Manuální převodovka a olej

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Manuální převodovka a olej

Příspěvek od kimik »

Ahoj všem, jako nový majitel 3C-čka si chci (alespoň pro klid v duši) vyměnit olej v manual převodovce, ale nikde jsem nenašel co tam nalít a hlavně jakou specifikaci a jaké množství a zda li to není zbytečné.... r.v. 09/2006 motor BMP najeto 161 000km

P.S.: a hlavně kudy vypustit a kudy napustit.... :oops:

Díky za rady.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Manuální převodovka a olej

Příspěvek od mrmaryII »

Pokial nemas s prevodovkou ziaden problem. Radenie ti chodi presne, z prevodovky nejdy ziadne zvuky pri ziadnej rychlosti, tak to neries.
Ale ak ta to velmi trapi a velmi chces menit ten olej, tak tam musis naliat presne to, co tam dava vyrobca. Vykaslal by som sa na nahrady nech je rozdiel v cene akykolvek. Nemoze byt ani taky, co stoji jeden synchronny kruzok :)
Tieto prevodovky su velmi presne a dat do nich olej, ktory nema presne vyzadovane parametre znamena spravidla repas prevodovky. Vedel by som ti taku ukazat. Idealne je ist do VW servisu, dat im VIN auta a oni ti predaju presne ten olej, ktory potrebujes. A uplne najlepsie je dobre ho nechat vymenit tam (zaruka). Vacsinou ti povedia, ze je to dozivotna napln, ale treba si povedat, ze co to dozivotna napln znamena. Teda nie do konca zivota cloveka, ale do prvej predpokladanej GO zariadenia (v nasom pripade prevodovky) Tento udaj vyrobca udava len zriedkavo (napr. Mercedes u niektorych modelov, ale ani u nich nie pre manualne prevodovky).

Podla typu prevodovky tam ide 1,9 / 2,1 / 2,3 l
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Manuální převodovka a olej

Příspěvek od kimik »

Díky za radu, ještě si to rozmyslim, byl sem ve VW a ty šmejdi chtej za litr toho jejich převodovýho oleje bez tří kaček 900,-Kč 8O . Takže vzít 3 litry, protože 0,5l nedělaj.....

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Manuální převodovka a olej

Příspěvek od cosby »

Jinde ten olej než ve VW nekoupíš

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Manuální převodovka a olej

Příspěvek od kimik »

Já vim, ani bych tam nic jinýho nikdy nedal. Ale ta cena no....

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Manuální převodovka a olej

Příspěvek od cosby »

jo,bohužel,taky jsem to tam kupoval

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“