. Znám předchozího majitele, má najeto poctivých 112 tisíc kilometrů a je z roku 2003. Ptal jsem se lidí kteří vlastní tento motor a setkávám se i s dost nemilými problémy. Napište mi prosím, jak jste vy spokojeni, anebo na co si dát pozor. Díky a všem mnoho šťastných kilometrů.
Většinou si ty "nemilé problémy" způsobují lidi sami. Pokud se budeš k autí chovat slušně a starat se o něj tzn.nešetřit každou korunu na oleji apod. tak ti to pašík vrátí a budeš občas léčit maximálně chřipku (čidla apod.) V opačném případě bude infarkt (ruplej rozvoďák, turbo apod.) Mám pašíka od dubna a najeto od té doby 19000km. Zatím měl jenom rýmu :lol: takže vééélkááá spokojenost :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

raff
Nový člen
Nový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raff »

Taky mám ten samej typ mototoru 6 kvalta a maximálně spokojen mám ho rok a měl najeto při koupi 90tis poctivejch a ujel jsem sním´42tisíc a za tu dobu akorát byla výměna napínací kladky protože pištěla!!!! jinak paráda leháro....... :cowb:
Život je jedna velká jízda......

StandaS
VWsenior
VWsenior

Příspěvek od StandaS »

Také se přidávám, vychytané mouchy po předchozím majiteli až na jedu prkotinu a tou je vložka zámku na pátých dveřích, jinak naprostá spokojenost.,
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Tomasek1234
Pilot
Pilot

Příspěvek od Tomasek1234 »

Pokud vim z vlastni zkusenosti i tady z fora a od znamejch je 1.9 TDi PD drzak jak krava. Jasne nejaky ty vahy vzduchu a ventil no dobra. Ale jinak drzaky. Ja mel celej zivot benzinovy auta ale po mesici s 130k TDi uz nechci jinak. Uz asi dycky diesel a dycky Passat (i kdyz B6 je hnusnej). Jasne drazsi udrzba. Rozvody, kladky, pumpa. Ostatni poruchy ma kazdej passat ale ty se netykaj uplne motoru. Ramena, cepy atd.. Proste kdyz s autem jezdis sem tam se neco najde.

kubrtik
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od kubrtik »

Tomasek1234 píše:Pokud vim z vlastni zkusenosti i tady z fora a od znamejch je 1.9 TDi PD drzak jak krava. Jasne nejaky ty vahy vzduchu a ventil no dobra. Ale jinak drzaky. Ja mel celej zivot benzinovy auta ale po mesici s 130k TDi uz nechci jinak. Uz asi dycky diesel a dycky Passat (i kdyz B6 je hnusnej). Jasne drazsi udrzba. Rozvody, kladky, pumpa. Ostatni poruchy ma kazdej passat ale ty se netykaj uplne motoru. Ramena, cepy atd.. Proste kdyz s autem jezdis sem tam se neco najde.
Souhlas!! Taky jsem měl benzín a teď to neni už pro mě auto. 96 je prostě dělo, ale to člověk zjistí až si v něm něco odjezdí. :D

Pepíno 151
Řidič
Řidič

Díky Vám všem za slova chváli i za rady. O auto se starám opravdu ukázkově, nešetřim na důležitých věcech a Pašíka ani nijak nehonim. Jsem celkem klidnej řidič, ale řeknu Vám, je to kudla ta 96-ka. Jsem fakt spokojenej. Sice je možná pro někoho PéDéčko hlučný, ale já ten zvuk prostě miluju. Tak ještě jednou dík a mějte se!

marecekg
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od marecekg »

Ja měl ruzna auta benzin ,diesel i LPG(Škoda,Ford,Mazda,Citroen,Peugeot,Renault) Ted jezdim Passatem a plná spokojenost takže doporučuji. Mám 96kW, r.v.2002, 5kvalt, naj.poctivých 243tkm. Zatím žádne velké problémy běžná poctivá udržba plus levý kynetický kloub(pravý už take odchazi)...

thoomass
Profík
Profík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thoomass »

Pepíno 151 píše:Díky Vám všem za slova chváli i za rady. O auto se starám opravdu ukázkově, nešetřim na důležitých věcech a Pašíka ani nijak nehonim. Jsem celkem klidnej řidič, ale řeknu Vám, je to kudla ta 96-ka. Jsem fakt spokojenej. Sice je možná pro někoho PéDéčko hlučný, ale já ten zvuk prostě miluju. Tak ještě jednou dík a mějte se!

Zkus ho nacipovat, pak to teprv bude kudla 8) Pri seslapnuti plynu te bude zarazet do sedacek... 8)

Tomasek1234
Pilot
Pilot

Příspěvek od Tomasek1234 »

chipovani neverim. zivotnost klesa pocet oprav stoupa. za to mi tech par koni nestoji. 130k mi bohate staci. na nasich "silnicich" se stejne neda poradne rozjet.

raff
Nový člen
Nový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raff »

Tomasek1234 píše:chipovani neverim. zivotnost klesa pocet oprav stoupa. za to mi tech par koni nestoji. 130k mi bohate staci. na nasich "silnicich" se stejne neda poradne rozjet.

Přesně tak pořád odchází váha vzduchu která musí mít svoje chlazení a odcházej ramena prostě ty nápravy dostávaj fakt do těla!!! Ale je to opravdu dost slušnej odpich jezdil jsem stím a bylo to hustý akorát tak na rozjezdy !! hodně hustý :)ú)) ale jinak prostě jen starosti když se to začne sr*t!!! 130 ps stačí.... bohatě!!! :lol:
Život je jedna velká jízda......

thoomass
Profík
Profík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thoomass »

mam to nacipovany zhruba rok, a zatim v pohode..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“