Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AURIC »

vtuni píše: tak jestli na tom měl D2, tak to se nedivím, že to bylo nepohodlný...to není podovzek na běžný ježdění po silnicích to je normálni prachsprostý okruhový podvozek, kterej se hodně používá na drifty atd...... protože je jak beton a když auto jede bokem tak neuhýbá... HaR dělá taky závodní povozky...ale taky podovzky odladěný na silnice..na ježdění... pro přesně určenou cílenou skupinu spotřebitelů..tunerů..kteří chtějí auta složit dolů, jezdit "pohodlně" a chtějí aby jim to vydrželo...

co se týče kola 9x20 ... tak na auto samozřejmě jdou... prostě dáš podložky aby se to vešlo k tlumiči ..a pak nasadáš kolo a podle něho vytáhneš blatníky... ..a na fotkách je vidět že to má roztažený jako blázen...ale prostě tohle je řešení na auto před celolakem... na nalakovaný auto asi banán...
ale líbí se mi ta barva... :D
nerekl bych, že to roztahoval, ted nemas pravdu :mrgreen: udelal to stejně jak mi říkal Pitrx už v zimě, prostě vytahl tu spodni pružinu a štelovací matka je nad gumou a tím pádem ničemu nezavazí. Jestli to nemá vliv na jízdní vlastnosti to je otázka na někoho jiného. Já myslím že tam svou podstatu má.


Co se týká těch rozdílů, tak to se asi nedozvíme, protože se tu nenajde člověk co měl JOM a pak šel do KW, nebo naopak, což je dle mého absolutní špička. Za ty peníze co to zvíře prodává to na vyzkoušení špatný není, tím netvrdím, že jsem jeho zastánce.
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od katsi »

nerozumím lidem, co chtějí srovnávat sportovní podvozek a origo .. ani nechápu důvod :thk: Proč se mu asi říká sportovní podvozek ? aby se zpevnila stabilita vozidla...

Tohle ale rozebírat nechci, jen jsem se chtěla zastat podvozku Supersport, většina mě varovala též že je to shit a zkušenosti žádné, s autem jezdím průměrně 60t. km ročně.. podotýkám že tenkrát jsem ho koupila použitý (údajně najeto cca 2t. km) ..
pevné snížení 35/35, najeto zatím na něm 50 000 km (spíš víc) a když bych nechtěla ještě snížit, pryč bych ho vůbec nedávala (už jen proto, abych zjistila, co vydrží 8) )... oproti origo podvozku byl první dojem, jisté tvrdší svezení a přesnost v zatáčkách, nesrovnatelné s předchozím origo vyhoupaným podvozkem...

Uživatelský avatar
Roman Pearce
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NA VETVI

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Roman Pearce »

hehe vidim, ze se to tu rozjizdi na vsechny strany :D jinak mam na bawci supersport a vubec si nestezuju.... ;)
Nonstop odtah ala G2TDI +420607998877

Who, What, When, Why?

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od nogis »

Většina z vás, když dává nový sportovní podvozek, má sériový buď před smrtí nebo dávno po. Takže srovnání je k ničemu. Ale je sportovní a "sportovní". Lidi prostě nechápou, že nestačí auto snížit tvrdým podvozkem. Taková koza pak ze zatáčky vyskáče dřív než orig. podvozek. Naše silnice nejsou závodní okruh! Proč je třeba KW, Bilstein apod. tak drahý? Protože prostě nesešroubujou na koleně zbouchaný tlumič a se super tvrdou univerzální pružinou a netvrdí, že je to sportovní podvozek pro konkrétní auto. Za tou cenou jsou mimo jiné mraky hodin vývoje na konkrétním autě... Pak můžou říct - funguje to. :wink:
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od matiass »

Měl sem na GIV KW Var.1 a po najetí cca 50 000km šel totál do kopru... už bych do něj nešel... zas tak nesmrtelnej podvozek to teda nejni... :roll: když bych měl jít dneska do sportovního podvozku tak asi HR pružiny a bilstein tlumiče... na štelovák už prdim... 8)
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Likas7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 21.05.2010 17:28

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Likas7 »

Podle mě najet 50 000 na podvozku je slušnej ranec. Me by stačila půlka :D a byl bych spokojenej.

