Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zdenda.88 »

nevíte někdo jakej je rozdíl v tlumičích a pružinách ze Seat Leon Top Sport oproti sériovým? Vím, že to je níž o 15 mm, ale zajímá mě jestli je tlumič stejný a jen tam je jiná pružina a nebo je obojí jiný:) já je totiž asi budu dávat na svojí boru, vím že snížení 15 mm není nic moc, ale trochu to poznat bude, hlavně občas jedu cestama že si říkám, ještě že nemám sportovní podvozek jinak bych tady drhnul...

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

mozna ze budou i oneco tuzsi tlumice aspon by meli byt kdyz je to sportovni :)
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od H8me »

vwgangsta píše:nevíte někdo jakej je rozdíl v tlumičích a pružinách ze Seat Leon Top Sport oproti sériovým? Vím, že to je níž o 15 mm, ale zajímá mě jestli je tlumič stejný a jen tam je jiná pružina a nebo je obojí jiný:) já je totiž asi budu dávat na svojí boru, vím že snížení 15 mm není nic moc, ale trochu to poznat bude, hlavně občas jedu cestama že si říkám, ještě že nemám sportovní podvozek jinak bych tady drhnul...
co jsem si psal se zviratkem, tak u HR to je tak, ze tlumice jsou stejny, ale hlavne se lisi jizdni komfort a snizeni v pruzinach, ono je to i celkem logicky
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od g*o*l*f* »

Tak hoši, mám taktéž nový H&R verzi sport, tedy 55/40 a je to bomba. Popravdě jsem čekal, že se to sníží víc, ale plech je opravdu hodně nízko. Někdo říkal, že je to hrozně tvrdý, mně to přijde ještě celkem měkké :-) nebo jsem spíš čekal, že to bude tvrdší.Každopádně jsem rád, že jsem nevzal ten komfort, byl bych asi zklamanej. Přece těch 35 a 55 je trochu rozdíl. Prostě samé klady, v zatáčce absolutně neuhne, teď už to spíš nezvládají gumy, které mají vysoký profil :-). No prostě ho hrozně chvílím, zaslouží si to ;-). A vypadá to nesrovnatelně lépe.....

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zviratko »

Tak to jsem rád že jsi spokojený 8)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

tak ja mam uz kompled hozenej podvozek od koni pri te prilezitosti sem vymenil co se dalo cepy rizeni s axialnimi tycemi svisle cepy (TRW) tehlice s novymi lozisky (FAG) naboji abs cidly plus brzdice s trmeny na 288 mm kotouce zatim :mrgreen: zejtra prijdou silembloky od PF do ramen a na zadni napravu a pak uz jen serizeni odklonu a geometrii a vymena brzdovky a budu mit uz snad na nejakou chvili pokoj jinak podvozek sedi jak pribitej jak sem jiz predtim psal zadek se zhoupne max o 1-2cm a predek sem zkousel nastavit na nejnizsi tuhost to se zhoupne tak o 1cm kdyz se nastavi na nejvysi tuhost tak se to nehne ani o pid :mrgreen: celkove z toho mam ted peknou motokaru :mrgreen: nic konfortniho to teda neni :mrgreen: takze zatim spokojenost predek muze jit jeste dolu tak o 2cm ale podle miho to snizeni je akorad co myslite ? :wink:
Přílohy
Pred snizenim
Pred snizenim
Snizeni zadku
Snizeni zadku
Finalni snizeni
Finalni snizeni
Finalni snizeni
Finalni snizeni
Finalni snizeni
Finalni snizeni
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od DworiBak »

AmOc1982 píše:snizeni je akorad co myslite ? :wink:
dobrý koukam že hned při tom šla zadní stříška dolu neplánuješ vyměnit ty zadní světla :wink:

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

tak svetla pujdou taky pryc az budou zase hrachy ale nejdriv folie :mrgreen: a striska se mi na jedny strane vlivem vibraci odtrhla uz v zime tak sem ji uz konecne celou odtrh a nechal u znamiho prelakovat a pujde zase nazpet :wink: sem zvedavej co tomu reknes ty az to tam budes mit taky nasazeny prece se mi zda ze to koni ma hodne tvrdy o proti fk co ma znamej jeste by me zajimal jak tuhy sou ty HRka :mrgreen:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od g*o*l*f* »

Tak přidávám ty fota, jen se omlouvám, že jsem předtím neumyl, ale ta černá je katastrofa :-)
P1010335.JPG
P1010340.JPG
a takhle zajíždím do garáže :-D :-D :-D, ještě, že tam až zase tak moc nestávám ;-).
P1010338.JPG
Jinak zvířátku ještě jednou děkuji, je to bezva ;-)

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

no mas to moc pekny :wink: to zajizedeni do garaze je husty :mrgreen: me se dneska podarilo zlikvidivat plast pod motorem ani nevim o co :evil:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od g*o*l*f* »

AmOc1982 píše:no mas to moc pekny :wink: to zajizedeni do garaze je husty :mrgreen: me se dneska podarilo zlikvidivat plast pod motorem ani nevim o co :evil:
Díky, díky :-). hodlám tam teď nalepit prahy, tak uvidíme, co na to řekne terén :-). V plánu pak zadní nárazník, který už mám dlouho vyhlídlý...rieger, ale finance mi to zatím nedovolily, respektive by dovolily, kdybych nekupoval jiné věci :-), pak remus, zadní lampy a kšilt :-). Snad se mi to povede nějak poskládat, pak už to jen v budoucnu prodám :-). Jinak pod motor jsem dal ten plech, protože za tu krátkou dobu, co tam ten podvozek mám jsem už párkrát spodkem někde škrtl, nebylo to nic strašného, ale jistota je jistota ;-).

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od g*o*l*f* »

DworiBak píše: no už je to lepší ale ty napisi na kolech mě nějak neberou :?
No víš jak, ty 16" nejsou sice malinký, ale s tou gumou ano. A celkově to s těma nápisama vypadá větší. Připadá mně, že to ty kola trochu zvětšuje. Když to bylo bez nich, tak mi ty kola přišly jak od traktoru. Jinak jsem jen za dnešek tím plechem škrtl asi 4x :-) a 2x to byla celkem šupa. A to jsem jel jen přes Brno :-). Ale pohodička, všechno OK. A nýtovačka nepotřebuješ. Já to zvládl za pomocí trubky, kladiva, vrtačky a heveru. První nýt nám s kamošem trval asi 2 a půl hodiny,, než jsme zmákli ten správný postup a vyrobily pomůcky a ty další dva asi 10 min :-). Jednoduché a nýtovačka k ničemu ;-).

Uživatelský avatar
smutnas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 05.04.2008 12:44

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od smutnas »

musí se po výměně sportovních tlumičů dělat goemetrie? :?: či něco jinak upravovat, GIV?

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

geo urcite a rovnou si vymen vsechny dorazy prachovky podlozky pod zadnimi pruzinama horni i dolni a ulozeni tlumicu ve predu i vzadu to jen abys to pak nemusel zase delat a mel klid :wink:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od shaft.cz »

AmOc1982 píše:geo urcite a rovnou si vymen vsechny dorazy prachovky podlozky pod zadnimi pruzinama horni i dolni a ulozeni tlumicu ve predu i vzadu to jen abys to pak nemusel zase delat a mel klid :wink:
ja uz mam mesic prehozeny podvozek a geo sem este nedelal :oops:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“