Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

Tak začínám vybírat gumy na nová kola a rozhoduji se mezi Goodyear F1 GSD-3 a Pirelli PZero Nero oboje v rozměru 225/40/R18. Oboje jsou aspoň podle toho co jsem četl v testech výborné, ale zajímají mě i názory běžných uživatelů. U obou jsem taky četl, že moc dlouho nevydrží, je to pravda?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Sicco »

ty Goodyear F1 GSD-3 nevim, ale Pirelli PZero Nero sou hned sjeté,je to daň za kvalitu jízdních vlastností...

Infernal_Vampire

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Infernal_Vampire »

A co třeba : PIRELLI PZERO ROSSO ASIMM 225/45 R17 91W ?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

Sicco píše:ty Goodyear F1 GSD-3 nevim, ale Pirelli PZero Nero sou hned sjeté,je to daň za kvalitu jízdních vlastností...
To jsem právě četl o těch Goodyearech taky, tak nevím. Teď jsem měl třeba dvě sezóny Dunlop Sport 01 v menším rozměru teda a z těch skoro nic neubylo. Tak právě aby to nebyly gumy, co vydží jednu sezónu.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

Storm píše:
Sicco píše:ty Goodyear F1 GSD-3 nevim, ale Pirelli PZero Nero sou hned sjeté,je to daň za kvalitu jízdních vlastností...
To jsem právě četl o těch Goodyearech taky, tak nevím. Teď jsem měl třeba dvě sezóny Dunlop Sport 01 v menším rozměru teda a z těch skoro nic neubylo. Tak právě aby to nebyly gumy, co vydží jednu sezónu.

tak to mi taky vrtá v hlavě, kde čteš ty posudky na new pneu?
já premyšlím o Falkenech, ale zatím je čas tak vybírám ... :D
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

Vybírám je na pneu-net.cz, jsou tam někdy komentáře pod těma gumama a najdeš tam i testy.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

Storm píše:Vybírám je na pneu-net.cz, jsou tam někdy komentáře pod těma gumama a najdeš tam i testy.
dík kouknu
taky hledám 18" dej kdyžtak vědět jak postupuješ ve výběru :lol:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

No původně jsem je chtěl ještě před Vánocema, ale vidím to až po nich, aby bylo taky něco na dárky :) Takže ještě mám čas vybírat. Zatím nevím, zda půjdu do šířky 225 nebo do 215. Disk bude mít šířku 8. Raději bych trochu do áčka a to ty 225 už asi nebudou. V těch testech jsou s výdrží o něco málo horší právě ty Goodyeary, tak zatím u mě vedou ty Pirelli.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

koukal jsem i na Dunlop Sport 01 jak jsou když si je měl ,kolik vydržely,komfort atak?
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

No měl jsem je asi jeden a půl sezóny. Byly ale na autě, když už jsem ho koupil a údajně tam byly rok. Teď jsem je prodal i s disky a bylo tam asi 5mm vzorku. Já najedu za rok tak 18tis, kolik je to přes léto ale nevím. Takže podle toho se mi ta výdrž zdála dobrá. Jinak na vlastnosti jsem si nemohl stěžovat. Byl jsem rád, když jsem na ně přezul, protože oproti hluku od zimních gum to byl velký rozdíl. Přilnavost na suchu i na mokru nikdy žádný problém. Celkově jsem k nim neměl výhrad.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VW-Tim »

Storm píše:No měl jsem je asi jeden a půl sezóny. Byly ale na autě, když už jsem ho koupil a údajně tam byly rok. Teď jsem je prodal i s disky a bylo tam asi 5mm vzorku. Já najedu za rok tak 18tis, kolik je to přes léto ale nevím. Takže podle toho se mi ta výdrž zdála dobrá. Jinak na vlastnosti jsem si nemohl stěžovat. Byl jsem rád, když jsem na ně přezul, protože oproti hluku od zimních gum to byl velký rozdíl. Přilnavost na suchu i na mokru nikdy žádný problém. Celkově jsem k nim neměl výhrad.
tak proč u nich nezůstat? začinají se mi Dunlopky zamlouvat i když je to Fransouský :lol:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Storm »

No cenově vycházejí dražší než ty co mám ve výběru, asi o 700Kč za gumu. Za podobnou cenu tam mají ještě Dunlop Sport Maxx nebo Goodyear Eagle F1 Asymmetric, máte někdo zkušenost třeba co se týká výdrže?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Infernal_Vampire

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Goodyear Eagle F1 Asymmetric ... jedni ji vychvalují a jiní zase haní. Ale tak může to být i o trefení kusu případně o rozměrech pneu. Čím větší, tím se více sjíždí možná. :mrgreen:
Michelin Primacy HP ... hodně lidí si je pochvaluje

Jinak se podívám, co mám momentálně na autě ... drží na mokru jak divé, smyk jsem ještě nedostal a to jezdím celkem svižně i na mokru "zatáčky". Po dálnici při dešti 160km/h a držely jak přilepené. Žádný hluk a celkově první pneu, které mě nezklamaly. :mrgreen:

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od JayZee »

A co Michelin Pilot Sport SP2 225/45 ZR17 ?
Mate niekto nieco proti nim?Zatial som cital len pozitiva...
http://www.pneutesty.sk/michelin/pilot-sport-ps2/" onclick="window.open(this.href);return false;
JaY

Uživatelský avatar
CAPINO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek -Praha

Re: Vybíráme kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od CAPINO »

čau,tak já měl 16" Dunlop SP sport a najel jsem na nich 55.tis. km !!! a 3milimerty tam ještě jsou :P . no ted na sezonu chci dát 17" santa monica a opět půjdu do Dunlop :mrgreen: nebo si nechám poradit,protože 17" jsem nikdy neměl a rozměr budu dávat 215.45.17"

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“