ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od T150 »

občas se mi sekne tempomat :mrgreen: to znamená že ho zapnu a on pořád přidává
Stalo se to taky nekomu??
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: tempomat

Příspěvek od jirka14 »

Nejsem si jístý ale podle mého názoru, když zapneš tempomat např v 60km/h, a předtím jsi jel na tempomat 90km/h, tak ti bude tempovat zrychlovat až do těch 90km/h. Toto platí, pokud je mezi prvním a druhým zapnutím tempomatu doba menší jak 45min. Možná je ten čas jiný, to si nepamatuji přesně. A pokud zapneš tempomat, a aktivuješ ho na páčce stěračů tou kolíbkou směrem dolů, tak by ti taky neměl zrychlovat.
Zkus vyzkoušet, třeba závadu levně a rychle odstraníš 8O
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: tempomat

Příspěvek od T150 »

díky z úvahu........vyzkoušim to a uvidíme :-)
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: tempomat

Příspěvek od parizek_ltm »

Urcite zavisi na predchozi nastaveny rychlosti, jak uz bylo receno. Pokud pridava az "do nekonecna" cili nejde nastavit rychlost tak na VAG s nim.

rmn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.04.2009 20:31

Vestavění tempomatu

Příspěvek od rmn »

Našel by se někdo, kdo by uměl poradit s instalací tempomatu do touranu (r.v. 2004)?

Vyndal jsem volant, rozebral plasty kolem sloupku řízení, ale nejde mi vyndat ten ovladač blinkrů. Vypadá to, že se musí vysunout směrem k řidiči, ale v cestě brání takové plastové kolo. Všude je plno plastů a nevím jak dál...

Jde mi jen o tu páčku, kabel nemusím pokládat, takže pak to jen nastavím ve VAGu.

Díky za rady, nejlépe jestli máte někdo třeba nějaké obrázky :-)
http://www.autoclony.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Sluneční clony pro auta Volkswagen aj., alternativa fóliím. - http://www.autoclony.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Vestavění tempomatu

Příspěvek od jarod78 »

Nejake obrazky som nasiel , ale ci ti to pomoze :?:

rmn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.04.2009 20:31

Re: Vestavění tempomatu

Příspěvek od rmn »

tuhle páčku bych právě potřeboval zabudovat pod volant. volant jsem měl dole, ale nevím jak dál... :-(
http://www.autoclony.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Sluneční clony pro auta Volkswagen aj., alternativa fóliím. - http://www.autoclony.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Vestavění tempomatu

Příspěvek od jarod78 »

Este nieco som nasiel ,ale je to Golf IV :oops:
http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 419693.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma

Re: Vestavění tempomatu

Příspěvek od Tiba »

Musí se sundat kroužek airbagu, a podvolantová jednotka, ale ta stačí jen částečně. Nejpve bych si zjistil zda podvolantová jednotka podporuje dokódování tempomatu. To budou vědět ve VW. Rada by měla být zdarma.
Auto má sloužit nám, ne my jemu:)))

rmn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.04.2009 20:31

Re: Vestavění tempomatu

Příspěvek od rmn »

rmn píše:tuhle páčku bych právě potřeboval zabudovat pod volant. volant jsem měl dole, ale nevím jak dál... :-(
Tak už mi tady jedna dobrá duše poradila, podrobný návod s obrázkama je na http://www.mytouran.de" onclick="window.open(this.href);return false;.

Jediný zádrhel je v momentě, kdy se sundavá nějaká ta podvolantová jednotka, je to takový obdélník, do kterého jsou zacvakané všechny komponenty kolem volantu. S touhle pitominou jsem si hrál asi 45 minut, zbytek byl otázka 10 minut, nandat zpět 5 minut.

Ale už to funguje super.
http://www.autoclony.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Sluneční clony pro auta Volkswagen aj., alternativa fóliím. - http://www.autoclony.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

sabina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 30.06.2008 14:06
Bydliště: Sklená 57, 358 01 Kraslice

Tempomat nefunguje

Příspěvek od sabina »

Čau klubáci.Už dlouho jsem neměl žádný problém až do včerejška.Mastím si ho hezky po silnici a jelikož jedu zítra dálku,tak jsem si chtěl opět vyzkoušet tempomat a ejhle.Zapnu ho a kontrolka na přístrojovce sice :( svítí,ale spínání kolébky ať už směrem dolů na reset nebo nahoru vůbec nereaguje.Dnes to bylo na vagu,ale nic to neukazuje.Poraďte mi prosím,co s tím.Dík za vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
holdovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.03.2009 11:20

