Blučí zesilovač , co s tim?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Alfisko »

Potřebuju poradit co s tim , kdyz sepne zesilovac a hraje mi subwoofer , tak kdyz nastartuju tak mi v tom repraku tak neprijemne bzucí . Kdyz se motor vypnutý je to v poradku. Jinak to reaguje na plyn , kdyz jde motor do otacek je blcení na vyssí a vyssi frekvenci. Pry mel pomoct odrusovac , ale ten to bzucenbí jen trosku zmírní ale porad to bzuci . Kdyby někdo vedel co s tim budu vdecný!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Bártič »

[quote="Alfisko"]Potřebuju poradit co s tim , kdyz sepne zesilovac a hraje mi subwoofer , tak kdyz nastartuju tak mi v tom repraku tak neprijemne bzucí . Kdyz se motor vypnutý je to v poradku. Jinak to reaguje na plyn , kdyz jde motor do otacek je blcení na vyssí a vyssi frekvenci. Pry mel pomoct odrusovac , ale ten to bzucenbí jen trosku zmírní ale porad to bzuci . Kdyby někdo vedel co s tim budu vdecný![/quot

Ahoj, nemáš vedený kabely vedle sebe? Jako myslím elektriku + remote a kabel (sinče) rádia, protože to někdy způsobuje to že to hučí podle sešlápnutí plynu. Už jsem to taky jednou řešil a v autohifi mi řekli toto a problém byl vyřešen.

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Alfisko »

Práve že proud vedu v levem prahu a signal v pravém , až třošku přestane sněžit , mrknu jestli v tom prahu kde vedu signal neni jeste neco co by to mohlo rusit!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kyblista1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 08:22
Bydliště: Valhala-88
Kontaktovat uživatele:

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od kyblista1 »

A co tam mas za draty? To co popisujes znamena ze mas draty ktery jsou neodruseny. Mel jsem to taky vymenil jsem draty za odrusene a silnejsi a vse je o.k
Že nafta patří do kamen je kec jako kráva....

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Rom@n »

A + máš vedený přímo od baterky?
Obrázek

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Alfisko »

+ mam vedené přímo od baterky . No jedině zkusit vyměnit ty kabely za silnejsí a lepe stíněné , mel jsem to v 1,6 a bylo to v pohodě , ted to dam do TDI a zacne to bzucet :D
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Golfikvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 02.12.2008 23:16
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Golfikvw »

Alfisko píše:+ mam vedené přímo od baterky . No jedině zkusit vyměnit ty kabely za silnejsí a lepe stíněné , mel jsem to v 1,6 a bylo to v pohodě , ted to dam do TDI a zacne to bzucet :D

Ahoj chlape. Ode mne 2 rady... 1) vymenit signal. kabel za lepsi, nejlepe 2-3 krat stineny
nebo 2) mas radio od Pioneera ???

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Alfisko »

Jasný že mám rádio pioneera :D
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Golfikvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 02.12.2008 23:16
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Golfikvw »

Kdyz nekdo zapojuje cince kdyz ma zapnuty radio, odejdou na tistaku 2 takovy soucastky ktery toto zapricini.... Je to takova hloupa ochrana, kterou ma pouze pioneer... Me se to stalo taky, tak jsem se potom pidil a oprava je jednoducha.... staci je vyhodit a propajet tu cestu na plosnaku a vse funguje jak ma.

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Alfisko »

Tak supr , z rádia odstraněna součástka FU 353 a radio přestalo bzučet!!!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Golfikvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 02.12.2008 23:16
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Golfikvw »

Alfisko píše:Tak supr , z rádia odstraněna součástka FU 353 a radio přestalo bzučet!!!



:wink: A nebolelo to.... Hlavne davej pozor abys pri manipulaci s radiem mel vypnuty zapalovani a radio a bude vse cajk :!:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Goauld »

Ty součástky sou totiž pojistky, akorát v provedení SMD, takovy maly bíly a bývá na nich F a nějká hodnota, ta značí hodnotu proudu na ketrou sou. Když připojíš ty cinche při zaplym rádiu vznikne tam napěťová špička a přepálí pojistku. Signál se pak uzemňuje přez napájení zesilovače a proto to pak bruní. To je jenom vysvětlení co ste to z vašich rádií vlastně vyndali :lol:
Takže kdyby se vám náhodou pak dostalo napětí na signálovy kabely, už to nemá co zachránit a celej koncovej stupeň vyhoří :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Golfikvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 02.12.2008 23:16
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od Golfikvw »

Goauld píše:Ty součástky sou totiž pojistky, akorát v provedení SMD, takovy maly bíly a bývá na nich F a nějká hodnota, ta značí hodnotu proudu na ketrou sou. Když připojíš ty cinche při zaplym rádiu vznikne tam napěťová špička a přepálí pojistku. Signál se pak uzemňuje přez napájení zesilovače a proto to pak bruní. To je jenom vysvětlení co ste to z vašich rádií vlastně vyndali :lol:
Takže kdyby se vám náhodou pak dostalo napětí na signálovy kabely, už to nemá co zachránit a celej koncovej stupeň vyhoří :wink:


Prave proto jsem rikal, ze pokud bude nekdo manipulovat s pioneerem, at uz novym, nebo starym vzdycky tam vznikne tento problem... Maji to osetrene v navodech-pri manipulaci a zapojovani, ci odpojovani autoradia musi byt vypnute zapalovani, vyple radio a odpojena baterie!!!

gizmi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 30.08.2008 09:53
Bydliště: PLZEEEEEN :o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Blučí zesilovač , co s tim?

Příspěvek od gizmi »

Jejda..ja resim ten samej problem.. :o) Radio mam Kenwood, takze toto nehrozi, kabelaz mam kvalitni (driv to u jinych aut nedelalo), kabely vedu kazdy jinudy, Na baterce mam plus i minus na pozlacenych drzakach.. Jeste az nebude takova zima, tak zkusim hnout se zesikem jinam (mam ho u spolujezdce u nohou), v kufru je totiz dalsi :o)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“