Vule v rizeni?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Vule v rizeni?

Příspěvek od Sarim »

Nemam predstavu kde vsude by mohl byt problem, proto doufam, ze nekdo by mohl mi tady odpovedet.
Mam GIV 1,9TDi 85kW,r.v.2000, najeto tak 150 - 200tis, presne nevim, je to trochu stocene, co jsem zjistil :).
Kdyz je vypnute zapalovani a hybu s volantem, tak je tam lehka vule tak 1-2mm se vikla volant, ble se to odhaduje, po nastartovani to zmizi to bude asi servem, ze se natlakuje olej? Ale potom kdyz treba prejedu koleje a neni to uplne kolmo nebo nejaky prah lehce sikmo, tak se mi zda ze se tam neco na predni naprave zavikla, ale jen trochu, jako ze nemam chvilkovou kontrolu nad napravou, nebyl by nejaky napad, co to muze byt, nebo jestli se mi to jen zda?
diky za jakoukoliv tech. radu

Mirek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od DworiBak »

tak zvedni přední napravu a zahýbej kolem jestli je tam vůle nebo si to nech někde v servise omrknout :wink:

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Marty83 »

ja bych zkontroloval hlavni matici na homokinetaku,jestli je dobre dotazena(myslim ze je to orech 3O ) a čepy zkontrolovat...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od molczik »

U těchhle kilometrů a GIV/Oktavie je malá vůle v řízení celkem běžnou věcí. Já mam nový čepy, všechny silentbloky, poloosy a všechno je OK, nový tlumiče, nový čepy řízení....atd.. a malinkou vuli tam mam taky pořád. Podle mě je to někde v mechanismu řízení a to určitě celý měnit nechceš.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Tomm »

Bud vule v rizeni jak pise molczik a nebo to muze byt spatna tycka rizeni...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Sarim »

Tak to jsem delal pri koupi vozu, vule tam nebyla, byly meneny kosti tesne nez mi to prodali...nevim jestli to muze neco indikovat...
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Tomm »

Sarim píše:Tak to jsem delal pri koupi vozu, vule tam nebyla, byly meneny kosti tesne nez mi to prodali...nevim jestli to muze neco indikovat...
Kosti ti drzi stabilizator, my se bavime o rizeni, to je neco jineho. Nech zkontrolovat tycky rizeni - vytoci se kola na jednu stranu a zkusi se zatahnout za tycku, pak to same na druhe strane. To vse na zvedaku...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Sarim »

molczik píše:U těchhle kilometrů a GIV/Oktavie je malá vůle v řízení celkem běžnou věcí. Já mam nový čepy, všechny silentbloky, poloosy a všechno je OK, nový tlumiče, nový čepy řízení....atd.. a malinkou vuli tam mam taky pořád. Podle mě je to někde v mechanismu řízení a to určitě celý měnit nechceš.


Ta vule v mechanismu, to by mohlo byt ono...ale je divne ze kdyz se natlakuje olej tak zmizi ta vule ve volantu. Ze by se to nejak prelilo...?

Mel jsem rozebrane prave kolo, menil jsem lozisko a pri te prilezitosti i kontrola cepu a ten spodni byl menen, neprislo mi ze by tam nekde byla nejaka vule.

Homokinetak ...o tom nicmoc nevim, nekde tam je teda matice? Je k tomu nejaky rozumny pristup?

Tycka rizeni tim se mysli kosti??
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Sarim »

Tomm píše:
Sarim píše:Tak to jsem delal pri koupi vozu, vule tam nebyla, byly meneny kosti tesne nez mi to prodali...nevim jestli to muze neco indikovat...
Kosti ti drzi stabilizator, my se bavime o rizeni, to je neco jineho. Nech zkontrolovat tycky rizeni - vytoci se kola na jednu stranu a zkusi se zatahnout za tycku, pak to same na druhe strane. To vse na zvedaku...


Kolik pripadne stoji nove tycky...nemam moznost u nekoho si to nechat zvednout...tak abych to mohl rovnou resit a nebyt moc prekvapen :)
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Sarim »

Sarim píše:
Tomm píše: Kosti ti drzi stabilizator, my se bavime o rizeni, to je neco jineho. Nech zkontrolovat tycky rizeni - vytoci se kola na jednu stranu a zkusi se zatahnout za tycku, pak to same na druhe strane. To vse na zvedaku...


Kolik pripadne stoji nove tycky...nemam moznost u nekoho si to nechat zvednout...tak abych to mohl rovnou resit a nebyt moc prekvapen :)

Jo jeste jedna vec, je to tak 3 mesice co jsem to mel na geometrii a v pohode mi to srovnali na 0, technik rikal, ze to nebylo moc rozhozene...tam by se asi poznali ty problemy kdyby to byly tycky rizeni ne? Tema se to vlastne steluje ze? Aby byly kola soubezne je to tak? :)
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od molczik »

Sarim píše:
molczik píše:U těchhle kilometrů a GIV/Oktavie je malá vůle v řízení celkem běžnou věcí. Já mam nový čepy, všechny silentbloky, poloosy a všechno je OK, nový tlumiče, nový čepy řízení....atd.. a malinkou vuli tam mam taky pořád. Podle mě je to někde v mechanismu řízení a to určitě celý měnit nechceš.


Ta vule v mechanismu, to by mohlo byt ono...ale je divne ze kdyz se natlakuje olej tak zmizi ta vule ve volantu. Ze by se to nejak prelilo...?

Mel jsem rozebrane prave kolo, menil jsem lozisko a pri te prilezitosti i kontrola cepu a ten spodni byl menen, neprislo mi ze by tam nekde byla nejaka vule.

Homokinetak ...o tom nicmoc nevim, nekde tam je teda matice? Je k tomu nejaky rozumny pristup?

Tycka rizeni tim se mysli kosti??
Tyčkami řízení se myslí axiální táhla, kterou hýbou s kolama když točíš volantem.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vule v rizeni?

Příspěvek od Marty83 »

molczik píše:
Sarim píše:

Ta vule v mechanismu, to by mohlo byt ono...ale je divne ze kdyz se natlakuje olej tak zmizi ta vule ve volantu. Ze by se to nejak prelilo...?

Mel jsem rozebrane prave kolo, menil jsem lozisko a pri te prilezitosti i kontrola cepu a ten spodni byl menen, neprislo mi ze by tam nekde byla nejaka vule.

Homokinetak ...o tom nicmoc nevim, nekde tam je teda matice? Je k tomu nejaky rozumny pristup?

Tycka rizeni tim se mysli kosti??
Tyčkami řízení se myslí axiální táhla, kterou hýbou s kolama když točíš volantem.
v katalogu se to vetsinou nazyva "axialni tyc rizeni"
vypada to asi nejak takto ..
http://www.autodoplnkyfro.cz/tyč-řízení ... -5227.html

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“