kontrolka a počitač palubní

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od O.P.I.U.M »

ahojte všichni,chtěl bych vás poprosit o radu..
1.na palubním počítači se mi oběvilo SERVIS do 3000 km???
2.nezhasla mi kontorlka se sedadlem a kolečkem (erbek).

CO s tím mám děalt abych tyhle 2 věci odstranil????Děkuju za odpověď

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od bear »

O.P.I.U.M píše:ahojte všichni,chtěl bych vás poprosit o radu..
1.na palubním počítači se mi oběvilo SERVIS do 3000 km???
2.nezhasla mi kontorlka se sedadlem a kolečkem (erbek).

CO s tím mám děalt abych tyhle 2 věci odstranil????Děkuju za odpověď
1, je to interval za jak dlouho se má měnit olej , vyměň za 3ti km olej + k tomu potřebné a přes budíky vymaž interval, návod je ve FAQ

2, napíchnout na vag a zjistit kterej airbag to je, pak se pídit proč, třeba může být jen povystrčenej konektor

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od Goauld »

Nevim jak u tebe beare, ale u mě servis neznamená výměnu oleje, ale pravidelnou návštěvu servisu. Na olej se na polodotu napíše olej za 3000 km.

Jinak co se týče výměny oleje, tak na poalubní počítač se vykašli, podívej se co je napsáno na štítku nalepenym někde v motoru, pokud tam ovšem je.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od O.P.I.U.M »

No jo chlapi ale olej mám vyměněný teťka nedávno....

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od vtuni »

to víš ty, ale jak to má vědět to auto... jestli sis to měnil sám..nebo ti to měnil nějakej jouda..co nepřenastavil servisní interval VAGem tak, jak to má to auto poznat..??. (a nezkoušejte na mě finty s čidlem viskozity :mrgreen: )
prostě ten interval je nastavenej a počíta dobu+ ujetý km tak, jak je nastaven (at už na servis nebo na olej) a cokoliv na autě uděláš tak to to auto nepozná pokud ty hodnoty nevynuluješ a "neřekneš autu" servis byl proveden/olej vyměněn atd..chápeš...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od tornado1 »

zajed za někým,kdo má vag.. napíchne to, vymaže servis a zjistí závadu na airbagu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od bear »

Goauld píše:Nevim jak u tebe beare, ale u mě servis neznamená výměnu oleje, ale pravidelnou návštěvu servisu. Na olej se na polodotu napíše olej za 3000 km.

Jinak co se týče výměny oleje, tak na poalubní počítač se vykašli, podívej se co je napsáno na štítku nalepenym někde v motoru, pokud tam ovšem je.
tak sorry no mě se to rozsvítí vždy před intervalem výměny oleje ! třeba teď mi to taky svítí a to jsem tam dal new olej ale ještě jsem nevymazal interval, pač jsem ještě ani nevyjel z garage :D a rozvody to nesignalizuje bo jo ? :D pač když to píše servis za xxxxkm tak to znamená že to má nastavenej nějakej interval a co se dělá v intervalech ? olej !

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od vtuni »

no ono to tak není..máš tam dva intervaly... jeden je olej.. a ten se nastaví třeba na 15000km nebo 1 rok
a pak servis a servis máš nastavenej třeba na 25000 nebo jeden rok :wink:

jasný pokud si oba dva nastavíš na 10 tis... tak ti to bude ukazovat najednou...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od Goauld »

Teoreticky interval na servis by sis klidně mohl nastavit na kilometry kdy je potřeba vyměnit rozvody, ale mám pocit, že tak dlouhej interval se tam nastavit nedá a taky hlavně záleží na tom jaky máš přístroje, na starších se to nastavovat nedá a je to napevno, mužeš to jenom nulovat a na novějších se tam kilometry dají měnit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od bear »

vtuni píše:no ono to tak není..máš tam dva intervaly... jeden je olej.. a ten se nastaví třeba na 15000km nebo 1 rok
a pak servis a servis máš nastavenej třeba na 25000 nebo jeden rok :wink:

jasný pokud si oba dva nastavíš na 10 tis... tak ti to bude ukazovat najednou...
aha ok, a ten druhej servis je čeho servis ? neštvěte mě Prostějováci :D :D

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od vtuni »

:mrgreen:
přesně jak píše Prostějovák :mrgreen: interval rozvodů máš např. 80tis... u 1,8T snad dokonce 150 tis
(ted nevím z hlavy přesně ale vím že u některýho motoru byla první výměna až za hafo...) takže to pak nemusíš jezdit do servisu s autem vůbec.. :lol: :lol: :lol:

to počítadlo je tam kvůli tomu, protože to auto je dělaný pro "obyč uživatele" co sednou a jezdí. :roll: .. a jakmile jim tam něco vyskočí, tak s tím jedou do servisu, protože když by jim to tam nevyskočilo, tak by jezdili a jezdili klido 10 let v kuse, dokud by se jim to auto nerozsypalo...

takže např servisní interval se zadá 20tis/1rok a člověku to připomene že má zajet do dílny, aby se mu koukli na brzdy, změřili hustotu chladící kapaliny..atd...atd... vyčistili klimu od bordelu ....a takovou tu běžnou údržbu .. jak máš nastavený servisní intervaly...

a olej máš třeba longlife 30tis... to znamená že se ti to překrývá..tj za 60 tis.. jedeš 3x na servis ale jen 2x na olej...a měnit olej při servise je blbost..protože např. u toho LL by jsi ho nevyužíval z 1/3 ...když by jsi ho měnil v 20,40,60 ..místo 30,60,90 .... a obyč olej kterej se mění např. po 15 tis..by jsi zase o 5000km přejížděl....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od Goauld »

Prostě servis tam je proto, aby měli ve VW na chleba :lol: A když si servis děláš sám, tak si to vymažeš taky sám, pomocí nulování kilometrů a nastavování hodin.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od bear »

Goauld píše:Prostě servis tam je proto, aby měli ve VW na chleba :lol: A když si servis děláš sám, tak si to vymažeš taky sám, pomocí nulování kilometrů a nastavování hodin.
souhlas :D když vyskočí servis kouknu do servisky co je potřeba a šmitec :D

to vtuni : a u jakýho auto to takhle dělaj, měli jsme doma fabii od novoty a servis vyskočil vždy jen když se měl měnit olej což bylo vždy v tom intervalu 1rok pač se s tím autem nenajezdilo víc jak 12ti ročně :D

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od vtuni »

tak jestli se s tím jezdilo na garančky a měnit ten olej do autorizovanýho servisu, tak oni při příležitosti toho oleje, udělali i tu servisní prohlídku a přenastavili ten interval na další že... :wink: aniž by jste to vy věděli
když by jste s tím nalítali 60tis za rok tak by jsi zjistil že olej to chce po 15 tis. a serv. prohlídku třeba po 20

a hlavně vy jste asi tu fobii neměli v longlife.. kde ti servis vyskočí dřív než výměna oleje :mrgreen:

ale jinak je to jak píše Goauld... je to aby si vydělali... :wink: a nic víc ta hláška neznamená...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

O.P.I.U.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2010 09:07
Bydliště: Jeseník nad Odrou,okr. NJ

Re: kontrolka a počitač palubní

Příspěvek od O.P.I.U.M »

jojo díky za rady.Já si už poradím.V pondělí jedu to vynulovat a arbagem taky cosi udělat....

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“