Dvere kufra - asi zosaliem

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Rano nastartujem auto ... pockam 5 minut a pohnem sa ... asi po 400 m mi zasne piskat ze mam otvoreny kufor ... zastanem, vystupim a otvorim kufor, znovu zavriem ... pokracujem a asi po 300 m znova ... ale tentoraz preblikava kontrolka a zakazdym sa ozve ten hnusny zvuk ... skusal som ho otavorit a zatvorit asi 100krat no nic ... vzdy to zacne po chvily robit znova ... co tam je pokazene ???

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od BORASK1 »

Kurnik robi to aj mne ale zistil som ze je to kufor az ked mi chalan prehral cestinu do PC. :lol: asi cidlo zamrza alebo co lebo ked je teplejsie nerobi to

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od Bastard »

a na jakým je to autě? :!:

stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Ja mam kombik ...ale kamaradka ma kratky golf IV a tiez jej to robi ... a robilo to aj v lete ... sme sli a a asi po 350 KM to zacalo ...

stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Bastard píše:a na jakým je to autě? :!:
VW GOLF IV variant

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od Paskal »

A co píše kamoš VAG?? :)
Vyděl bych to na nějaký uvolněný káblik nebo konektor. Připadně zaoxidovaný nebo v husím krku jak vede svazek u pantu na přelomený káblik. Che to skouknout kabeláž.

stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Na vagine to nebolo ale skusal som to cez climatronic ... a ten je cisty

Ide ma rozhodit od toho pipania jak to stale signalizuje . ..

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od Pilotek »

Najprv by som pozrel mikrospinac co je v zamku piatych dveri - niekomu pomohla aj dokladna ocista. Ak je to OK, treba skontrolovat kable v gumovej prechodke medzi 5. dverami a karoseriou (vnutri cierneho vlnovca - tzv. husieho krku) - su to prace pre trochu skusenejsieho.

stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Tak problem je takmer vzrieseny ... zistil som ze mi tecie zadny ostrekovac a ked natecie voda do zamku tak to blbne ... najvacsia sranda je ze tam su diery na ostrekovaci zo zadu ... ako keby nejaky prepad ... vadilo by keby tam navalim silikon ???

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od Pilotek »

Tam bude nieco zle (prasknute) - voda z ostrekovaca nema co ist nikam inam iba do trysky ostrekovaca. Bud mas zlu samotnu trysku (malo by sa to dat kupit ako diel VW) alebo hadicku. Ked uz to budes mat rozobrate, hadicku na vsetkych natrubkoch radsej poisti proti vypadnutiu (aspon silno pritiahnutym ciernym plastovym zdrhovadlom na zvazovanie kablov).

stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Hadicka je dobra ... ale na samotnom tele ostrekovaca su 2 dierky ... su tam uz od vyroby ... a tade to tecie ... co povbies na to keby to zalepim silikonom ...

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od Pilotek »

Nezda sa mi to. Silikonom podla mna tecucu vodu pod tlakom iducu do trysky neutesnis.

Napr. na Bore Combi je ostrekovac zadneho skla rieseny tak, ze prechadza (v takej medenej rurke) dutou oskou ramena stieraca a samotna dyza (aj ta rurka) sa otaca spolu so stieracom aby striekala tesne pred neho.
Kamarat na tej Bore mal tu medenu rurku ukrutenu v mieste, kde sa mala v comsi volne otacat (zaoxidovala tam a ukrutilo ju).

Vyriesil to tak, ze medenu rurku vyhodil, od trysky stredom osky stieraca presiel plastovou rurkou ktoru z cohosi dopasoval a vnutri vo dverach otacajucu sa plastovu rurku napojil cez do kruhu (jeden zavit cievky) stocenu kvalitnu makku ciernu hadicku na ostrekovace.

stewo99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.10.2008 12:37

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od stewo99 »

Tak som to rozobral a tiey mam prasknutu medennu rurku ... len neviem ako ju vybrat y casti na ktorej dryi stierac ... nemas nahodou nakres< ... ETKA alebo tak?

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od Pilotek »

Pocitam, ze to bude k niecomu prioxidovane (preto tu rurku ukruti). Poprestrekuj to tam WDckom a pokus sa to uvolnit. Prikladam obrazok, ale neviem ci sa z toho da zmudriet.
Přílohy
Zadny_stierac.JPG
Zadny_stierac.JPG (20.33 KiB) Zobrazeno 3600 x

fb_pavol8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.05.2021 09:42

Re: Dvere kufra - asi zosaliem

Příspěvek od fb_pavol8 »

Na b7mách je tragedia hadicka cez 5te dvere do ostrekovacov,zlomi sa a zateka do dveri a skratuje zamok kufra,mysli si ze niesu zavrete dvere,mal som stym problem aj ja aj kamarat .Ja mam novy problem,z niekadial mi tecie voda do 5tych dveri,ale.voda z ostrek.to nieje lebo mam zimnu,citil by som ju alkoholom .Ak vie niekto poradit dakujem

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“