Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Louis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 18.05.2009 21:05
Bydliště: Wien

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Louis »

rag píše:
Louis píše:Chlapi koupil sem si nový kola,jsou to 17stky a jedno váží cca 10kg(bez pneu),není to moc???aby mě to nejelo pomaleji chcu tam dat pneu 215/45/17...ale mam 1.9 tdi 81kw+chip tak doufam že to zvládne naprosto s přehledem... :D četl jsem že u těch slabších 1.6tek a 1.4tverek maj kola hodně velkej vliv na tu rychlost...

dej si 225 když už tak už ne :wink:
nojo ale to zas bude větší spotřeba ne???nevíš jakej rozdíl ve spotřebě by byl mezi těma rozměrama 215 a 225???

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

0,00000000000001 litru na 1000000000000000km

asi tak... :? laboratorně asi ano...prakticky pochybuju že to poznáš...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Louis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 18.05.2009 21:05
Bydliště: Wien

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Louis »

vtuni píše:0,00000000000001 litru na 1000000000000000km

asi tak... :? laboratorně asi ano...prakticky pochybuju že to poznáš...
O.K. vtuni budu ti věřit a radši koupim ty 225 at to líp vypadá... :wink:

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od danopanci »

Nejde len o to, že to lepšie vyzerá, ale hlavné je to, že tú pneumatiku kúpiš podstatne lacnejšie ako 215-stku
Louis píše:
vtuni píše:0,00000000000001 litru na 1000000000000000km

asi tak... :? laboratorně asi ano...prakticky pochybuju že to poznáš...
O.K. vtuni budu ti věřit a radši koupim ty 225 at to líp vypadá... :wink:

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

dímám se po novém letním obutí, nazazil jsem na různé známe značky i neznámé...

jedna z neznamích(pro mě) je Falken -kupovat nekupovat je to čina nebo ne ,kvalitní nebo šunt?
za odlasy budu rád

dál tu mám (když by byla Falken opravdu na ho...) pneu Toyo T1-R RF nebo bych se rozmýšlel mezi Pirelli PZero Nero XL
máte někdo zkušenosti jak jsou kvalitní,jestli jsou hlučné,apd.
prosím zkušenosti přímo vás ne typu "babí povídala zě protektory stačí" :mrgreen:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

no pirelli P zeronero je super pneu... drží na suchu i na vodě.....nehlučí... závažíčka skoro nelepíš.. :lol: :lol: :lol: . vepředu je sjedeš tak za 7000km... :? ..prostě je to měkká směs podobná např směsi na silniční motorky....

..mluvím z vlastní zkušenosti...a určitě jsme s tím nedělal kraviny jako nějaký gumovačky..atd...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

vtuni píše:no pirelli P zeronero je super pneu... drží na suchu i na vodě.....nehlučí... závažíčka skoro nelepíš.. :lol: :lol: :lol: . vepředu je sjedeš tak za 7000km... :? ..prostě je to měkká směs podobná např směsi na silniční motorky....

..mluvím z vlastní zkušenosti...a určitě jsme s tím nedělal kraviny jako nějaký gumovačky..atd...
cože za 7tis km to sjedu normální jízdou to je teda velké mínus jaké gumy tedy doporučuješ k poměru cena/trvandlivost/komfort ?
wagen cult cars

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

momentálně mám tuto sezonu kumho ku 31 sport a spokojenost... předtím jsem měl hankook ventus k107 sport a taky dobrý....samo není to tak dobrá guma jak pirellka ..ale taky potřebuju aby ta guma něco vydržela...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

a nebo ještě sem se díval na Dunlop SP 01 MFS XL nějaké zkušenosti ? poměr cena/trvandlivost/komfotr ??
wagen cult cars

Uživatelský avatar
hawry
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlinský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od hawry »

mel jsem Dunlop SP tusim 9000 nebo tak neco 225/45 a sehnal sem je jete, a vydrzeli dve sezony a jeste by se jim na dve chtelo, celkem tvrda smes, dobre jizdni vlastnosti kupodivu

a Falkeny sou myslim USA
Obrázek

Uživatelský avatar
manic.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.06.2009 15:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od manic.cz »

Zdravíčko:-)Mám dotaz,jak jinak:-)vlezou se mi na sériovej podvozek kola 8x19 et 35 bez jakýchkoliv úprav?

