Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uzivatelauta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2022 12:46

Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od Uzivatelauta »

Zdravím všechny majitele vw, chtěl bych se zeptat, bohužel se mi podařilo při výměně vybité baterie upadnout šroubovák pod motor, kde mám kryt motoru. S autem jsem potom vyjel, protože jsem nutné musel odjet a při návratu domů už byla tma, tak jsem se rozhodl že to nechám na druhý den. Ráno jsem musel s autem popojet abych si mohl auto zvednout, ale při otočení klíčku už mi auto nechytlo, teď se bojím že se šroubovák dostal nekam, kam neměl, mohl jsem zadrit a nebo mohli rupnout rozvody? Bohužel vím že jsem blb a měl jsem šroubovák vyřešit hned, ale situace byla vážnější a tak jsem na to zapomněl. Děkuji za odpovědi :fool:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od srotty »

Rozvody jsou schované pod krytem, takže by se k nim šroubovák neměl dostat. Taky by neměl napáchat žádnou škodu, když leží na krytu motoru. Spíš je to jen shoda okolností a příčina je někde jinde.

Uzivatelauta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2022 12:46

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od Uzivatelauta »

To bych byl rád, kdyby to bylo něco jiného, napadlo mě ještě že by to mohla být baterie, tu co jsem měl, tak jsem dal nabíjet a dal jsem tam starší, zkusím vyměnit a budu doufat že baterie je vadná.

Uzivatelauta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2022 12:46

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od Uzivatelauta »

Tak vyměnil jsem baterií, auto nastartovalo, ale motor začal klepat a při přidání plynu, se klepe celé auto, rozsvítila se kontrolka oleje, i když olej nechybí.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od srotty »

A ten šroubovák už jsi našel ?

Uzivatelauta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2022 12:46

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od Uzivatelauta »

Šroubovák už jsem nenašel, předpokládám že upadl někde po cestě 😕

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od BigBang »

Jaká kontrolka oleje se rozsvítila? Červená nebo oranžová? To, že ti updal šroubovák do motoráku, by nemělo způsobit zadření, protože "jak?". Jiná věc, jestli to něco neutrhlo apod. Jsi si jist, že to klepání nedělá šroubovák, který je někde skříplý? Podobně mi klepalo v motoru na fabii, když jsem v zimě opakovaně brodil a na převodovce se udělala ledová koule, která mlátila do nápravnice...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uzivatelauta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2022 12:46

Re: Polo 1.4tdi 55kw zadreny motor?

Příspěvek od Uzivatelauta »

Svítila červená kontrolka, šroubovák jsme nikde nenašli. Kamarád mechanik se na to podíval, zkoušel se s tím rozjet, auto nemělo žádný výkon a začalo se kouřit z motoru, motor se vypnul a už nenastartoval. Předpokládám, když mi svítila kontrolka, tak se to nemazalo a zadrelo se to. :/

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“