Vrzání-skřípání od levého předního kola (DSG ??)

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Lukas Halenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2021 18:44

Vrzání-skřípání od levého předního kola (DSG ??)

Příspěvek od Lukas Halenda »

Ahoj všem, problém u VW Passat B8 2.0 tsi DSG, nájezd 235tkm, dnes jsem si převzal auto z autorizáku kde jsem si nechal preventivně vyměnit řetězový rozvody. (+ výměna oleje, filtru a brzdovky) Po převzetí auta jsem zjistil že od levého předního kola se ozývá zvuk typu vrzání a to jak na režim D tak R při záběru, v celkem pravidelných intervalech. Do doby než jsem auto vezl na rozvody bylo vše naprosto ok, motor šlape jak má, dsg řadí skvěle a hladce, servis má auto nadstandartní, olej a komplet filtry po 10tkm, olej v dsg, těsnění, filtr každých 60tkm. Když jsem se vrátil s reklamací že s autem je něco v nepořádku (typoval jsem nějakej ohlej plech u kotouče nebo tak něco) tak mě odpálili s tim, že problém je v dsg a že jsem ho musel mít už dávno. Auto nezvedli, nezkontrolovali, nic. Situaci řešili jen poslechem. odkaz na video - https://www.youtube.com/watch?v=u_j0lItsyyI
- https://www.youtube.com/watch?v=3gIToHTe_nI

Díky za tipy.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Vrzání-skřípání od levého předního kola (DSG ??)

Příspěvek od srotty »

Tohle fakt vypadá na krycí plech kotouče. Sundej kolo, pootáčej a hned budeš moudřejší. A klidně napiš, co to bylo za "ochotný a slušný " servis.

Lukas Halenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2021 18:44

Re: Vrzání-skřípání od levého předního kola (DSG ??)

Příspěvek od Lukas Halenda »

Výměna rozvodů proběhla v Autoplusu v Mostě, autorizák -Škoda/VW. Plech to určitě nebude, ten stejnej zvuk to dělá i když auto stojí, zařídím P nebo N a zvýším otáčky motoru. Tak buďto něco pos..li na rozvodech a nebo se skutečně jedná o problém na DSG, dostal jsem typ, že by se mohla jednat o čerpadlo na DSG. Ještě doplnění - když je auto studené tak zvuk jako by nebyl. Ale už jsem z toho nešťastnej.

petrix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2017 12:00

Re: Vrzání-skřípání od levého předního kola (DSG ??)

Příspěvek od petrix »

rovnaký problém už badám niekoľko 10k km ... v autorizáku nikdy nič nepočujú resp. im to tam nerobí ... ak zistíš čo to je - daj prosím vedieť.

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“