Padání otáček ??

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Divally
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.07.2008 20:13
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Padání otáček ??

Příspěvek od Divally »

Ahojte,
v poslední době mám celkem problém s tím že mi vcelku nepravidelně při jízdě padají otáčky na budíkách.
V podstatě mototr šlape jak má,ale z ničeho nic mi na otáčkoměru ručička padne třeba ze 2,5t rpm na 1t rpm,pak zase vyskočí třeba na 2t rpm a pak chvilku drží správný otáčky a pak to zase skáče nahoru a dolu.
Vypozoroval jsem že se to stává celkem při jakýkoli rychlosti,po cca min 5km jízdy...
Někdy es dokonce stane že otáčkoměr spadne úplně na nulu a nehejbe se a běhěm toho začne blikat kontrolka oleje! :(
Přitom oleje je dost a jakmile se zase ručička hne z nuly tak kontrolka blika přestane!
Vůbec mě nenapadá čim by to mohlo být...jestli odchází otáčkoměr,nebo čidlo,nebo jestli je možný aby prokluzoval řemen ?Ale to by to asi bylo slyšet a znát na jízdě,ne?
Máte s tím někdo zkušenost..?
Mám VW G3 1.9 GTD
Díky

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání otáček ??

Příspěvek od napster »

u lanka na čparladpe máš takovej malej pístek a ten se ti zasekává nejspíš,pokud neslyšíš na přidání zvýšený otáčky, motoru a jen vidíš na budíkách,tak budeš mít špatný čidlo otáček a nebo budíky. řemen neprokluzuje,to by ti svítilo dobijení a ne mazání
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Divally
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.07.2008 20:13
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání otáček ??

Příspěvek od Divally »

No co se týče motoru tak zvyšování otáček je slyšet úplně plynule,jen ručička na budíkách dělá psí kusy a ta kontrolka při nulových otáčkách bliká.
Je fakt že v poslední době při nízkých otáčkách se mi stává že mi v přístrojovce cosi drnčí a zdá se že nejspíš z budíků,takže leda by se tam vevnitř něco ulomilo nebo tak...

Když by to bylo špatnýma budíkama...dají se bez nějakých problémů vyměnit ?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání otáček ??

Příspěvek od napster »

je to možný,že tam je něco volnýho,ale nenapadá mě,co by mohlo upadnout,když je to tišták a rafičky fungujou,možná jen by stačilo vyndat a zandat ten štekr,jak jde do budíkpů,třeba je povytáhlej.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání otáček ??

Příspěvek od golfar »

To mi připomíná Ibizu naftovou, tam si taky rafička dělala co chtěla, ale nepřišel jsem na to kde je chyba tak jsem jí nechal, akorát to s tou kontrolkou oleje to nedelalo
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

mirdasR32
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.12.2008 21:15
Bydliště: Písek,Jížní Čechy

Re: Padání otáček ??

Příspěvek od mirdasR32 »

Ahoj.
Pokud si vzpominam,tak se otáčky u TD snímají z alternátoru. Tak jestli není problém tam? :)

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání otáček ??

Příspěvek od napster »

jj 1.9TD a D maj z altíků,TDI má z ŘJ myslim, u Altíku je to přidělaný na značce dvojtý W,tak to zkusit očistit,nebo dotáhnout.a kdyžtak kouknout i na ten štekr v budíkách.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“