Problem asi ... ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kamikazecz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma NÉÉé!
Kontaktovat uživatele:

Problem asi ... ABS

Příspěvek od kamikazecz »

Nazdar lidi mam prodlem nevite jestly pri prutkym zabrzdeni ma jit od motoru zvuk jakoby nejakej motorek proste divnej zvuk...jinak mam strach aby to nebylo neco z ABS...prosim poradte jestly mate nekdo nejakou zkusenost mam strach abych se ted nekde nerozmazl a kort na ledu...diky moc

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Problem asi ... ABS

Příspěvek od Tomm »

kamikazecz píše:Nazdar lidi mam prodlem nevite jestly pri prutkym zabrzdeni ma jit od motoru zvuk jakoby nejakej motorek proste divnej zvuk...jinak mam strach aby to nebylo neco z ABS...prosim poradte jestly mate nekdo nejakou zkusenost mam strach abych se ted nekde nerozmazl a kort na ledu...diky moc
Kolikrat jsi propadl z cestiny? :roll:

Vubec to po tobe nejde precist, ale dle toho co jsem pochopil, nemyslis prudke zabrzdeni na kluzke vozovce?

ABS funguje tak, ze snima otacky kol, a pokud se nejaky zablokuje (prestane otacet), tak u nej povoli brzdu aby se zase zaslo otacet a zase ji pritlaci zpet - udela to hodne rychle zasebou. A ty pri tom celym stojis na pedalu, takze slysis a citis takovy vibrace.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

tak to je asi normalní zvuk ABS, ne :?: :!: :lol: :idea:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem asi ... ABS

Příspěvek od chev »

kamikazecz píše:Nazdar lidi mam prodlem nevite jestly pri prutkym zabrzdeni ma jit od motoru zvuk jakoby nejakej motorek proste divnej zvuk...jinak mam strach aby to nebylo neco z ABS...prosim poradte jestly mate nekdo nejakou zkusenost mam strach abych se ted nekde nerozmazl a kort na ledu...diky moc
Je to nejspíš takový vrčení, žejo? Tak přesně tohle mi dělalo když mi odešel snímač otáček...Nejdřív ani nesvítilo ABS na palubce a když se prudce zabrzdilo tak to vrčelo jak prase(hodně nepříjemnej zvuk) a pak to taky dělalo při prudkym rozjezdu nebo rozjedzu při plnym rejdu...Od té doby co mám novej snímač otáček je klid
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
kamikazecz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma NÉÉé!
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem asi ... ABS

Příspěvek od kamikazecz »

chev píše:
kamikazecz píše:Nazdar lidi mam prodlem nevite jestly pri prutkym zabrzdeni ma jit od motoru zvuk jakoby nejakej motorek proste divnej zvuk...jinak mam strach aby to nebylo neco z ABS...prosim poradte jestly mate nekdo nejakou zkusenost mam strach abych se ted nekde nerozmazl a kort na ledu...diky moc
Je to nejspíš takový vrčení, žejo? Tak přesně tohle mi dělalo když mi odešel snímač otáček...Nejdřív ani nesvítilo ABS na palubce a když se prudce zabrzdilo tak to vrčelo jak prase(hodně nepříjemnej zvuk) a pak to taky dělalo při prudkym rozjezdu nebo rozjedzu při plnym rejdu...Od té doby co mám novej snímač otáček je klid
Jo jo ja fakt nevim kdyz na ledu slapnu na brzdu tak ten zvuk jde jakoby od motoru ja nevim no je to takovej zvuk jakoby nejakeho cerpadla nebo ja fakt nvim no jako bzeceni a ja nevim je to zvuk nanic...ted jezdim z radiem na plny koule a muzu na to slapat jak chci...a uz to nedela :lol: :lol:

Uživatelský avatar
kamikazecz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma NÉÉé!
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem asi ... ABS

Příspěvek od kamikazecz »

Tomm píše:
kamikazecz píše:Nazdar lidi mam prodlem nevite jestly pri prutkym zabrzdeni ma jit od motoru zvuk jakoby nejakej motorek proste divnej zvuk...jinak mam strach aby to nebylo neco z ABS...prosim poradte jestly mate nekdo nejakou zkusenost mam strach abych se ted nekde nerozmazl a kort na ledu...diky moc
Kolikrat jsi propadl z cestiny? :roll:

Vubec to po tobe nejde precist, ale dle toho co jsem pochopil, nemyslis prudke zabrzdeni na kluzke vozovce?

