"dření" od přední nápravy v rejdu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

"dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Angel@Devil »

Ahoj clubáci,
moc bych vás chtěl poprosit o radu. Nezlobte se,pokud to tu někde je,nebo bylo.Zkoušel jsme hledat,ale nenašlo mi to odpověď na mou otázku.

Koupili jsme GIV 1.9 TDi ,81kW. Udělaly se rozvody,jsou tam 3 dny,pak jsme najeli 300 km a přítelkyně zjistila,že při zatáčení nejprve doleva slyší od přední nápravy jakoby lehké dření. Dnes jsme s tím jel já a už to začalo dělat na obě strany. Testoval jsem to na návsi :D ale vždy od 3/4 až na plný rejd to začne jakoby dřít,lehce.Nyní už na obě strany. Když jí mekánik dělal ty rozvody,tak ho upozornila,že ji drčí občas kolo,po rozvodech jí řekl,že je to silentblok,na to jsme dneska juknul ve tmě a je to tak,je u šroubu fuka asi 8 mm.Na levém,je to míň,ale taky bude chtít ven. Pak jsme koukal,že ji tam lehce visí kryt motoru pod autem,asi 10cm nad povrch.
Chtěl bych se tedy zeptat,zda někdo netušíte,co by to mohlo být. Při lehkém zatáčení to nic nedělá,ale jak to jde víc do rejdu,tak to lehce dře,je to slyšet uvnitř auta,na volantě jen malinko,řekl bych že ani ne,ona tvrdí že trochu jo. Na výkonu auto neztratilo,tah je krásný.Zkoušel jsem při 50km/h testovat auto ze strany na stranu,pískají gumy :D,ale žádný dření,to mi říkala že i na kruhaku,jela za 2,asi tak 30-kou a prej pískaly,je mi to divný,ale nejsem žádný mechanik.
Tak pokud vás něco napadá,jsme vděčni za jakoukoliv radu a vašich odpovědí si ceníme.
Díky moc
A@D
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od vtuni »

začneme tím nejjednodušším..máš dobře nasazený podběhy...??? pokud ano..jsou to origo podběhy.???.tj ve předu vystužený příčným žebrováním...nebo je to druhovýroba..prostě kus placatýho plastu...


protože pokud je to druhovýroba...tak ty podběhy nebývají dost tuhé, vzhledem k tomu že na přední vnitřní straně nejsou nijak upevněný stává se že při zatočení je "žerou kola" ...
takže..
a) ..koukni jestli jsou dobře nasazený
b) ..koukni jestli na vnitřní straně nejdou moc ke kolu, pokud ano, provrtat a přitáhnout el. páskou , nahřát horkovzdušnou sitolí a dotvarovat......nebo nechat sežrat kolama dokud to bude zavazet.. :lol: :lol: :lol: :lol: ..no a pak to přestane... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Angel@Devil »

Ahoj,
tak na ty podběhy jsem taky koukal a šahal. Je pravda,že nejsou ,jak píšeš, nijak extra tuhé,obyč. měkký plast a jak jsi napsal o žebrování,tak to tam není. Je tam pouhý placatý plast. Také mě to nejprve napadl,ale pak jsme si řekl,že je to blbost,ale jak vidno,nikdy neříkej nikdy. Ještě na to juknu za světla,zkusim to hodit na nájezdy a popř. vyfotím.
Díky za radu:)
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od vtuni »

jukni tady... http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... l#p1408996" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Angel@Devil »

¨vtuni: děuji za typ,ale mam jiný problém:(

Dnes jsme koukal na ty podběhy. Jsou tam jiný,než originální,obyčejný měkký plast je tam,ještě na prd udělanej. Ale nejsou nikde vidět,že by se kolo otíralo o podběhy. Navíc jsme zjistil,že jsou gumy více sjeté po obvody,jsou i teplé po obvodu,nikoliv však uprostřed. Je možné,že budu muset nechat udělat geometrii a zkouknout,jaky mají tlak. Ale nezdá se mi,že by to však mělo vliv na to dření. Dnes jsem schválně celou dobu poslouchal co a jak. Je to lehké dření,špatně se to popisuje. Někde jsem tu i četl o přibržďování ABS,že to nastříkal ,ale stejně. Fakt netuším čím by to mohlo být. Jen podotýkám,že kola jsou tam Dezenty 16".
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
dejovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 27.04.2008 11:19
Bydliště: MICHALOVCE---SVK

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od dejovw »

Ahoj mne sa to stava tiež,ale ja mam znížený podvozok a mne drhne poloos o stabilizátor.takže by som skúsil pozrieť ešte tú poloos.Aj mne to trie iba pri vytočení na max.
golf 2 gtd, golf V variant-panorama

Uživatelský avatar
huhu
Pilot
Pilot
Příspěvky: 752
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ivančice 733 311 764
Kontaktovat uživatele:

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od huhu »

pokud ti piskaj gumy v zátočinách tak máš špatnou zbíhavost

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od g*o*l*f* »

jj, přesně tak, i mně to při plném vytočení na max trošku dře a taky mám sníženo (H&R sport 55/40). Dokonce jak jsou ty ramena nakloněný, tak je slyšet při mokru při vyjíždění z garáže, že trošku dře i pneu o rameno, ale při plném vytočení a né na rovině. ale tohle nějak neřeším, dělat to při jízdě, tak mně to vadí, ale..... při jízdě nikdy netočím naplno :D

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Angel@Devil »

Chlapy , díky za vaše názory. Půjčila to nějakému mechanikovi a prej,že chybí olej v servu :D ..tak nevím. Asi špatně slyším už. Jinak podvozek je na tom ASI! normál,nebo alespoň mladik,co jsme to od něj brali,tak nic neříkal.I když to vypadá nízký,ale to je asi plastama pod nárazníkama.
Gumy jsem zkoušel foukat,bylo v nich tak kolem 1.9...dal jsme jim 2.3 vepředu a 2.1 vzadu. Ale každopádně musíme nechat udělat tu zbíhavost,jak tu někdo psal.
Ještě jednou díky:)
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od DworiBak »

sám od sebe se olej v servu nestratí ,často to bývá propouštěním oleje v servořízení do manžet

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Angel@Devil »

Nevím,ohledně GIV jsem začátečník,sám jsem si dost poradil u své první Felicie :lol: :lol: ..ale to bylo uplně něco jiného. Abych se přiznal,ani přesně nevím,kde hledat to servo,ale auto už je u mechanika i kvůli jiné závadě,tak má 4 dny na to,aby s tím něco udělal. Mladá jezdila dál i bez údajného oleje v servu. Ale říkám,nevím ještě co v tom je nebo kde to utíká. Přesto díky všem:)
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Storm »

S tím olejem je to jak říká Dworibak, sám se neztrácí. Já to měl před pár týdny, olej pod autem, nevěděl jsem odkud to je, pak to začlo vrzat při zatočení volantem. Zkontroloval jsem olej serva a nádržka prázdná. Olej byl zatečenej všude dole, hlavně v manžetách to plavalo. Na opravu jsem musel rozbít velké prasátko :?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Angel@Devil »

Tak teď nevím,co znamená to "velké" prasátko. Nechtěl by jsi mi to vyjádřit v korunách? :mrgreen: Ještě asi hloupá otázka,ale jsem u GIV začátečník. Kde najdu servo a nádržku k němu? :oops: Díky
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: "dření" od přední nápravy v rejdu

Příspěvek od Storm »

Nové řízení + práce a geometrie - celkově necelých 15tis. Nádržka je černá se zeleným víčkem. Víčko má rysku, tak koukni kolik tam toho máš. :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“