Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Tomášek »

je to tu koukam samej profik co se vyzna aniz by mel zkusenost :D

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od DworiBak »

už jsem měl tu čest taky se svézt na jomu a je to měkčí než můj vogtland

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

A o proti origo podvozku to je jaký?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od kanec.h »

Tak :) mam JOM cca 2 měsíce čekal jsem mnohem tvrdší svezení ale jsem velmi překvapen !auto mam na R16 205/55 pneu sníženo cca 45/45 po dobu ježdění si to auto ještě sedlo o 1cm!zatím k tomu nemam nic negativního :wink: ale čas a najeté KM ukážou :roll: o proti origu podvozku těžko říct ten muj byl už k.o. ale když se svezu s někým na origu a pak na JOM tak vyhrava JOM :!: jen jsem zvědav na životnost
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AURIC »

:arrow: v Trenčíně jsem mluvil s timhle typkem, ma JOM stelovak, a kola 9x20" kombinace nerealna pro sesroubovani, ale jde to. Ale to je jina kapitola, co se tyka podvozku tak mi tvrdil, ze mal HR nejake starsi a ze to bylo mene pohodlne jak stavajici JOM, ono je to otazka k zamysleni, treba ja najedu max 10tis rocne s golfem, a veril bych, ze takove jezdeni ten JOM musi vydrzet, byl jsem rozhodnuty pro KW, ale na druhou stranu investovat penize to podvozku, ktery stoji skoro desetinasobek, v beznem jezdeni poznam rozdil mozna tak jestli vic skace, tak proc nejit do JOMu ikdyz porad u te znacky je dost otazniku. Na lupo jsme strcili DTS coz je nove AP a zatim max spokojenost, jak komfort tak zatacky ideal. Je to vec nazoru, kazdopadne by stalo za to vyzkouset vsechny varianty a pak se rozhodnout pro tu, ktera bude nejlepe danemu uzivateli sedet. Rad si poslechnu i jine nazory, a snad nam i povi neco hlavni distributor JOMu, Honza by mel mit nejvic informaci o teto znacce.
Přílohy
DSC02840.JPG
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od DworiBak »

VWMysak píše:A o proti origo podvozku to je jaký?
oproti serii se to auto aspon nenaklání ale je těžký porovnávat novej stavík a serii co má 80tis. za sebou :wink:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

To Dwori: To znamená, že tato věta co tu padla "Sice jsem ho neměl, ale s jistotou řeknu, že vlastnosti auta budou spíš horší než s obyč sérií." je uplně mimo mísu.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od ctvrta »

je to jen na SHINE nic jinyho. lip to sedi jedine tim, ze to ma niz teziste nez original. kdyz u originalu uriznes nebo snizis pruziny, tak to podle me bude sedet urcite lip.

nemam primo osobni zkusenost s jomem ale vsechny tyhle cinsky podvozky stoji za h**no. na par uz sem jel a i videl jak vypadaj po par letech. vetsinou delaj treba jeden typ tlumice pro nekolik set druhu aut aby jednoduse usetrili. s pruzinama to samy. nedokazu si vysvetlit jak si muze auto po nejaky dobe sednout jeste o 1cm dolu. jak napsal sam majitel JOMu kanec. asi jedine tak ze se unavi pruziny. hlavne je to o materialech. kde jinde se na tom taky da usetrit? spatna ocel z masla a jeste skoro tepelne neupravena, coz treba pri vyrobe pruzin je asi ta nejdrazsi a nejdulezitejsi vec. jak tu ocel vypali. spravne to ma trvat nekolik hodin za hodne moc penez za plyn nebo elektriku. kalit se musi v drahejch roztokach soli a ruznejch kyselin. no oni to zkrati na hodinku, vykali jednou ve vode a je to, vypada to preci stejne :mrgreen: ja sem treba najezdil od doby co mam G4ku cca 7 mesicu 45tis km a na to bych asi potreboval ty JOMy tak tri. a to se vyplati :wink:

Uživatelský avatar
GARETT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 06.10.2007 17:09
Bydliště: SLOVENSKO-Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od GARETT »

takže podla vás JOM alebo TA Technix hm kto na to čo chcel by som jasnu odpoved cenovo to je to isté.a bude stelovak o vela trdsi ako pevne spustenie 35mm weitec :?

