popis funkce alarmu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Rinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.03.2010 19:09
Bydliště: Uhy (to není zkratka)

popis funkce alarmu

Příspěvek od Rinn »

Chci se zeptat,jestli by nekdo nevedel,za jakych podminek se spousti origo alarm.Jestli staci otevrit dvere (napriklad klickem po zamknuti dalkou),nebo po sepnuti zapalovani.
Dal taky jak poznam,ze jsem ho aktivoval.Nekdy mi pri zamknuti auta nebliknou blinkry,ale nekdy jo... Vetsinou blinknou az po nekolikatem zamceni (vetsinou kdyz se mi znova zamknou dvere za ridicem...)

Rinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.03.2010 19:09
Bydliště: Uhy (to není zkratka)

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Rinn »

Nikdo mi neporadí? 8O

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Goauld »

Origo alarm se deaktivuje při odemčení dálkou, nebo klíčem (když někdo vylomí zámek a odemkne šroubovákem, deaktivuje tím alarm). Spouští ho kterejkoliv spínač dveří, kapoty, nebo kufru. Pokud máš ultrazvukovy senzory v zadních lampičkách, tak ty taky a pokud origo alarm má otřesovej snímač tak ten by měl samozřejmě taky, ale mám posit že tam není.

Co se týče toho blikání směrovek, je to nejspíš způsobeny tím, že máš v některym zámku, nebo ve víc zámcích studeny spoje u konektoru, na plošnym spoju. Takže jednotka neví, jestli se zámek zamčel, nebo ne, proto nebliknou směrovky a nemusí pak ani blikat červená LEDka na dveřích řidiče.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Rinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.03.2010 19:09
Bydliště: Uhy (to není zkratka)

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Rinn »

Diky za rady,uz jsem myslel,ze mi s tim nikdo neporadi.
Studeny spoje urcite nemam.Nebo alespon ve ctyrech dverich ne-ty jsem opravoval,takze zbyvaji jen ty jedny jediny za ridicem,ktery jsem nedelal.
S tou deaktivaci sroubovakem jsem si to myslel,ale nejak se mi tomu nechtelo verit.

Kazdopadne me zacne houkat vzdycky,kdyz u zamcenyho auta otevru kapotu a pak obcas kdyz zapnu zapalovani,ale to vazne jenom obcas,tak si nesjem jistej,jestli to nemuze byt tim,ze ho obcas nejak nedeaktivuju aniz bych o tom vedel.Kazdopadne to chci zprovoznit...
Da se nejak spolehlve zjistit stav toho alarmu?Vsechny jeho vstupy?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Goauld »

Jo, když u zamčenyho auta zapneš zapalování, nebo otevřeš kapotu, tak to začne houkat, mělo by to dělat vždycky. Ale je možny, že se ho pokoušíš spustit moc brzo po zamknutí, je potřeba chvilku počkat, alarm se neaktivuje hned.
Nicméně jak říkám, když odemkneš klíčem, nebo vylomíš zámek, což zloději dělají nejčastěji, tak alarm deaktivuješ, což si myslím, že je zásadní chyba. Alarm by se měl deaktivovat jenom dálkovym ovládáním, nebo skrytým spínačem, pomocí nějakyho kódu. Obecně doporučuju spíš nějakej dodatečně montovanej alarm, třeba s pagerem, na kterym se ti ukazuje stav auta a co vyvolalo poplach.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Rinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.03.2010 19:09
Bydliště: Uhy (to není zkratka)

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Rinn »

To je ono no.Co jsem tak koukal na ty zamky,kdyz jsem je preletovaval,tak je tam krasnej pristup k mikrospinacum no...

Ale kazdopadne dik za radu s tim pockanim po zamknuti-to bude ono :wink:

přídavek: Tak vážne to chce chvilku počkat,neč se aktivuje.Ale šlape to..

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od duduh »

[pro="Goauld"]
...když odemkneš klíčem, nebo vylomíš zámek, což zloději dělají nejčastěji, tak alarm deaktivuješ, což si myslím, že je zásadní chyba....
8) Jestli autí zamknu dálkou a pak se jej snažím otevřít klíčkem (tedy jako i s vylomeným zámkem a šroubovákem) tak autí houká.Komfortka nejde bez dálky deaktivovat.Aspoň u Borky to takhle funguje a mělo by to takle fungovat i u správnýho alarmu.
:arrow: Jo a jestli nějaký pomatený dement rozbije okno v domění že s vnitřní kličkou otevře dveře tak to je také blbost.
Naposledy upravil(a) duduh dne 08.06.2010 10:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Goauld »

U myho origo poloalarmu když zamknu dálkou a odemknu klíčem, tak nic nehouká (netroubí). Kamarád, co měl golfa a měl alarm se senzorama v lampičkách, tak mu to fungovalo stejně. U každyho neoriginálního alarmu, když odemkneš klíčem a alarm je v aktivním stavu, tak začne houkat (pokud je správně zapojenej), tak to má fungovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od duduh »

:wink: Alarm který čéče deaktivuji klíčkem (šroubovákem) tak není snad ani alarmem.Jak tak pozoruji je to opravdu: co by kus to orego.Na každém autí prostě jinačí.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Goauld »

Proto mám magicar M100AS ale, taky neni dokonalej a neumí třeba odemčít kufr, aniž by odemčel cely auto. On nejdřív odemkne cely auto a pak vyšle signál na kufr, to je dobry pro auta co nemají vzadu kliku, ale mají kufr na odskok. Ovšem aji tak je to blby, protože by měl otevřít jenom kufr a ne odemykat cely auto, když do auta nechci a zloděj má pak možnost něco rychle ukrást, zatímco já nakládám do kufru. Prostě bych chtěl, aby to fungovalo jako u origo ovládání, že při odemčení kufru otevřu jenom kufr a ne zbytek auta.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od duduh »

:x Ono origo funguje i tak že si nejprve třeba otevřeš dveře u řidiče nebo celé autí nebo jen samotný kufr.Toto vše máš doplněno funkcí stahování oken na dálku a sklápěním zrcátek.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od Goauld »

Jenomže origo nemá pager, na kterym vidím, co se s autem děje. Není to náhodou tak, že automobilky mají zakázáno montovat do svých aut kvalitní originální alarmy, protože by výrobci alarmů přišly na mizinu ? Stejně jako Microsoft zažalovali, že nesmí mít ve windows internetovej prohlížeč a přehrávač multimédií, že pak konkurence nemá šanci nic prodat. Nikdy sem totiž neviděl origo alarm s pagerem ani u toho nejluxusnějšího auta na světě, natož u našich socíalek.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: popis funkce alarmu

Příspěvek od duduh »

Možná je to i tím, že ve výrobě šetří i na pitomejch drátech.Když montuji rádijko tak bych někoho za ty krátký dráty zabil.A možná to dělají i úmyslně: :D Čím více se autí ukrade tak o to více jich prodáme!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“