Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od deckard »

Klucí pomoc,včera večer jsme zjistil,že mi nejde řidičova sedačka zacvaknout,takže když se z ní zvednu a vylezu ven z auta,tak se ta mrcha zase zvedne.Předpokládám,že bude něco s mechanismem té páčky na boku sedačky,protože jde podezřele lechce hýbat nahoru a dolu.Přikládám foto stavu sedačky,jak to vypadá,když na ní nesedím.je nějaká možnost jak to rozebrat a dostat se k tomu mechanismu,tedy pokud to je tím,co myslím.Koukal jsem do Etky a je tam hrozně moc dílů a já nevím který by to z toho mohl být.Jestli nějaký ten bowden.Hlavně jestli nebude problém,když je v boku airbag?
P1070409.jpg

Uživatelský avatar
rachot
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 07.05.2009 19:26
Bydliště: BRNO - jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od rachot »

nedávno sem to řešil na 1.6ce nebyly to recara ale asi to bude stejný.odpojíš konektor od bagu zasuneš sedačku do zadu odšroubuješ ve předu 2 matky (myslím 13ky) sedačku posuneš do předu, na pojezdech budou další šrouby,vytáhneš sedačku otočíš ze spodu a uvidíš to. už si to přesně nepamatuju ale zespodu to je vidět. už nevim jestli tam bylo něco ulomenýho u těch pružinek. borec si to dovezl sebou na výměnu takže ani nevim čislo dilu. asi sem ti moc nepomohl. ale nic nemusíš rozčalounovat a nic takovýho
GOLF IV TDI black
Prodám díly na giv: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=144072" onclick="window.open(this.href);return false;
OLDCAR s.r.o. Brno královo pole, božetěchova 106
AUTO - MOTO SERVIS (VČ. DIAGNOSTIKY), PNEUSERVIS
605206463

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od deckard »

Hmm,alespoň něco.Hlavně mi šlo o ten popis problému,jeslti tedy byl ten samý,co popisuji já.Já vim že to zrovna nemuseli být Recara,ale ten systém je asi stejný(pro tří dvéř ).Jak jsme psal už před tím,to táhýlko na to odjištění sedačky,abych mohl někoho pustit na zadní sedačky,je prostě úplně volné,tak doufám že to takhel asi bude.Bojím se jen toho odpojení od air bagu.V návodu sem si to pročítal a píše se tam něco o odpojení baterky a ještě něco nějakém adapteru,který zajistí,aby se nestala chybka v podobě statické elektřiny,která by mohla spůsobit samovolné iniciování air bagů...Tak ti nevim.zatím se takto ptám teoreticky.Stejně asi budu muset zajet za kamarádem který má i nějakej ten vercajk a hlavně místo,kde to udělat.Já bohužel nemám zázemí,no..Ale děkuju aspoň za to.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od DworiBak »

rekaro sedáky jsou přidělaný torxem,a odpojení se nemusíš bát,když máš vyplí zapalování,tobě začlo smolný období né :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od deckard »

DworiBak píše:rekaro sedáky jsou přidělaný torxem,a odpojení se nemusíš bát,když máš vyplí zapalování,tobě začlo smolný období né :wink:
Vypadá to tak,že si začínám vybírat opravdu nějaký smolný období... :? nejdřív ty divočáci na silnici,teď zase tohle.A to jsme měl plány,jak si pod stromeček nadělim nějakou radost do auta a místo toho musím řešit tohle...No snad se k tomu brzy dostanu.je to trochu trapné,mít takhle rozjebanou sedačku,hlavně že to jsou Recara... :roll: Asi únava materiálu,či co,ale ještě jsem vlastně nezjistil,co to opravdu je,takhle z práce od počítače to ani nezjistím,venku tma jak v pytli,zima,že by člověk radši zalezl do postele,doam rozdělaná práce,já ti nevim,kdy já to všechno zvládnu.... :roll:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od deckard »

Takže,problém jakž takž vyřešen,ale neznám,nebo nevím příčinu,proč se mi to stalo.Takže v pátek aby toho nebylo málo,mi zdechla jedna žárovka ve světlometu,jak na potvoru ta u baterie.No ale dnes jsem si přivstal a časně ráno jsem jel do mé luxusní a perfektně vybavené dílny a to do podzemní garáže v Kauflandu...Je tam sucho,světlo(zářivky) a hlavně prostor.Takže jsem začal žárovkou,kupodivu jsem jí zvládnul za 10 minut(minule jsem chtěl páchat sebevraždu šroubovákem,když po tři čtvrtě hodině mi to nešlo,ale objevil s etam anděl strážná DworiBak),no a pak mi to nedalo a mrknul jsem na tu sedačku.Vzal jsem i foťák,tak jsem udělal foto toho problému,ale až zítra v práci to sem přesunu,nemám tady kabel.Každopádně se jednalo s určitostí o plech s profrézovanou drážkou,který se myslím jmenuje v Etce mechanismus odjištění,nebo zajištění sklápěcí sedačky.Z neznámých důvodů byl prostě ohnutej a sedačky si tím pádem nemohla dosednout na ten hlavní čep sedáku.Použil jsem mírného násilý a kombinaček a výsledek je ten,že sedačka opět funguje,ale je mi záhada,proč se to stalo.Výraz "ZÁHADA", je prý podle mého kolegy jen jedna a to,že se vy..seru do rohu v kulaté místnosti.To je prý podle něj jediná záhada...tak to jen pro odlehčení a zítra sem hodim fotky toho bazmektu ohnutýho... :mrgreen:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Sedačka RECARO u řidiče-nezapadá!

Příspěvek od deckard »

Takže slíbené foto toho plechu,který způsobil to nedosednutí sedačky.Jedno foto je stav,jak jsem to objevil a nechápal jsem proč to tak je a jestli to tak má vypadat,než mě napadlo se podívat na druhou stranu ke spolujezdci a hned mi to bylo jasné,že je něco jinak.Následují fota jsou pak po použití kleští a mírného přiohnutí,do pravděpodobné původní polohy.Sedačka opět funguje,ale tomu mechanismu nějak nerozumím.Tak snad to poslouží i Vám,kdo by jste někdy v budoucnu měli něco podobného za problém.
DEFEKT.jpg
PO OPRAVĚ.jpg
PO OPRAVĚ2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“