zvýšený hluk motoru

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
palorep
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

zvýšený hluk motoru

Příspěvek od palorep »

Ahoj mam Passat b8 motor DFCA 140kw. Problém je že po pridaní plynu je počuť dunenie akoby bol deravý výfuk. Pri ustálení otáčok už to až tak nepočuť.

Axel86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.05.2012 17:09

Re: zvýšený hluk motoru

Příspěvek od Axel86 »

Ahoj všem, já mám problém, že při přidání plynu, mi auto začne vydávat divný zvuk z motoru viz odkaz na video. Na volnoběh se to neprojevuje ani když přidávám plyn. Bohužel to nedělá pravideIně. Nejčastěji to dělá při prudčím zrychlení z 1 na 2, 2 na 3 a z 3 na 4 dál už nic (není to takto za sebou, někdy to udělá jen z 2 na 3 někdy jen z 3 na 4 a někdy vůbec). Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpovědi. Jinak mám Passat Variant 2015, 4 motion, DSG, 140kW

https://youtu.be/vlw97Ns_vYA

Uživatelský avatar
palorep
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšený hluk motoru

Příspěvek od palorep »

To je presne ten zvuk ktorý trápi aj mňa. Ono je to počuť pri otáčkach okolo od 1600 do 1800. Po prekročení už to nieje počuť.

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: zvýšený hluk motoru

Příspěvek od Jirass »

Z toho zvuku jsem to úplně nepobral, ale nevibruje to i trochu? Pak by to mohla být dvouhmota. Při větší zátěži z menších otáček pak dostává zabrat. Ale to je můj tip.
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Axel86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.05.2012 17:09

Re: zvýšený hluk motoru

Příspěvek od Axel86 »

Právě, že nic nevibruje. Auto necuká a ani na jízdním projevu není nic znát...jen se ozve to ,,skřípání,, . Nevím jak se vám to přehraje, ale u mě to víc duní, takže já bych ubral trochu bassy a přidal výšky. Je to opravdu takový skřípot, přirovnal bych to jako když vrže řemen, ale jak jsem psal při volnoběhu je klid.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“