ALTERNATOR ALEBO ????

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
POLKI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2008 10:58
Bydliště: Prešov

ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od POLKI »

Mam problem s napatim neviem čim to može byť, sposobuje to preblikavanie predných svetiel pri akejkolvek zaťaži (smerovka,otvorenie okna,ohev skla,vent)akumulator je nový alternator dava napetie okolo 14,4 pri 2500 otačkach ako ma.Pri minus 15 naštartujem,pdsvietenie budikov reaguje na volnobežne otačky .čim to može byť sposobene?
dik za každu radu.

Uživatelský avatar
drivwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 29.09.2007 06:58
Bydliště: Námestovo

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od drivwer »

Pozri hlavne ukostrenie.
BORA Variant TDI Highline

POLKI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2008 10:58
Bydliště: Prešov

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od POLKI »

Nič som nezistil všetko o k a neni to o k.Pište rady a namety .

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od xerxes »

Možná i Relatko :roll:

POLKI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2008 10:58
Bydliště: Prešov

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od POLKI »

Luki ten tvoj profil(fotka) to je riadne relatko.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od xerxes »

[quote="POLKI"]Luki ten tvoj profil(fotka) to je riadne relatko.[/quote :mrgreen:

Uživatelský avatar
uncous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.10.2008 20:38
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od uncous »

POLKI píše:Mam problem s napatim neviem čim to može byť, sposobuje to preblikavanie predných svetiel pri akejkolvek zaťaži (smerovka,otvorenie okna,ohev skla,vent)akumulator je nový alternator dava napetie okolo 14,4 pri 2500 otačkach ako ma.Pri minus 15 naštartujem,pdsvietenie budikov reaguje na volnobežne otačky .čim to može byť sposobene?
dik za každu radu.
Mám úplně stejný problem, taky mi to problikává i když na venkovní teplotu to az tak nereaguje. Mě to dělá hlavně když to nastartuju ráno za studena, ale jakmile to dosáhne provozní teploty tak se to o dost zmírní. Myslím že to dělá alternátor ale těžko říct. Zkontroluju na něm volnoběžku a kdyžtak ho dám na zkontrolování popř. opravení k elektrikáři.

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od bik3r »

muze bejt odpalena dioda, popripade spatnej regulator, chtelo by to zmerit na osciloskopu...

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od NightRider »

kdyz to je to zavisle na teplote, tak to vidim na kostru. Prosel bych vsechny svazky dratu, procistil bych vsechno ukostreni. Tomu autu to neublizi.

Mam taky dotaz. Na alternatoru mam 14,4V / 70A. Baterka mi dodelava a mam jednu 70Ah. Mylsite si ze to tam mam skusit?
Alterantor bude dostavat dost na pr**l. Navic mu to muze ublizit. A nemusi to zvladnout dobijet.

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od DOLLYm »

Proč myslíš, že bude alternátor dostávat na pr**l? To je nesmysl, akumulátor je dobíjen pouze zlomkem proudu, který dá alternátor.. Kapacita akumulátoru může být libovolná (s ohledem na místo umístění samozřejmě).. Tvrzení, že alternátor nestihne dobíjet nebo že dostane na pr**l je skutečně nesmysl, vůbec se toho nemusíš bát.. :)

NightRider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.12.2008 04:54
Bydliště: Ireland

Re: ALTERNATOR ALEBO ????

Příspěvek od NightRider »

DOLLYm píše:Proč myslíš, že bude alternátor dostávat na pr**l? To je nesmysl, akumulátor je dobíjen pouze zlomkem proudu, který dá alternátor.. Kapacita akumulátoru může být libovolná (s ohledem na místo umístění samozřejmě).. Tvrzení, že alternátor nestihne dobíjet nebo že dostane na pr**l je skutečně nesmysl, vůbec se toho nemusíš bát.. :)
Ahoj, myslel jsem si to. Od kamose baba zustala stat pred praci na svetlech. Nastarovali prez kabely, ona dojela domu a duhy den uz ne. Menili alternater. Baterku dobili nabijeckou... No a je dovne, proc ten altik odesel.

Jinak jsem do golfika nacpal 70Ah a je to super.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“