Problém Bora - zadní dělená sedadla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
pancake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2007 22:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od pancake »

Ahoj všichni
mám problém se zadníma sedačkama..nejde mi sklopit pravá půlka sedadel (ta delší) i když zamek je odemčený, tak můžu tahat za páčku a stejně se to ani nehne. Od předchozího majtele vím, že auto bylo bourané na pravou zadní část, tak jestli je to tam nejak skříplí opravdu netuším..budu rád za každou radu jak to šetrným způsobem vyřešit..diky

Uživatelský avatar
bin79
Člen klubu
Příspěvky: 413
Registrován: 12.02.2009 01:47
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od bin79 »

Zdarec.zkusil si treba aby jeden tahal za to tahlo na sklopeni a druhy tlaciz ze zadu do sedacky?mel sem stejny problem na golfu chvily sem stim lomcoval tak to pustilo.muze byt treba ohnuty ten protikus co jde do sedacky..

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od malyhonza »

je cítit že to táhlo taháš přes pružinu, nebo jen naprázdno?

pancake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2007 22:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od pancake »

Jestli to taham pres pruzinu tak to neni opravdu poznat a na prazdno to asi taky nebude pac kdyz to zamcu tak packa se ani nepohne a kdyz je to odemknute tak to jde celkem ztuha...

pancake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2007 22:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od pancake »

bin79 píše:Zdarec.zkusil si treba aby jeden tahal za to tahlo na sklopeni a druhy tlaciz ze zadu do sedacky?mel sem stejny problem na golfu chvily sem stim lomcoval tak to pustilo.muze byt treba ohnuty ten protikus co jde do sedacky..
JJ to už sem zkoušel ale už to zavánělo brutalitou :cry: a nic

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od Goauld »

Nevim jak je to v boře udělany, ale nešlo by odmontovat ten protikus co zajíždí do zámku sedačky ? Někteří lidi tady sundávali potahy, aby je vypraly, neví třeba někdo z nich, jak vevnitř vypadá ten zámek a jak se dá otevřít bez toho táhla ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od vtuni »

no nevím jak je to přístupný u bory... ale ten bazmek rozhodně oddělat nepůjde páč (aspoň u golfa je přivařeznej ke kastli...a vzhledem k tomu že je to bezpečnostní prvek co drží sedačky na svým místě ..tak to asi u bory nebude jinak...
ted budu psát o golfu ...protože nevím jak je to v boře... ale snad to bude podobný...
jediný co mě napadá, tak to z kufru rozebrat tj...ten boční tapec + horní plast... (za sedačkou je jen seshora nacvaknutej takovou šipkou do té díry co je vidět na obrázku...,) a pomoct tomu ozubu mechanismu opěradla nahoru šroubovákem právě ze strany toho záchytnýho očka .. podobně jako se odjištuje šroubovákem ten ozub dole na opěradle, když chceš vyndat sedačky....
Přílohy
IMGP2399.JPG
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Wisky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.11.2009 10:34

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od Wisky »

Nazdárek jsem tu nový.Nedávno jsem pořídil boru kombi a dnes jsem řešil stejný problém s pravou zadní sedačkou sklápění a problém vyřešen.Páčka co se tahá nahoru pro odjištení má na konci vidličku a její pulka se ulomila proto při zatažení neodjistí sedačku.

Oprava : páčku za kterou taháme nahoru je potřeba demontovat a vyměnit

Demontáž : páčku za kterou taháme zatáhnem nahoru a uprostřed podeberem šroubovákem.Ne ze strany kufru, ale z druhé.Je potřeba překonat opravdu velkou sílu.Páčka povyjede ješte víc nahoru až do té doby kdy je tak vysoko až s ní jde otočit o 90" směrem do prava a pak už jde vytáhnout. Nová se jen zvrchu zasune a zacvakne

PS: Já ji ulomil než jsem na to přišel. Stejně je špatná pokud to nejde sklápět. Nejde to nijak spravit musí přijit nová tak se nebojte zabrat, jo a pokud jste ji někde sehnali napište kolik stoji a kde? . Mě to čeká sehnat ji .

pancake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2007 22:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od pancake »

Koukam že to beznadějný není...až budu mít chvilku času tak na to vlitnu a dam vědět jak sem dopadl...každopádně moc díky za tipy :wink:

gogorum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.10.2009 07:11
Bydliště: Karviná

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od gogorum »

Zdar lidi. Nevym jak u bory,ale do golfa to tahlo pasuje z oktavky a stoji neuvěřitelnych 35 kč. A odjistit to jde šroubovakem z kufru,chce to jen trochu trpělivosti.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Problém Bora - zadní dělená sedadla

Příspěvek od vtuni »

tohle jsem psal minulej tejden.. (teda tu info že tomu má pomoct šroubovákem z kufru..) :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“