pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od AmOc1982 »

clubaci vyskytl se mi takovy problem nekdy pri pomalem rozjizdeni se objevi jakesi chrceni od predni naparvy podobny zvuk jako kdyz pribrzduje ABS jedno kolo ale na vagine nic neni pro jistotu jsem prostrikal kontakty senzoru ABS bezezmeny jeste podotknu ze sem tam daval origo nove senzory pred cca pulrokem kdyz sem daval vetsi brzdy ale dela to porad tak nevim jestli to je opravdu no :?: dalsi co me napada je ze to muze byt prevodovkou nebo spojkou vubec netusim jak bych to mel postupne vylucovat jen vim ze to nedela zadnej z kloubu pri plnem rejdu nic nechrci ani na jednu stranu, znamej rika ze je to na stopro prevodovka ale tomu se mi nechce moc verit :| protoze to rika vzdycky aby mel nejakejkseft :mrgreen: napada me jeste ta spojka ale fakt nevim zabira krasne od spoda neklouze zadnej problem ale nekdy jak to zabere do toho rozjezdu tak to nekdy zachrci ale nemuzu proste urcit od kud ten zvuk jde :( nesetkal se nekdo stimhle pazvukem ?

ps: zvuk pazvuk neni nijak ohlucujici ale je slyset :evil: a nerad bych aby mi neco odeslo :(
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od VWMysak »

Tak podobný zvuk jak si psal s tím ABS slyšívám taky, ale převážně na štěrku, mokru, ledu, sněhu jako kdybych měl protiprokluz. Ale ten nemám, jen co jsem zjistil podle kodu, tak tam mám toto "Antiblokovací systém ABS s elektronickouuzávěrkou diferenciálu EDS" a řekl bych že to je ono, ale prd tomu rozumim a neřešim to. :lol:

Ptal jsem se na to i v servise, at se s tím projedou, taky to slyšely, ale nikdo mi nedokázal říct co to dělá. Všechno funguje, tak to neřešim. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od AmOc1982 »

jasny to mam taky abs/eds ale je mi divny ze to zacalo az tedka predtim nic :? je pravda ze na snehu to delalo podobnej zvuk kdyz sem vic slapl na plyn tak to abs nebo co tobylo taky zachrcelo ale zvuk si myslim nebyl to co tenhle, holt to dam asi mimu mechanikovi at se mi na to podiva a rekne svuj nazor a popripade promeri ty cidla abs
nejak mi to neda spat :( jelikoz ten zvuk se pri rozjezdu objevy na treba 0.5s a nekdy treba i 1s a pokazdy mi prijde ze sem se rozjizdel stejne :?
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od DworiBak »

To chrčení při prokluzu dělá čerpadlo ABS když zapíná jako uzávěrku,popravdě břbrzdí kolo

Neni to třeba zvuk od dvouhmoty :wink:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od VWMysak »

DworiBak píše:To chrčení při prokluzu dělá čerpadlo ABS když zapíná jako uzávěrku,popravdě břbrzdí kolo
No vidíš jak to jde, hned vim co to je a jsem víc v klidu. :wink: :lol:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od AmOc1982 »

DworiBak píše: Neni to třeba zvuk od dvouhmoty :wink:
jezis marja jen to ne nestras me :| uz ted sem z toho celej v pr*eli no ty si mi tu schazel :mrgreen: doufam ze to bude jen neco s abs ale mas pravdu i ta dvojhmota by to mohla dela :? radsi to zaklepu nerad bych resil dvouhmotu :roll:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od DworiBak »

AmOc1982 píše:
DworiBak píše: Neni to třeba zvuk od dvouhmoty :wink:
jezis marja jen to ne nestras me :| uz ted sem z toho celej v pr*eli no ty si mi tu schazel :mrgreen: doufam ze to bude jen neco s abs ale mas pravdu i ta dvojhmota by to mohla dela :? radsi to zaklepu nerad bych resil dvouhmotu :roll:
šoupneš obyč setrvák a bude klid :wink: jinak Zdar :wink: ale ono se to těžko řeší když to člověk ani neslyší :D

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: pri pomalem rozjizdeni jakesi chrceni od predni naparvy ??

Příspěvek od AmOc1982 »

DworiBak píše:
AmOc1982 píše: jezis marja jen to ne nestras me :| uz ted sem z toho celej v pr*eli no ty si mi tu schazel :mrgreen: doufam ze to bude jen neco s abs ale mas pravdu i ta dvojhmota by to mohla dela :? radsi to zaklepu nerad bych resil dvouhmotu :roll:
šoupneš obyč setrvák a bude klid :wink: jinak Zdar :wink: ale ono se to těžko řeší když to člověk ani neslyší :D
no mas rech ono by to stejnak driv nebo pozdeji asi prislo ale proc zrovna ted kdyz budu kupovat novou rj na webasto za bura a taky zachvilku jsou tu vanoce a clovek musi zacit setrit :wink: vzdycky takovy veci prichazeji v tu nejblbejsi dobu no nic dam to mechosovi at mi rekne co ajak kdz to bude ta dvojhmota tak pockam at se to zacne zhorsovat a to nejakou dobu jeste urcite vydrzi a pomalu zacnu setrit na novou spojku se setrvakem kdz uz se to bude delat tak aspon poradne :mrgreen: jinak se zase musime nekdy slezt na pokec :wink:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“