svítí červená olejnička

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kubiken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 22.07.2008 12:12
Bydliště: praha vychod

svítí červená olejnička

Příspěvek od kubiken »

zdarec potřebuji poradit dneska na dálnici se mi rozsvítila červená olejnička a pípalo to motor měl divnej zvuk po cca dvou kilometrech to přestalo oleje je tam dost díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: svítí červená olejnička

Příspěvek od xerxes »

jestli ti svítila červeně tak sji podle čidla neměl olej máš ho tam skutečně dost?jaký zvuk byl toho motoru?tet jede normálně nepozoruješ nějaké změny?Jo a patří to spíš do Sekce Motory :wink:

kubiken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 22.07.2008 12:12
Bydliště: praha vychod

Re: svítí červená olejnička

Příspěvek od kubiken »

oleje je tam dost koukal jsem motor měl zvuk jako u diesela ale jen chvilku a ted je to v pohodě nevíš čim to muže bejt?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: svítí červená olejnička

Příspěvek od xerxes »

jestli tet to máš good tak to zatim neřeš příště jak by se ti to znova oběvilo tak pisni :wink: ale divné že se z ničeho nic rožla ta kontrolka a přitom oleje je dost možná jen čerpadlo stavkovalo nebo se někde nějaká tryska ucpala :roll:

kubiken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 22.07.2008 12:12
Bydliště: praha vychod

Re: svítí červená olejnička

Příspěvek od kubiken »

máš asi pravdu mohlo to bejt čerpadlo když běžel motor tak mi připadalo že běžel bez oleje ale jen chvilku

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: svítí červená olejnička

Příspěvek od kajinek »

Přesně to samý jsem řešil taky a v domění, že tam je oleje dost, jsem šel po čidlech atd. Nakonec jsem zjistil, že mám ulomenej kousek toho plastovýho kužele do kterýho se zasouvá měrka a tím pádem byla měrka hlouběji než má být, takže tam ve skutečnosti bylo skutečně málo oleje. Na 90 procent tohle tvůj případ nebude, ale jen pro info. Někdy je problém tam, kde většinou nebývá a to je pak spíš o štěstí na to přijít...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: svítí červená olejnička

Příspěvek od Goauld »

Jestli máš špatny olejovy čerpadlo, tak můžeš mět oleje kolik chceš a stejně to zadřeš, takže doporučuju kontrolu, nebo výměnu olej. čerpadla.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“