Rozsypaná prevodovka-6kv.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
silvo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.07.2008 21:15

Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od silvo »

Zdravím všetkých surfujúcich.Pred dvoma dňami sa mi rozsypala prevodovka.Tak ma to prekvapilo,že som sa ani nestihol nasrať.Pohodička si to idem na štvorke do mesta a zrazu motor začal slabšie ťahať.Keď som chcel preradiť,nijako to nešlo.Kladlo to odpor,ale zuby neratalo.Pustil som spojku,a motor na tej štvorke zaberal strašne slabunko.To som ešte stále išiel zotrvačnosťou.Ako som išiel tak pomaly,podarilo sa mi preradit do dvojky.Chcel som odbočiť na vedľajšiu cestu,aby do mňa ktosi nenabúral.Bola už tma a v aute som mal deti.Na tej dvojke sa to pomaličky pohlo,odbocil som, a zrazu zarachotala a bolo po nej.Motor ide,ale keď púšťam spojku,ide skapať.Takže odťahovka,servis a teraz..Cena za repasovanú je 900 EUR (23.400,-CK ?).Práca za 13000,-CK. Keď mi ju budú opravovať,vyjde to na tie isté peniaze.Nová stojí 2800,-EUR (72.800,-).Takže teraz neviem,či to auto nebude lepšie odtiahnuť do Čiech. Ako to je s cenami v Čechach? Keby bolo teplo, hadam by som to aj sám rozobral. Už ste to niekto robil? Alebo potrebujem nejaké zvláštne náradie? V každom prípade, novú kupovať,to je vysoká cena, a repas tam asi radšej nechcem, nech ma niečo neprekvapí.Takže ostáva opraviť pokazenú.Aby ste boli v obraze, stalo sa mi to v Rakúsku a ceny sú tiež z Rakúska.

VW Passat Variant 1,9TDi, r.v.2000, 85kW, 6-rychlostní

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od JayZee »

Ahoj,
je blbost kupovat novu a podla mna aj blbost repasovat staru...
Ja by som jednoznacne zohnal pouzitu z nejakej buracky...popozeraj sa tu na inzeraty,je tu par ludi co ma vsetko na passaty,urcite sa nejaka 6q najde za rozumne peniaze....myslim,ze do 10tis by si mohol nieco schopne zohnat...kedtak obvolaj vrakace,v Opave je jeden ciste na VW,ale je ich hromada...
JaY

silvo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.07.2008 21:15

Re: Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od silvo »

Fúúúha. To by bola dobrá cena.Idem prekopať vw-club.cz . Diky

Uživatelský avatar
sido-tuni1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 17.06.2008 22:17
Bydliště: Vychod SK

Re: Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od sido-tuni1 »

Ja som mal opravovanu a neje problem ale nebola to az taka zavada.........

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od JayZee »

Skus napisat uzivatelovi Steve golf II
Bral som od neho nedavno hlavu na TDI Pastiku...tak mu napis,mozno bude mat.
JaY

silvo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.07.2008 21:15

Re: Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od silvo »

A kazí sa to často? Vidim tu problemy so startom,a všeličo iné,ale prevodovku som nezaregistroval.Dufam,že to neni Achilova pata Passatov.

Uživatelský avatar
sido-tuni1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 17.06.2008 22:17
Bydliště: Vychod SK

Re: Rozsypaná prevodovka-6kv.

Příspěvek od sido-tuni1 »

casto sa to nestava ale sem tam hej, urcite menej nez u octavii I

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“