Infernal_Vampire

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Původně jsem chtěl ty 17" ale to už je finančně nad mé síly tudíž asi půjdu do těch 16". :mrgreen:
Nějaké názory (zkušennosti) ohledně pneumatik co jsem zde uvedl ?

17"
Alu kola Excite dark AEZ průměr: 17, šířka: 7,5, rozteč: 5x100 : http://www.pneu-nevrela.cz/alu-kolo-exc ... tec-5x100/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pneu PIRELLI PZERO ROSSO ASIMM 225/45 R17 91W : http://www.pneu-nevrela.cz/pneu-pirelli ... eu-osobni/" onclick="window.open(this.href);return false;

16"
Alu kolo Shuriken dark Dotz průměr: 16, šířka: 7, rozteč: 5x100 : http://www.pneu-nevrela.cz/alu-kolo-shu ... tec-5x100/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pneu PIRELLI PZERO NERO 205/55 R16 91Y : http://www.pneu-nevrela.cz/pneu-pirelli ... eu-osobni/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Ve velkem TP mam zapsany kola 19" MAM8 ET40 225/35R19 a snizeny podvozek FKAutomotive -50mm napevno, podvozek tam mam, ale auto sem koupil bez tech 19" kol aSi je prodavajici strelil zvlast... no a chtel sem se zeptat jestli to mohlo byt v klidu? :D jestli to mohlo jet slusne nedřit to nikde, točit plny raid :D atd... a jestli tam musely byt jeste podlozky nebo neco?? jestli jakože bych měl na leto koupit 19" kola 225/35R19 :)) když je mam zapsany v TP :)
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od DworiBak »

manic.cz píše:Zdravíčko:-)Mám dotaz,jak jinak:-)vlezou se mi na sériovej podvozek kola 8x19 et 35 bez jakýchkoliv úprav?
vlezou i nastavitelnej podvozek :wink:
FreeMaroStyle píše:Ve velkem TP mam zapsany kola 19" MAM8 ET40 225/35R19 a snizeny podvozek FKAutomotive -50mm napevno, podvozek tam mam, ale auto sem koupil bez tech 19" kol aSi je prodavajici strelil zvlast... no a chtel sem se zeptat jestli to mohlo byt v klidu? :D jestli to mohlo jet slusne nedřit to nikde, točit plny raid :D atd... a jestli tam musely byt jeste podlozky nebo neco?? jestli jakože bych měl na leto koupit 19" kola 225/35R19 :)) když je mam zapsany v TP :)
záleží na šířce disko,ale ET bych volil menší

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od FreeMaroStyle »

DworiBak píše:
manic.cz píše:Zdravíčko:-)Mám dotaz,jak jinak:-)vlezou se mi na sériovej podvozek kola 8x19 et 35 bez jakýchkoliv úprav?
vlezou i nastavitelnej podvozek :wink:
FreeMaroStyle píše:Ve velkem TP mam zapsany kola 19" MAM8 ET40 225/35R19 a snizeny podvozek FKAutomotive -50mm napevno, podvozek tam mam, ale auto sem koupil bez tech 19" kol aSi je prodavajici strelil zvlast... no a chtel sem se zeptat jestli to mohlo byt v klidu? :D jestli to mohlo jet slusne nedřit to nikde, točit plny raid :D atd... a jestli tam musely byt jeste podlozky nebo neco?? jestli jakože bych měl na leto koupit 19" kola 225/35R19 :)) když je mam zapsany v TP :)
záleží na šířce disko,ale ET bych volil menší
19" 8.5J MAM8 225/35R19 tam je :)) sem zapomněl
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“