Tlak v pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
jind
Člen klubu
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od jind »

Dave82 píše:Zdar páni kluci,

měl bych otázku ohledně tlaku v pneu. Mám kola 235/45 R18 a nějak se mi nedaří dohledat na kolik foukat. Na štítku v autě sice je tlak v pneu, ale nejsem si jistý zda je to na můj rozměr pneu.

A ještě jedna otázka. Po najetí 17.000 km mám poměrně dost sjeté vnější části (cca od třetiny ke kraji) předních pneu (skoro na výměnu). Máte někdo podobnou zkušenost? Může to být špatným tlakem v pneu? Někde jsem se dočetl, že obdobný problém byl s pneu Continental SportContact 5 a když se dalo něco jiného, tak problém nebyl ... Mám Variant 2,0 BiTDI.

Děkuji za názory a rady!

Hezký den všem
Já se měl velmi podobný problém psal jsem to sem

Foukal jsem na 2,6 předek 2,2 zadek. Dodám že mám DCC.

eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eauto1.cz »

Dave82 píše:235/45 R18 na kolik foukat.
2,8 předek a 3.2 zadek
zajímavé je, že tam je v tabulce tohle jen pro plné zatížení, a pro poloviční zátěž tam hodnoty vůbec nejsou, což u menších R16 a R17 ano.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Řidič
Řidič

Příspěvek od hampejz »

eauto1.cz píše:
Dave82 píše:235/45 R18 na kolik foukat.
2,8 předek a 3.2 zadek
zajímavé je, že tam je v tabulce tohle jen pro plné zatížení, a pro poloviční zátěž tam hodnoty vůbec nejsou, což u menších R16 a R17 ano.

Přesně tak, jezdím sám na 18" a nic tam není :(

eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eauto1.cz »

I pro 19" jsou dvě varianty huštění, dle zátěže, akorát pro 18 je jen jeden uvedený tlak.
Na R17 i R19 nahuštěných na poloviční zátěž je auto krásně pohodlné, ale na R18 je předepsáno dozadu 3.2 a to je o 0.8 více než ty jiné rozměry.
Potom tam je rozdíl, že to na těch R18 pocitově mlátí na dírách když je auto prázdné a přitom za to nemohou kola ale tlak.
Možná že se to týká jen nějakého roku výroby, a později zjistíme, že jsou dva tlaky i pro R18
Kdo si připlatil nějakých pouhých 150euro, má hlídání aktuálního tlaku. Auto ukazuje nejen aktuální ale i požadovaný tlak pro každé kolo jednotlivě :wink:
Nejen na AID/v počítači budíku ale i v rádiu/navi pod volbou Car
Dovybavení bude stát počítám daleko víc 2x-3x tolik :cry:
Jestli to někdo kompletně dovybaví, tak to nahlaste, zda to běhá bez problémů, ps někdo má v autě rezervu a většinou máte ještě druhou sadu kol, takže těch ventilů potřebujete 4-9ks :idea:
Přílohy
SmartSelectImage_2017-12-17-19-34-16.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

jmc
Řidič
Řidič

Příspěvek od jmc »

Foukám +/- podle štítku na sloupku předních dveří u řidiče (tedy cca 2,6) a vše OK. Hlídání tlaku v pneu mám, ale nevím jak to funguje. Co když zpřehážu kola původně zadní dám dopředu a naopak. Musí se něco někam zadávat nebo to auto prostě snímá vysílač od ventilku v nejbližším podběhu či jak? Ani nevím, jestli zimáky to mají také - jednou mi auto zahlásilo pokles tlaku v pneu, ale nebyl žádný, tak nevím.

PassatB8-BiTdi
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od PassatB8-BiTdi »

Tiež mám Bitdi a nafukane na 2,9 ako píšu a zatial ok.
Tiež sa mi to zdalo strašne veľa ale ako čítam asi to je ok.
No Passat B8 pre mňa obrovske sklamanie tie ich nápravy .
Mam DCC a 143 000km na R19 a uskákane to je ako krava a mam pocit že je dost hlučny pri prechodoch priečnymi nerovnosťami :(.
Neviem či tlmiče su K.O alebo čo ale auto za 59000e by som čakal že to bude trochu lepšie ..

misoR
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od misoR »

Jazdil som na otcovom bitdi s dcc a r19 a nic take som nepozoroval. Moja octavia je v tomto citelne horsia.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“