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od cubic214 »

to auric: mal tam D2racing, nie HR :wink:

Likas7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 21.05.2010 17:28

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Likas7 »

Já jdu do Jomy a hotovo. Nedám 20000 za stavík. Pak napíšu jak to probíhá. Podle mě si to musí každý vyzkoušet sám. Neberu rady od někoho kdo na tom nejezdil a jen s doslechu slyšel že je to šit.

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od nogis »

VWMysak píše:To Dwori: To znamená, že tato věta co tu padla "Sice jsem ho neměl, ale s jistotou řeknu, že vlastnosti auta budou spíš horší než s obyč sérií." je uplně mimo mísu.

Slovo odborníka. Tak napiš něco na čem se dá stavět. Naprosto přesně to popsal ctvrta. Je to všechno o penězích a jestli si myslíte, že nějaký výrobce nacpe těžký prachy do vývoje a testování a vám nechá podvozek za hubičku, tak jste naivní. Tyhle pseudo sportovní podvozky neumí nic jiného než sundat auto dolů k silnici. O životnosti nemluvě. A na to, aby se vám auto v zatáčkách nenaklánělo, tak ho přece nepotřebujete za každou cenu snižovat. Vám jde ale stejně jen o "efekt", kdyby jste chtěli kvalitu, tak neřešíte tohle...

to Likas7: 20 dáš i za kvalitní pevnej :wink:
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od vtuni »

cubic214 píše:to auric: mal tam D2racing, nie HR :wink:
tak jestli na tom měl D2, tak to se nedivím, že to bylo nepohodlný...to není podovzek na běžný ježdění po silnicích to je normálni prachsprostý okruhový podvozek, kterej se hodně používá na drifty atd...... protože je jak beton a když auto jede bokem tak neuhýbá... HaR dělá taky závodní povozky...ale taky podovzky odladěný na silnice..na ježdění... pro přesně určenou cílenou skupinu spotřebitelů..tunerů..kteří chtějí auta složit dolů, jezdit "pohodlně" a chtějí aby jim to vydrželo...

co se týče kola 9x20 ... tak na auto samozřejmě jdou... prostě dáš podložky aby se to vešlo k tlumiči ..a pak nasadáš kolo a podle něho vytáhneš blatníky... ..a na fotkách je vidět že to má roztažený jako blázen...ale prostě tohle je řešení na auto před celolakem... na nalakovaný auto asi banán...
ale líbí se mi ta barva... :D
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zviratko »

Likas7 píše:Já jdu do Jomy a hotovo. Nedám 20000 za stavík.
Kvalitní podvozky dělá třeba AP , což je odnoš Weitecu a štelovák přijde na 11,500,- což určitě není o moc víc jak od JOMu , tak že já bych volil určitě značku než cenu.
Naposledy upravil(a) zviratko dne 17.06.2010 09:57, celkem upraveno 1 x.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zviratko »

Každopádně nemůžete srovnávat štelovák se seriovým podvozkem , štelovák bude vždy tvrdší a znám spoustu lidí pro který i JOM byl tvrdej a dali si tam radši pevný snížení a mají klid.

Jak už se tady psalo několikrát a psát bude , JOM není špatnej , ale určitě bych si ho nedal na auto s kterým jezdím denně , ale pouze třeba jen srazy nebo 3x do roka někam.

Určitě bych volil kvalitnější a zavedený značky , ale né všechno co stojí 30tis. je taky na dobrý svezení .

Všechno záleží na nastavení pdvozku , jaký má možnosti , k čemu byl určen , jak je to moc snížené atd. atd. atd. Taky záleží jakej kdo jezdí na kolech , úplně jinak se to bude chovat na 20" s profilem gumy 25 a jiný to bude na 16" s profilem 50.

Je toho daleko víc co tohle všechno ovlivnuje a málo lidí si tohle uvědomuje a pak vznikaj akorát pomluvy že JOM stojí za howno atd. atd.

V první řadě je potřeba si uvědomit k čemu ten podvozek má sloužit a potom dle toho vybírat a shánět.

Jinak každej podvozek má výrobcem dané snížení v kterým výrobce garantuje spravnou funkci , samozřejmě spousta z vás tuto hranici překročila a pak se diví že to špatně funguje atd.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“