Chyba sekundárního vzduchového systému

1987 - 2008

Moderátor: MareeqGTI

Odpovědět
zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

Zdravím, poměrně dlouho už mě trápí následující chyba, která se ukazuje na VAGU a to je "Sekundární vzduchový systém - průtok bez chyb". Nejčastěji se kontrolka chyb rozsvítí hned po nastartování. Auto jede úplně normálně, ale předpokládám, že je v nouzáku a žere tak o 20% víc. Po odpíchnutí na VAGu je zas všechno OK - máte s tím někdo zkušenost? Na co se podívat nejdříve? Jedná se o 1.8 T - Pro info: na autě je přidaný intercooler, možná s tím nějaká souvislost? Díky za rady

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od MareeqGTI »

Chtělo by to napsat víc o autě, resp co vše je dělaný s motorem :wink:

Je pouze přidanej intercooler?

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

MareeqGTI píše:Chtělo by to napsat víc o autě, resp co vše je dělaný s motorem :wink:

Je pouze přidanej intercooler?
To kdybych věděl, co vše bylo na tom autě uděláno... Měl to xenonbastlíř, tak tam může bejt zprasený cokoliv:)

Jinak dnes jsme přišli s kamarádem na to, že je uvolněnej šroub mezi turbem a svodama, ještě jsme to neutáhli, trochu to tam "prdí", ale to dle mého názoru asi nebude mít souvislot, i když co když...

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od MareeqGTI »

zagy44 píše: To kdybych věděl, co vše bylo na tom autě uděláno... Měl to xenonbastlíř, tak tam může bejt zprasený cokoliv:)
Joo, pane, tak tady je každá rada drahá, už jsem doma :lol: :lol:

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

MareeqGTI píše:
zagy44 píše: To kdybych věděl, co vše bylo na tom autě uděláno... Měl to xenonbastlíř, tak tam může bejt zprasený cokoliv:)
Joo, pane, tak tady je každá rada drahá, už jsem doma :lol: :lol:
Tak uz jsem mozna taky doma - kamaradovi po ceste do Prahy ustrelila hadice od turba a pri blizsi kontrole se zjistilo, ze tam je par veci blbe dotazenejch ( Pred cca 2ma tydny pro zmenu upadla hadice od benzinu ). Ted je to u jineho kamarada a vse povolene ci netesne se utahne ci pretesni.

Ten clovek ted prodava toho Leona - takze novemu majiteli uprimnou soustrast... Auto bez investic :D Jeste ze jsem koupil celkem pod cenou - kazdopadne muzu zarucit, ze ode me pujde opet ve vyborne kondici - ale to bude az tak za rok za dva, az me prestane bavit :)

seatik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.06.2008 22:44

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od seatik »

Koukám,ta ibiza je putovní či co :D to už je na nový techničák :lol: a to sem si říkal,jak je pěkně udělaná a pékně opravená od předchozích majitelů :| omluva za OT,ale ať Ti ta závada dobře dopadne.Asi bych obvolal servisy a zeptal se mechaniků,přeci jen s tím přijdou do styku častěji :!: zkus www.smucler.cz jsou tam celkem ochotní a ví

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

seatik píše:Koukám,ta ibiza je putovní či co :D to už je na nový techničák :lol: a to sem si říkal,jak je pěkně udělaná a pékně opravená od předchozích majitelů :| omluva za OT,ale ať Ti ta závada dobře dopadne.Asi bych obvolal servisy a zeptal se mechaniků,přeci jen s tím přijdou do styku častěji :!: zkus http://www.smucler.cz jsou tam celkem ochotní a ví
Uvidime, co to bude delat ted, kdyz se vsechno utahne a pretesni, snad to prestane - kdyz ne, tak to budu resit pres servisy ci zname, jak radis.

Pekne opravena rozhodne nebyla, na aute se udelala hromada veci a jeste toho dost chystam. Jen namatkou:

- geometrie + nove stredici krouzky ( auto plavalo jak blazen, geometrie byla uplne kaput )
- nove origo svody ( byly praskle )
- nova baterie ( ta s kterou jsem to koupil exla po chvili )
- nove svicky Bosch platinum ( odesly )
- nova 1 civka ( odesla )
- nove lanovody ( rucni brzda se zasekavala )
- nove zadni desticky
- nove celni sklo ( praskle )
- vymenena keramicka spojka za seriovou ( po meste keramicka prakticky nepouzitelna )
- novy spojkovy valecek
- novy brzdovy snimac ( odesel )
- trmeny nalakovany na cerveno
- znovuupevneni intercooleru ( dle kluku ze servisu byl na upadnuti ) + jako ochrana mrizka z cerne lakovaneho tahokovu
- nova madla dveri
- koberecky na zakazku
- cerny lem okolo priserne vyrezane diry na vyfuk
- Construct
- tajny vypinac

v tuto chvili se, jak pisu vyse, dela na kontrole tesnosti motoru a budou se menit hadice, svorky apod. + utesneni zadnich svetel ( pry strikani na cerno nejaky umelec nevratil zpet tesneni, takze nyni zateka... :evil: )

Do brzke doby jeste planuji:

- cekam na nove zamky do prahu ( jsou olamane ) a predni podbehy
- po dodani plastu celolak ( na aute je vic odstinu a par veci je oloupanych )
- xenony
- hudba
- vymena bocnich folii vepredu ( jedna se roztrhla )
- prelesteni kol ( to az na jare )

Celkova investice bude okolo 100 tisic a auto pak uz snad prestane byt putak :D

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

Tak dnes jsem si byl Ibizku vyzvednout, vyměněno pár hadic, většina nově osponkována, utaženo pár šroubů a auto jede k nepoznání lépe, až jsem se chvílema bál, jak to táhne :lol: Snad to vyřešilo i tu chybu, uvidíme :)

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

Tak chyba se objevuje zatím pořád, včera to měl v parádě diagnostik, tak uvidíme :)

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Chyba sekundárního vzduchového systému

Příspěvek od zagy44 »

No, tak problém byl nejspíš v prasklý hlavě - nejspíš jsem to s ní už takhle koupil, každopádně teď hlava vyměněná, motor přetěsněnej a chyba už se neobjevuje.

Odpovědět

Zpět na „Ibiza“