Zatekanie vody do auta + foto

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

shark82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.09.2009 11:43

Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od shark82 »

Ahoj, mohol by mi niekto poradit ohladom zatekania vody do auta? Voda mi zacala tiect pri soferovych dverach na mieste, kde sa spajaju dva plasty na prahu. Voda ale tecie po vnutornej strane, na dverach bola menena stahovacka okna. Mal uz niekto skusenosti so zatekanim na tom mieste? Vdaka.
Přílohy
VW Golf.JPG

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od GeorgeTDi »

shark82 píše:Ahoj, mohol by mi niekto poradit ohladom zatekania vody do auta? Voda mi zacala tiect pri soferovych dverach na mieste, kde sa spajaju dva plasty na prahu. Voda ale tecie po vnutornej strane, na dverach bola menena stahovacka okna. Mal uz niekto skusenosti so zatekanim na tom mieste? Vdaka.
Koukni se na dveře jestli když ti měnili tu stahovačku tak jestli tam nepoškodili těsnění. Tím pádem by ti voda tekla dveřma a vytékala na práh a dovnitř. Jinak ještě zkontroluj gumu na karoserii kde ti dosedají dveře a kdyžtak ji namasti ať odpuzuje vodu. Co střešní okno? Jestli ho máš tak zkontroluj odtokový hadičky- je možný že ti někde pouští vodu a ta ti stýká po sloupku A až dolů a tam vytéká. Jinak nevím. Jediná možnost jak to zjistit je sundat tapecy z dveří a sloupku a lít vodu na auto a ty to sleduj zevnitř kudy to tam teče.

shark82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.09.2009 11:43

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od shark82 »

Niekedy si pripadam ako Sherlock Holmes. Ale uz boli presilikonovane nejake prechodky na mieste pod stieracmi, to tiez nepomohlo. Fakt je, ze jedine tie dvere, ale nechapem, ako sa potom mohla voda dostat na druhu stranu - do vnutra interieru?

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od bart »

...mám ten samý problém, už s tim bojuju skoro rok :( ...teče mi do auta na stejným místě jako tobě, ale jenom když hodně prší...mám nový těsnění kolem dveří, ale když chčije třeba dva dni, tak mi tam stejně nateče, naštěstí mám pod tim plastovým deklem pořád savou utěrku, takže jí potom jenom vyždímu...kdyby někdo věděl příčinu, byl bych taky vděčen :wink: ...určitě bude problém ve dveřích...zatím jsem ale nenašel kde
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

Uživatelský avatar
fredik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od fredik »

Nejčastěji kudy teče dveřmi do auta je právě tou těsnící gumou na plechu se stahovačkou ve dveřích. Stačí pořádně utěsnit silikonem po celé dolní části plechu. Při výměně stahovačky bych to určitě udělal, sám jsem to přetěsňoval ještě dříve, když to bylo ještě původní z výroby.

pablo1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.10.2009 18:18
Bydliště: stredne slovensko

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od pablo1 »

mohol by sem niekto hodit foto presne kade sa ta voda dostava okolo stahovacky,kde to treba pretesnit silikonom,lebo aj mne tade zacalo zatekat a uz som bezradny
EX:Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,PP764+soft Bhmotorsport 109kw,334Nm
Passat variant 2,0tdi CFGC 130kw+soft BHmotorsport 150kw,431nm

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od bear »

....
Přílohy
21.JPG

gogorum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.10.2009 07:11
Bydliště: Karviná

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od gogorum »

Na 99,9% to teče pod tim plechem ve dveřích. Ja jsem vyskoušel kdejaké samolepící těsnění do oken a dveři , všechno špatně , a nakonec jsem to stare a rozežrane tesnění vytrhal a dal tam tmel na motory (LUKOPREN) a chvala bohu už ani kapka.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od Goauld »

Jenom taková poznámka k silikonům. Když to někdo zadělává, nebo lepí silikonem, tak používejte neutrální a ne na ten co smrdí po octu, ten je totiž agresivní vůči kovům a díky němu by ten plech zrezivěl.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

shark82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.09.2009 11:43

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od shark82 »

Pre vsetkych, ktorim tecie voda pod soferove dvere - bola to stahovacka, pretmelil som komplet spojenie dveri a plechu, ktory drzi stahovacku a medzitim bola aj burka aj celkom pekne husty dazd, ale do auta sa zatial nedostala ani kvapka. Ked som zhodil tapacir, tak zvnutra tapaciru bol flak od zatecenej vody a tiez boli stopy vody v mieste priblizne pod reprakom, tam niekde nesedelo tesnenie. Obehol som to vsetko silikonom a teraz uz len cakam, ale zda sa, ze problem je vyrieseny.

pablo1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.10.2009 18:18
Bydliště: stredne slovensko

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od pablo1 »

a to akoze cez dvere tecie bezne voda?
EX:Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,PP764+soft Bhmotorsport 109kw,334Nm
Passat variant 2,0tdi CFGC 130kw+soft BHmotorsport 150kw,431nm

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od vtuni »

jo teče, nebo si snad myslíš, že to sklo v spodní hraně okna je tam vodotěsně nějak začarovaný.. aby jedzilo nahoru a dolů a přitom tam tudy neteklo :lol: ... :lol: :lol: :lol: kolem te těsnící gumy ti samozřejmě zatéká dovnitř do dveří... a spodkem to odtokovými otvory zase vyteče.. pokud ti to teda nezateče po stahovačce vlivem špatnýho utěsnění dovnitř pod vnitřní tapec..to ti pak vytéká ne na práh a ven ale na vnitřní práh a dovnitř..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

pablo1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.10.2009 18:18
Bydliště: stredne slovensko

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od pablo1 »

shark82 píše:Ahoj, mohol by mi niekto poradit ohladom zatekania vody do auta? Voda mi zacala tiect pri soferovych dverach na mieste, kde sa spajaju dva plasty na prahu. Voda ale tecie po vnutornej strane, na dverach bola menena stahovacka okna. Mal uz niekto skusenosti so zatekanim na tom mieste? Vdaka.
Tak dnes som pozeral ze voda je len medzi tesniacou gumou z vnutornej strany ale zaujimave je ze koberec je na boku suchy ale podlaha je total mokra ako spongia,moze to tak zatiect.Potom asi nieje na boku koberec oprety o karoseriu.V sobotu skusim pretesnit silikonom plech vo dverach a potom sa uvidi
EX:Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,PP764+soft Bhmotorsport 109kw,334Nm
Passat variant 2,0tdi CFGC 130kw+soft BHmotorsport 150kw,431nm

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od SHODAN »

Taky mi tam CHČ.... je to spatne tesneni u stahovacky, na tom plechu, oficialni stanovisko na opravu od SKODA AUTO ml. Boleslav - sundat, zasilikonavat, nasroubovat zpet...

pablo1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.10.2009 18:18
Bydliště: stredne slovensko

Re: Zatekanie vody do auta + foto

Příspěvek od pablo1 »

tak dal som tam Gravit 630 tak hadam to bude dobre poradili mi to v jednom obchode
EX:Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,PP764+soft Bhmotorsport 109kw,334Nm
Passat variant 2,0tdi CFGC 130kw+soft BHmotorsport 150kw,431nm

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“