Re: Tempomat nefunguje

Příspěvek od holdovi »

Čau, měl jsem podobný problém s mým Turďou, ale než jsem šel "na" VAG, tak jsem rozebral onu ovládací páčku a dostatečně ji vyčistil, a ejhle bylo po problému. Takže ti doporučuji, než se rozhodneš celý tento díl vyměnit za nový, tak jej nejprve důkladně pročistit, hlavně ten plošný spoj ovladání tempomatu. Já to měl jak prase ( prach s neidentifikovatelným "mazem" ) a to byl pravděpodobně problém nefunkčnosti tohoto ovládacího prvku.

Zkus to vyčistit a dej vědět jestli to pomohlo.

Holda
VW MUTIVAN T6 2,0 TDI DSG 110 kw (r.v. 2018) 7 míst

sabina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 30.06.2008 14:06
Bydliště: Sklená 57, 358 01 Kraslice

Re: Tempomat nefunguje

Příspěvek od sabina »

holdovi píše:Čau, měl jsem podobný problém s mým Turďou, ale než jsem šel "na" VAG, tak jsem rozebral onu ovládací páčku a dostatečně ji vyčistil, a ejhle bylo po problému. Takže ti doporučuji, než se rozhodneš celý tento díl vyměnit za nový, tak jej nejprve důkladně pročistit, hlavně ten plošný spoj ovladání tempomatu. Já to měl jak prase ( prach s neidentifikovatelným "mazem" ) a to byl pravděpodobně problém nefunkčnosti tohoto ovládacího prvku.

Zkus to vyčistit a dej vědět jestli to pomohlo.

Holda
Tak bohužel nepomohlo.Celé jsem to rozebral a vyčistil a nic.Při zpáteční cestě z Itálie mi to párkrát běhalo,ale vždy jenom na chvíli.Pokud jsme někde zastavili na parkplatzu a pak se opět rozjeli ,tak nějakou dobu po urputné manipulaci s vypínačem to na chvíli naskočilo a pak už ani ťuk.Po příjezdu domů jsem to celé vyčistil a dal znovu na VAG,ale nic.
Poraďte prosím co s tím.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: ELEKTRONIKA - Tempomat a vše okolo něj

Příspěvek od Pilotek »

Na diagnostike nemas vobec ziadne chyby? Pokial je samotna lava podvolantova packa v poriadku (skusit premerat ohmmetrom ci spinaju jednotlive polohy vypinaca tempomatu a kolisky tempomatu), tipoval by som:
- haprujuci spinac brzdoveho pedala (obvykla choroba celeho VW Group),
- haprujuci spinac spojkoveho pedala.
Oba by vsak mali sposobit zapisanie aspon sporadickej chyby do pamati zavad RJ motora.

Uživatelský avatar
LowBush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2009 08:30
Bydliště: Severní Morava

Re: Tempomat nefunguje

Příspěvek od LowBush »

sabina píše: Tak bohužel nepomohlo.Celé jsem to rozebral a vyčistil a nic.Při zpáteční cestě z Itálie mi to párkrát běhalo,ale vždy jenom na chvíli.Pokud jsme někde zastavili na parkplatzu a pak se opět rozjeli ,tak nějakou dobu po urputné manipulaci s vypínačem to na chvíli naskočilo a pak už ani ťuk.Po příjezdu domů jsem to celé vyčistil a dal znovu na VAG,ale nic.
Poraďte prosím co s tím.
Mi se loni choval tempomat stejně, že chvíli držel a potom vypínal až to (den před odjezdem na dovolenou) doběhlo do "chyba motoru vyhledej servis" tak jsem tedy (v neděli :( ) vyhledal značkový VW servis kde na mne zkoušeli spínač brzdových světel a nakonec to byla vadná hallova sonda. Nejsem odborník, tak se omlouvám za nepřesnosti tj snímač otáček motoru a když sonda neposílala informace, tak tempomat vypnul. Takže jsem zaplatil nové čidlo brzd, nové brzdové žárovky!? a novou hallovu sondu, půl dovolené v pr... a mohli jsme jet :?

Přeji ti abys to měl jen v páčce :)
VW Touran 1,9 TDI Trendline, 74kW, 7míst
Jsem líný tunit, ale tohle auto je super už z fabriky ;-) !!!

Odpovědět

Zpět na „Elektro“