Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od vencapunto »

Tak jsem koupil JOM,snad ho co nejdřív namontim,ale nevim si rady s jednou věcí.Na těch podložkách pro zadní pružiny jsou zespoda přišroubovaný podložky,k čemu jsou?Ta pružina se nějak šroubuje k ramenu?Tady je foto.Jsou to ty stříbrný

Obrázek
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od shaft.cz »

zadni naprava nema ramena, ale sroubujes to primo na ni, ted tu podlozku odsroubuj dolu, zvrchnu na napravu nasadis cas se zavitem a ze spod napravy das podlozku a sroubem sesroubujes zkrz napravu, aby to drzelo na ni napevno, pak nasad pruzinu a hotovo :wink:

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od vencapunto »

Super,díky za rychlou odpověď.Ty ramena jsem si splet s Puntem,to má ramena.Ještě jednou díky :wink:
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

Zdravim vsechny...
chtěl by jsem se jenom zeptat na radu.
Mám VW Golf IV... dal jsem tam 17 kola a chtěl jsem to trochu snížit, asi tak o 35mm.....
Koupil jsem už asi před rokem a pul podvozek HR kompletne pružiny i tlumiče. Byli tam 2 varianty.
První je sport a druhá je comfort.
Koupil jsem comfort, neměla by být tak tvrdá. Snížení v předu i vzadu asi o 30mm.
Opticky mi to vyhovuje, no hned jak jsem koupil podvozek a namontoval mi ho mechanik co dělá jenom podvozky tak hned po pár kilometrech jsem slyšel když se auto zhouplo divné vrzání. Čekal jsem ať si to sedne. Po 1000km pořád to samé a zhoršovalo se to. Tak jsem zajel znovu do servisu, vymontoval mi tlumič a normálně ten píst při pohybu vrzal. Myslel jsme že to trošku vazelíny spraví, i spravilo, ale jenom na týden.
Rozhodl jsem se tlumiče reklamovat. Vrzali totiž všechny. Přišli mi nové.
Problém s vrzáním už nemám. No najel jsem na nich asi 15-20 tisic km a zdá se mi být ten podvozek velmi nestabilní. Pokud jedu po rovné cestě a jedu rychle tak se to auto přitlačí a drží jako přibité. No pokud jedu pomalu i do zatáček i po cestě zdá se mi že každý tlumič má jinou charakteristiku.
Navíc auto dost vybruje. Pneumatiky mám Pirelli PZero Nero. Ty jsou v pohodě tím to nebude.
Mám komplet měněné silentbloky i ve predu i v zadu. Takze podvozek je uplne nový kromě řízení, ale to mi řekl, že není zatim potřeba, je v pořádku.
Proste cítím dost velké rany, když jsou díry v cestě. Nikdy jsem na tom autě neměl seriový podvozek. Ale tohle se mi zdá až moc. Plus ta nestabilita... neni to propružené. Nevím zda je tohle na takový podvozek normální? Poradí mi někdo?
Uvažuji o koupi seriového podvozku i když nevím jaký v porovnání s tímhle bude.
Jde mi spíše o komfort a opticky by jsem to chtěl mít o 3 cm níž.

Všem moc díky.
Naposledy upravil(a) jurod dne 28.03.2010 22:32, celkem upraveno 1 x.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Emill46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.05.2008 01:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Emill46 »

Zdravím, mám sportovní podvozek Raceland snižení od 30-60cm jak v předu tak v zadu. Ale jak dám zadek úplně dolů tak mi příde že není úplně dole že by to ještě mohlo jít, ale nejde. Ve předu je to v pořádku. Nevíte kde by mohl být problém?
Díky za každé rady :)

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

Zdar Emil46:
Kdyby jsem dal do předu 60mm, tak by jsem vždycky dal na zadek o něco méně, aby to bylo do klínu...
Máš tam přední náhon, tak aby byla trošku váha přenesená na předek.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Louis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 18.05.2009 21:05
Bydliště: Wien

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Louis »

Pánové nevíte nekdo jestli pasuje horní uložení tlumičů z octavie na golfa IV???na předek i na zadek???

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

Louis:
Ano pasuje na 100% i předek i zadek.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Emill46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.05.2008 01:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Emill46 »

Jurod: Jo to vím, ale me zajímá čím může být že ten zadek si tak nesedne?Nevíš čím by to mohlo být?

kobliha23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.11.2008 09:39
Bydliště: Kuřim (near Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od kobliha23 »

Zdravim

potreboval bych poradit, mam v planu koupit stavitelny podvozek. Chci stavitelny, protoze bych rad, aby na leto slo auto dolu a na zimu, kdyz pojedu na hory, zase pekne nahoru. Auto mam jak offroad, tak ho chci na leto snizit, ale zaroven si chci zachovat nejaky komfort. Nechci do toho vrazet dvacet tisic co stoji HR, ikdyz jak tu ctu, je to asi to nejlepsi, co bych mohl poridit. Mam v umyslu neco okolo desiti tisic a tak jsem si nasel na webu ruzne znacky a zajimal by me vas nazor nebo zkusenosti. Od znameho mam dobre reference na Streetline, ikdyz mel stavitelnak na golfu III. Pak jsem nasel AK, Raceland, V-Maxx. Vsechno v cenove relaci okolo desiti tisic. Nepotrebuju nic extra, staci mi, kdyz auto pujde podle potreby nahoru ci dolu s tim, ze se zachova komfort a nebude to moc bouchat.

Diky moc za rady a pripominky :-)

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od cubic214 »

Emill46 píše:Jurod: Jo to vím, ale me zajímá čím může být že ten zadek si tak nesedne?Nevíš čím by to mohlo být?
dorazy?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od jurod »

Emill46:
No dorazy težko... ty by jsi musel mit ty tlumice na doraz a to asi nemas :-D
Zadek si nikdy uplne nesedne, je lehky. Mozna kdyz si tam dozadu sednou 2 lide, pak ti sedne, ale kdyz vystoupí zase se to nadzvedne. Predk budu vzdy níz, je tam motor a je to tezke.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
martin.GTI
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 11.10.2008 12:57
Bydliště: Severní Morava(u NJ)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od martin.GTI »

Ahoj, jenom takový dotaz musím kupovat dorazy na přední tlumiče, když tam mám ty dvě gumy :D viz. foto
celková výška těch gum je cca 6 cm, prachovka k tomu je tež.... vím blbý dotaz ale raději se zeptám :) .... vzadu nic není proto mi to vrtá v hlavě
Přílohy
tlumič.jpg

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

Jestli tam ten doraz už byl, tak ho tam nech, měl by být origo k podvozku, zadní použiješ ty co tam máš, pokud jsou špatný, tak kup nový. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

VWMysak píše:Jestli tam ten doraz už byl, tak ho tam nech, měl by být origo k podvozku, zadní použiješ ty co tam máš, pokud jsou špatný, tak kup nový. :wink:
tak tak predek cajk a na zadek bych ti doporucil od febi delaji mensi vysku dorazu oproti serii kopoval jsem je DworiBakovy a myslim ze to byl tenhle ten je jen 105mm a origo ma 128mm ale ja sem pouzil na svuj taky serii od febi a mam to vzadu snizeny o 35 a v pohode ale kdyby to slo niz tak tam zrejme budu potrebovat ty mensi :wink: ze zvedavosti co to je za podvozek ? :)
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“