Zatekani vody do B5

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
martingti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 08.02.2008 00:43
Bydliště: Praha, Kolín, garáž
Kontaktovat uživatele:

Zatekani vody do B5

Příspěvek od martingti »

Ahoj, potreboval bych poradit kudy by mohlo zatekat do pasika B5, vzdycky kdyz prsi mam na strane ridice uplne promacenou podlahu a koberec az dozadu. U spolujezdce je sucho. diky moc za rady

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Mám ten sam problém a ted u nás přes noc vydatně chcalo takže odpoledne se mohu jít koupat za spolujezdcovu sedačku jaký tam je bazén.Já mám zase problém,že mám vodu jen za sedačkou spolujezdce.Jinak u tebe bude asi to,že máš zanesené odtokové kanálky pod brzdovým válcem a baterkou a u mě nejspíš pod pilovým filtrem,ale tam budu muset vykopat komplet všechno i s držákem na pilový filtr.Jinak mě nenapadá odkud by mi tam mohlo téct.Přes zadní dveře ne tam je sucho a kolem čelního okna také ne sloupek je také suchý.Mokro mám jen od výdechů pod sedačkou :( Pokaždé když prudce lije mám strach se jít podívat do auta co mě tam zase čeká za spoušt 8O Kdyby měl někdo nějaké postřehy nechám si rád poradit.Předem díky.
vé-šestka

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od Petr100 »

Taky jsem to řešil-ještě nemám opraveno, ale jelikož jsem měl rozdělané řidičovy dveře a teď jak pršelo otevřu dveře a vidím že je těsnící guma dole na prahu mokrá- takže předpokládám že to bude deklem na dveřích.Měl jsem mokrý koberec vzadu za řidičem, ale jen navrchu, po nadzvednutí byl zespod suchý.

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Také sem včera zkoumal a zjistil,že mi tam asi zatéka přes dveře.Ještě zkusím posunout doraz dveří víc dovnitř at dveře více dolehnou jinak mechanik říkal,že nejspíš bude ve dveřích chybět výpln co by tam měla být takže se budou muset dveře rozebrat.
vé-šestka

Bolek1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.01.2010 10:03

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od Bolek1981 »

Zdravím všechny,
problém se zatékáním jsem rovněž řešil. Do mého pašíka si někdo nechal namontovat hrací fanfáry v kombinaci s kalsickým klaksonem a ten umělec, který to montoval vedl drát od těchto fanfár z motorového prostoru do kabiny k přepínacímu tlačítku přes těsnící gumičku lanka k otvírání kapoty. Tuto gumičku drátem odklopil a vzniklo tak netěsné místo. Bohužel, shodou okolností se tato gumička nachází v místě, kde se při dešti nebo při mytí pašíka stéká všechna voda ze střechy a z předního skla. Toto místo s gumičkou se nachází vpravo u předního skla při čelním pohledu. Takže kolem lanka mi do kabiny tekly litry a litry vody. Voda se držela hlavně za sedadlem řidiče a pod řidičem, dozadu se dostala právě přes tunel vedení potrubí topení. Do pravé části se přes středový prolis nedostala naštěstí vůbec. Musel jsem vyházet sedačky a plasty a až po odklopení koberce se mi podařilo vodu vysavačem vysát ( litry ) z podlahy pod kobercem a teď pomalu postupně koberec schne za provozu.
Tak mrkněte zda nemáte někde podobnou trhlinu.

passák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.09.2007 16:35
Bydliště: Ostrov K.V.

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od passák »

Ahoj,taky my zatékalo přes reproduktor levých dveří,sundal jsem tapecírunk a přitáhl jsem plechový dekl,zatím je klid a sucho.

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od brumla008 »

Taky jsem to řešil auto smrdělo od vlhkosti a našel jsem chybu bowden na otvírání haupny prochází zkrs plechařinu u motoru a tam byla gumová ucpávka která byla prasklá a když jsem stříkal vodu na sklo teklo to dovnitř nacpal jsem tam tubu silikonu a hotovo :mrgreen:

Uživatelský avatar
martingti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 08.02.2008 00:43
Bydliště: Praha, Kolín, garáž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od martingti »

Bolek1981 píše:Zdravím všechny,
problém se zatékáním jsem rovněž řešil. Do mého pašíka si někdo nechal namontovat hrací fanfáry v kombinaci s kalsickým klaksonem a ten umělec, který to montoval vedl drát od těchto fanfár z motorového prostoru do kabiny k přepínacímu tlačítku přes těsnící gumičku lanka k otvírání kapoty. Tuto gumičku drátem odklopil a vzniklo tak netěsné místo. Bohužel, shodou okolností se tato gumička nachází v místě, kde se při dešti nebo při mytí pašíka stéká všechna voda ze střechy a z předního skla. Toto místo s gumičkou se nachází vpravo u předního skla při čelním pohledu. Takže kolem lanka mi do kabiny tekly litry a litry vody. Voda se držela hlavně za sedadlem řidiče a pod řidičem, dozadu se dostala právě přes tunel vedení potrubí topení. Do pravé části se přes středový prolis nedostala naštěstí vůbec. Musel jsem vyházet sedačky a plasty a až po odklopení koberce se mi podařilo vodu vysavačem vysát ( litry ) z podlahy pod kobercem a teď pomalu postupně koberec schne za provozu.
Tak mrkněte zda nemáte někde podobnou trhlinu.
Presne tohle byl ten problem co sem mel taky natahany kabely u lanka takze to teklo primo pod palubku tak sem to zamatlal lepidlem a ted cekam na prvni dest co se stane :)

richard.ridick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.05.2010 11:01

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od richard.ridick »

Ahoj.
Mám trochu jiný a přece stejný problém:
když vydatně prší, tak po otevření pátých dveří mého kombíku B5 se zpod tapecu valí voda. Když dám dveře dolu a nechám jenom štěrbinu, vychčije dolem kolem tapecu. Takže jsem si myslel, že je někde odtoková dírka, která je zanesená, ale ani po sundání tapecu jsem nic nenašel a nějak nevím, kudy to tam může téct, jediný co mě napadá, že netěsní lišta nad spz, ale to se mi nějak nezdá. Neměl někdo podobný problém? Díky.

BigGobey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.07.2021 17:25

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od BigGobey »

richard.ridick píše:
25.06.2010 09:32
Ahoj.
Mám trochu jiný a přece stejný problém:
když vydatně prší, tak po otevření pátých dveří mého kombíku B5 se zpod tapecu valí voda. Když dám dveře dolu a nechám jenom štěrbinu, vychčije dolem kolem tapecu. Takže jsem si myslel, že je někde odtoková dírka, která je zanesená, ale ani po sundání tapecu jsem nic nenašel a nějak nevím, kudy to tam může téct, jediný co mě napadá, že netěsní lišta nad spz, ale to se mi nějak nezdá. Neměl někdo podobný problém? Díky.
Ahoj uz jsi ten problem vyresil? mam stejny problem. dekuji za odpoved.

jarda2008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.01.2020 23:24

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od jarda2008 »

podívej se na těsnění víka okolo zadních světel , tamo vždy teče do dveří

BigGobey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.07.2021 17:25

Re: Zatekani vody do B5

Příspěvek od BigGobey »

jarda2008 píše:
28.07.2021 21:32
podívej se na těsnění víka okolo zadních světel , tamo vždy teče do dveří
vypada ze to zabralo tesneni bylo priskriple v drzaku narazniku. dekuji za radu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“