Likas7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 21.05.2010 17:28

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Likas7 »

zviratko píše: Kvalitní podvozky dělá třeba AP , což je odnoš Weitecu a štelovák přijde na 11,500,- což určitě není o moc víc jak od JOMu , tak že já bych volil určitě značku než cenu.
Koukal jsem na net a nikde jsem tu značku neaše neměl by jsi prosím nějakej odkaz. To bych totiž ještěza ten štelovák dal :)

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od ctvrta »

matiass píše:Měl sem na GIV KW Var.1 a po najetí cca 50 000km šel totál do kopru... už bych do něj nešel... zas tak nesmrtelnej podvozek to teda nejni... :roll: když bych měl jít dneska do sportovního podvozku tak asi HR pružiny a bilstein tlumiče... na štelovák už prdim... 8)
Tak KW mi prijde na nase silnice jako dost spatna volba :roll: Z tech vsech sport. podvozku jsou asi nejtvrdsi a rika se ze sou spis na okruh nebo primo na zavodeni. Ta varianta 1 nema stelovatelny tlumice tzn. ze tam nejsou tlumice KONI ale AL-KO coz je podle me docela shit. Az Varianta II ma nastavovatelny tlumice od KONI, ktery neco vydrzi. Ale nejsem si uplne 100% jistej tak me nekamenujte :mrgreen: Jak se ti to projevilo, ze byl ten KW podvozek KO? Vytekl? Popraskali pruziny?

Ja sem zvolil oranzovy nestelovatelny KONI a pruziny od Eibachu 30/30. Tak doufam, ze to bude jeste komfortni a zaroven pekne strafovat v zatackat :mrgreen:

Zajimali by me vase nazory na KONI tlumice, ma nekdo zkusenost treba oproti HRku nebo Bilsteinu?
Naposledy upravil(a) ctvrta dne 17.06.2010 10:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od matiass »

ctvrta píše: Tak KW mi prijde na nase silnice jako dost spatna volba :roll: Z tech vsech sport. podvozku jsou asi nejtvrdsi a rika se ze sou spis na okruh nebo primo na zavodeni. Ta varianta 1 nema stelovatelny tlumice tzn. ze tam nejsou tlumice KONI ale AL-KO coz je podle me docela shit. Az Varianta II ma nastavovatelny tlumice od KONI, ktery neco vydrzi. Ale nejsem si uplne 100% jistej tak me nekamenujte :mrgreen: Jak se ti to projevilo, ze byl ten KW podvozek KO? Vytekl? Popraskali pruziny?
jj ve všem máš pravdu proto řikám že už bych do toho nešel na bilsteinu sem nalítanejch 170 000km a byl v pohodě nikde nic neteklo dalo se na tom jezdit... samozřejmě že těch 170 000 už na něm bylo znát...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od ctvrta »

No on ten Bilstein bude asi konstrukcne i kvalitne nejblizsi originalu si myslim. A myslis doufam pevnej, na kterym si najezdil tech 170tis km? Ja mam na origo puvodnim podvozku uz 270tis a porad zatim nikde netece a pruziny jsou cely. Sice je ze me kapitan titanicu jak se to pekne houpe a paradne to vrze ale porad drzi :mrgreen: Na 1000% jsem chtel taky Bilsteina, ale jak pevnej, tak stelovak stoji strasny rany a starsi peknej nesezenes. Tak sem radsi koupil KONI s Eibachem. Komplet novy 4 tlumice staly 5500,- a pruziny byli dva roky stary za 1500,- Sem skoro na cene JOMu ale chtel bych to porovnat v zatacce :mrgreen:

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od matiass »

samozřejmě že myslim pevnej :lol: štelovák už fakt nechcu ani za zlatý prase navíc to je absolutně zbytečná věc normální člověk to jednou sešroubuje doladí a už na to nesáhne... tak proč potom platit zbytečně za nastavitelnej podvozek ( myslim tim výškově stavitelnej) :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od vtuni »

no platíš tam právě za tu možnost toho přesnýho doladění....

když máš pevnej 35 a pak až 50 tak si mezi těma dvěma hodnotama nevybereš... u štelováku si to nastavíš třeba na 42 :wink:
spíš nevím proč si lidi pořizujou štelováky když to mají pak stejně složený uplně na krev... mimo hodnoty výrobce....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zviratko »

Likas7 píše: Koukal jsem na net a nikde jsem tu značku neaše neměl by jsi prosím nějakej odkaz. To bych totiž ještěza ten štelovák dal :)
http://www.ap-sportfahrwerke.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od ctvrta »

no to je asi ten hlavni duvod proti stelovaku :lol: taky bych to hodil auto nastavil na urc snizeni mozna po par km lehce doladil ale pak uz bych to stejne nechal.

doladit muzes i ten pevnej. kdyz koupis 35 tak se da tochu pridat treba sportovnima miskama nebo dorazama. A nebo uriznes pruzinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od zviratko »

ctvrta píše: A nebo uriznes pruzinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ještě že tam jsou ty zelený , jinak by to byla dobrá prasárna :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“