Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ljuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.10.2009 16:10

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od ljuk »

zdarec lidi potrebuji zjistit jednu malickost objednal sem kola dotz 8j 17R et32a chci vedet jestli budou couhat ven pneu tam chci dat 225x45 dekuji za odpoved pujdou na golfa4

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Filip »

ljuk píše:zdarec lidi potrebuji zjistit jednu malickost objednal sem kola dotz 8j 17R et32a chci vedet jestli budou couhat ven pneu tam chci dat 225x45 dekuji za odpoved pujdou na golfa4
určitě nebudou

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Angel@Devil »

wasserman píše:
Angel@Devil píše:15" kola na GIV? Můžu vědět proč jen 15"? Není to málo? I na 1.4 bych dal spíš 16" kola. Jinak můj názor je,že tyhle kola se k tmavýmu autu moc nehodí. Protože je většinou leštěná jen čelní plocha a vnitřní část kola je černá, stejně tak i boky paprsků. Tudíž to na autě trochu zavadne a nebude to tak výrazný. Ale to jest můj názor.
No, protoze pouzivam auto na primestsky provoz, na cestu do prace a couram se vetsinou 50-60 km/h. Mne prijdou na takove jezdeni 15 dostacujici.
ALU chci, aby autko trochu lepe vypadalo, prece jen tam mam ted poklice a nelibi se mi to.. :(
Diky za Tvuj nazor na tu barvu.
V pořádku, nenutím ti větší kola, ale 15" na GIV je i na můj vkus dost málo víš..ale chápu jak to myslíš :wink:
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Angel@Devil »

Adamsk88 píše:zdravim,poradil by mi nekdo jakou velikost a rozteč alu koupit na golfana 4...ted tam jsou 16 s pneu 205/55....možná bych šel i do 17 ale aby to nečouhalo proste hodně ven a bylo to tak nějak zároven....kdyžtak děkuji za radu...
Jestli ti můžu poradit:
taky jsem to teď řešil...hlavní výběr je na tobě, musíš si určit, podle čeho budeš vybírat..podle vzhledu, jízdních vlastností, peněz atd. pak můžeš začít. Jak se píše, 16" kola jsou tak nějak normalka na leto, 17" jsou lepší vzhledově, možná trošku víc sedí, 18" jsou pro fajnšmekry, kteří vědí co a jak no a dál myslím, že se nebudeme bavit :lol: ..19" tam nacpeš..ale..nvm no :lol:
rozteč kol je 5x100 , středová díra 57,1 (náboj. Co se týče ET, myslím, že zlatá cesta je ET 35 - ET40..ale to sám poznáš na kolech. My jsme teď pořídili 17" Alutec, po koupi jsme zjistil že musím sehnat vymezovací kroužky, pač kola mají středovou díru 63.3mm, dál jsem zjistil, že kola utáhnu jen na 5 závitů..tudíž přemýšlím, zda koupit delší šrouby (=cca 1000 kč) a ET je 38. Ale jako u všech GIV, jsme zjistil že stále jsou kola v zadních podbězích docela zapadlá..teda na muj vkus, tak přemýšlím, jestli dát nebo nedat podložky...hale,fakt pročti forum, zjistíš moře věcí, koukni na fotky kluků a prolez net, to, co zjistíš, jsou všechno cenné rady a informace, které se ti budou hodit :wink:
Přidávám odkazy co jsme našel já tady na klubu....můžeš si spočítat alternativní velikost kol i pneumatik a je tam krásně vysvětleno, co co znamená
http://www.pneu-lita-kola.cz/alu-kola-et-zalis
http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php?P ... l5WaDGV013

Přeju hodně štěstí při výběru...když budeš potřebovat, klidně se ozvi, rád poradím pokud budu vědět.
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Angel@Devil »

hahlik píše:mě jde taky o to, že 17 nemam zapsané v tp a 16 jo....a taky na 16 koupim pneu docela levně než na 17
jsem finančně omezen a chtěl bych proto nějaký 16 a pokud možno aby to vypadalo na autě dobře, je mě jasný že to nikdy nebude takový, jako kdybych tam měl 17 a víc
Takhle jsme to měli taky...nakonec jsme sehnali od kluka z Plzně, co to údajně tahá z D 17" skoro nový kola i s gumama, nikde nebyly škráblý, nic...za 10 000,- Kč, když budeš chtít kontakt, dej vědět:) Jinak taky máme v TP jen 16" ale co..tohle by cajtům vadit nemělo..nikde to nekouká, vše rovný..tak snad bude klid a STK? Tu máme v zimě:D...takže bez problému..ale je to každýho věc..jen jsme chtěl říct, že podle toho co je v TP se nemusíš bát,když to nebude extrém.
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Angel@Devil »

hahlik píše:právě, k jetým kolům typovej list těžko dostanu, a taky nevim jestli by mě to tady zapsali, ale snad jo
právě, ty Dotz jsou pěkný, ale budou vypadat menší ... uvažuju bud o těch prvních nebo o těch třetích
Hale..my měli v plánu AEZ Tidore Dark v 16" na naše GIV,ale starší jsme zaboha nikde nesehnali a že jsme tomu věnovali asi 2 měsíce hledání a v D taky nebyly:D...take pokud je dáš na auto, hoď sem prosím fotku, ať vím jak to vypadá...díkes
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Envio »

Chlapi, help pleas.. :mrgreen:

Plánuju konečně pořídit kolečka a to konkrétně 8,5J x 18" ET35.. Kola jsou ale v rozteči 5x112, tudíž podložky na změnu rozteče.. Kolik dopředu a kolik dozadu, tak aby to nelezlo ven za předpokladu comfortu od H&R? Zatím stále série.. Pneu klasika 225/40 nebo jinou, extrémější bejkárnu? Kola nebudou límcový..