ABS funguje tak, ze snima otacky kol, a pokud se nejaky zablokuje (prestane otacet), tak u nej povoli brzdu aby se zase zaslo otacet a zase ji pritlaci zpet - udela to hodne rychle zasebou. A ty pri tom celym stojis na pedalu, takze slysis a citis takovy vibrace.
ani se neptej...sam si to nepamatuju...ale asi dostkrat... :lol:

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem asi ... ABS

Příspěvek od chev »

kamikazecz píše:
chev píše: Je to nejspíš takový vrčení, žejo? Tak přesně tohle mi dělalo když mi odešel snímač otáček...Nejdřív ani nesvítilo ABS na palubce a když se prudce zabrzdilo tak to vrčelo jak prase(hodně nepříjemnej zvuk) a pak to taky dělalo při prudkym rozjezdu nebo rozjedzu při plnym rejdu...Od té doby co mám novej snímač otáček je klid
Jo jo ja fakt nevim kdyz na ledu slapnu na brzdu tak ten zvuk jde jakoby od motoru ja nevim no je to takovej zvuk jakoby nejakeho cerpadla nebo ja fakt nvim no jako bzeceni a ja nevim je to zvuk nanic...ted jezdim z radiem na plny koule a muzu na to slapat jak chci...a uz to nedela :lol: :lol:
NEch si na Vagu projet aktovní členy ABS (nebo jak se tomu nadává,ale myslim, že takhle a poznáš přesně co to je za zvuk...De ten zvuk naschvál vyvolat...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Kempes
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará dobrá Ostravwa :)

Příspěvek od Kempes »

Má na palubce swítit ABS pořád? Já když šlapnu na ledě na brzdu, tak kola jsou we smyku a wywoláwá mi to strašnej tlak na pedál (jakoby ho to chtělo wrátit zpátky, ale kola sou pořád seknutý) :((( asi mám ABS v hajzlu, co?

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

Kempes píše:Má na palubce swítit ABS pořád? Já když šlapnu na ledě na brzdu, tak kola jsou we smyku a wywoláwá mi to strašnej tlak na pedál (jakoby ho to chtělo wrátit zpátky, ale kola sou pořád seknutý) :((( asi mám ABS v hajzlu, co?
to te kopou kone kopytama :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Kempes píše:Má na palubce swítit ABS pořád? Já když šlapnu na ledě na brzdu, tak kola jsou we smyku a wywoláwá mi to strašnej tlak na pedál (jakoby ho to chtělo wrátit zpátky, ale kola sou pořád seknutý) :((( asi mám ABS v hajzlu, co?
ABS svitit nesmi nikdy, aby fungovalo OK.

Pokud na ledu slapnes na brzdu, kola se ti zablokuji, ABS vyhodnoti ktere kolo/a se zablokovalo/a a povoli na nem tlak = to jsou ty kopance. Porad strasne rychle za sebou snizuje a zvysuje tlak = brzdi, nebrzdi...

Tudiz pokud se ti na ledu zablokuji kola, tak mas chybu v absku - doporucuju na vag (diagnostika) a pecist pamet zavad. Vetsinou to byva senzor u kola co snima otaceni.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: Problem asi ... ABS

Příspěvek od ajman »

No ja som si abs vyskusal na klzkom povrchu a tie kopance do pedala boli sprevadzane takym skripanim, ako by som tym pedalom skriabal po asfalte. Tak to ma byt?
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“