desticky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

desticky

Příspěvek od Vvvenoushek »

ahoj , mam problem sviti mi v bore na pocitaci ze mam zkontrolovat brzove oblozeni,ale oblozeni je vporadku a senzory take,zadny spatny kontakt..............prosim o radu

Uživatelský avatar
Rayx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jz

Re: desticky

Příspěvek od Rayx »

Kontrolka svítí, když je přerušený obvod - když se vyšoupe destička - může to být konektor, špatný kontakt, zalomený drát apod. Zkus odpojit konektor k destičce a spojit kontakty v konektoru na autě, pak to musí zhasnout, jestli není chyba někde jinde. Jednou se mi stalo, že disk přešoupal vedení od destičky ke konektoru, na první pohled to nebylo vidět.

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: desticky

Příspěvek od Oník »

Rayx píše:Kontrolka svítí, když je přerušený obvod - když se vyšoupe destička - může to být konektor, špatný kontakt, zalomený drát apod. Zkus odpojit konektor k destičce a spojit kontakty v konektoru na autě, pak to musí zhasnout, jestli není chyba někde jinde. Jednou se mi stalo, že disk přešoupal vedení od destičky ke konektoru, na první pohled to nebylo vidět.
zkusil bych rozpojit konektor a propojit dvěma drátama

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: desticky

Příspěvek od standokan »

a nebo až budeš mět vag tak to jednoduše vpneš
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: desticky

Příspěvek od prito »

Rayx píše:Kontrolka svítí, když je přerušený obvod - když se vyšoupe destička - může to být konektor, špatný kontakt, zalomený drát apod. Zkus odpojit konektor k destičce a spojit kontakty v konektoru na autě, pak to musí zhasnout, jestli není chyba někde jinde. Jednou se mi stalo, že disk přešoupal vedení od destičky ke konektoru, na první pohled to nebylo vidět.
Takze kdyz bych dal do auta se signalizaci dosticky bez signalizace bude to kontrolka svitit porad?
Co se v tom pripade dela, kontakty se jenom skratuji nebo je tam potreba dat i nejakej odpor?

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: desticky

Příspěvek od Oník »

prito píše:
Rayx píše:Kontrolka svítí, když je přerušený obvod - když se vyšoupe destička - může to být konektor, špatný kontakt, zalomený drát apod. Zkus odpojit konektor k destičce a spojit kontakty v konektoru na autě, pak to musí zhasnout, jestli není chyba někde jinde. Jednou se mi stalo, že disk přešoupal vedení od destičky ke konektoru, na první pohled to nebylo vidět.
Takze kdyz bych dal do auta se signalizaci dosticky bez signalizace bude to kontrolka svitit porad?
Co se v tom pripade dela, kontakty se jenom skratuji nebo je tam potreba dat i nejakej odpor?
normálně je spoj :wink: a je klid ..na vagu to jde taky ale když ho nemáš tak zbytečnej peníz dávat za to :wink: kolik stojí desky z indikací o 300 dražší???

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: desticky

Příspěvek od prito »

VAG mam, a za tu signalizaci bych si taky priplatil ale jde o to ze nejak jsem tu signalizaci prehledl kdyz jsem se dival na kolo a pak koupil desticky bez, tak jestli mi je nevymeni tak abych vedel ze to nebude nejak blbnout kdyz se daji i ty bez signalizace.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: desticky

Příspěvek od standokan »

ne nebude to blbnout ale musíš to vagem nakodovat
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: desticky

Příspěvek od ltc »

Předpokládám, že víš, že se jedná pouze o jednu destičku - levé přední kolo vnitřní. Nevím co jsi kontroloval za "senzory" - ABS?

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: desticky

Příspěvek od prito »

Nevim ani ja :) Vytocil jsem to leve kolo a zadnej drat jsem tam natazenej nevidel tak jsem si myslel ze je to bez, no a on tam prece jenom byl schovanej :-)

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: desticky

Příspěvek od prito »

Tak nakonec se mi je podarilo vymenit takze problem vyresen :)

Uživatelský avatar
DaweUnL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.12.2008 10:12
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: desticky

Příspěvek od DaweUnL »

dnes jsem menil desticky na nasem Passatu combi 2002 a je to brnkacka....ale az po bitve...prvni vec....7micka imbus je potreba a dalsi vec-vsimnul jsem si ze jsou desticky na levou a pravou stranu auta.sipka na desticce s kablikem.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: desticky

Příspěvek od DworiBak »

DaweUnL píše:dnes jsem menil desticky na nasem Passatu combi 2002 a je to brnkacka....ale az po bitve...prvni vec....7micka imbus je potreba a dalsi vec-vsimnul jsem si ze jsou desticky na levou a pravou stranu auta.sipka na desticce s kablikem.
7mm imbus používá už mnoho aut na brzdičích

Uživatelský avatar
highsider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.08.2008 21:59

Re: desticky

Příspěvek od highsider »

zdar Klube :)

k tý výměně na G4..mám se toho bát, nebo ne?
pokud vim, tak je to "suchej" proces a s kapalinou se nic nedělá ne? ani odvzdušňování (s tim nemám zkušenosti..jen z motorky)

jen vyndam starý..nějak stlačim pístky dovnitř (a asi odšroubuju víčko na nádobce) a dám nový..

pletu se?

jo a kolik najedu po první signalizaci opotřebení..dá se říct?
Obrázek

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: desticky

Příspěvek od Alinek »

Oník: se signalizací jsou dražší o cca 200,- Kč

highsider: no čím dřív to vyměníš, tím líp, protože sjetý destičky ti celkem dost drápou kotouče
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“