Je to vůbec všechno reálný tak, aby to nelezlo? Pročítám to tady všechno a začínám mít trošku obavu..

Díky za rady.. :mrgreen:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VWMysak »

Věř tomu, že to poleze. :lol:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Envio »

Hmm, já si to myslel.. Jenže tyhle kola neseženu v rozteči 5x100.. :roll:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od VWMysak »

Tak předělej náboje z 5x100 na 5x112
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Angel@Devil »

:lol: :lol: ..taky možnost..ale nesměju se, pač v týhle době už seženeš možná víc kol v rozteči 5x112 než v 5x100..moje zkušenost, takže sice by jsi do toho dal nějakou korunku, ale zas by se to možná vyplatilo..záleží, co plánuješ do budoucna 8)
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

VWMysak píše:Tak předělej náboje z 5x100 na 5x112
rada jak . :roll: .... když by to bylo tak jednoduchy tak proč nemaj všichni a 98 % lidi řeší podložky....a radši 2 roky shání kola s vhodným et...atd.....???????
ono to není jak přehodit brzdy z 288 na 312 :mrgreen:
ono to totiž není tak jednoduchy... ten origo náboj se nedá převrtat, protože se už do něj rozteč5x112 nevejde..tj diry by byly už moc u kraje... takže to bud musíš nahradit něčím jiným z nějakýho auta 5x112 nebo si ten vlastní naboj nechat udělat na CNC na zakázku... což třeba v případě zadního naboje kterej máš zapouzdřenej v jednom kuse včetně abs kroužku ...atd...není vůbec jednoduchý..

k tématu..nejužší podložky pro změnu rozteče se uvádí 18-20mm pro podložku se závitovou vložkou, zvíře nabízí se štefty v minimální tlouštce 15mm... ale v tomhle případě ti z kola mist hlav šroubů bude trčet trn šroubu a na něm matka....což není 2x estetický...

těch 8,5 x 18 s et 35 ti bude škrat tak by vocko cca 20mm vepředu do blatníku... mám 8x18 et 35 a 10 podložku a je to hraniční.... ty máš o půl palce širší kolo (cca 12mm) a ještě tam budeš mit minimálně o dalších 5 až 10mm širší podložku....
jedině přetáhnout blatníky..zapertlovat lem a přelakovat....ještě to můžeš trošku zachránít brutálním snížením protože čim niž, tím víc jsou kola utopeny...ale otevřeně..moc tomu nevěřím že to tam nacpeš.... a už vůbec ne s 225 pneu.... tak 215 spíš 205
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Pitrx »

řeknu ti to asi takhle, mám předek 8,5" ET 28 (mám 5x112 ale ET 58 + podložka 30 mm takže ET 28 mm je už v četně podložky) a gumu 215/40 takže si myslím že s podložkou na změnu rozteče to není reálné protože i při použití podložky 18 mm ti kolo stejně poleze ven o 11 mm víc než mě a to já mám už trochu roztáhnuté blatníky o cca 10 mm :mrgreen: takže ti to vlastně poleze ven o nějakých 20 mm

co se týče vnitřní strany kola (ještě když jsem měl ET 33 při šíři 8,5") tak jsem nemohl jít níž s podvozkem protože jsem měl gumu cca 2 mm od spodní štelovací gumy, naschvál píšu gumu protože ráfek už byl pod tou myskou jak je guma roztažená do áčka :wink:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

vtuni píše: ti bude škrat tak by vocko cca 20mm vepředu do blatníku..
Pitrx píše:řeknu ti to asi takhle, ....takže ti to vlastně poleze ven o nějakých 20 mm´


my máme vždycky pravdu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Envio »

Chlapi, díky moc.. :D Na vás jsem čekal.. :mrgreen: Vím hodně, ale né všechno, tak se radši zeptám, než abych se pak chytal za hlavu.. :mrgreen:

Tím je to vyřešený.. Pořídím normálně kolečka s roztečí 5x100.. Předpoklad je klasika ET35.. Ještě nevím přesně, zda-li 8J nebo 8,5J..

Jakou tedy pořídít pneu, aby to nějak vypadalo? 225 nebo užší? 215.. :mrgreen: Profil 40?

A poslední věc.. Jaký podložky, aby pak kola nebyly utopený? Předpoklad je comfort od H&R.. Víc se snad plašit nebudu.. :mrgreen:

Thanks za helplist.. :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“