Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VW.R32 »

Čauec asi blbá otazka ale když na štelováku vytočím matky na max. nahoru tak auto jde dolu nebo nahoru :?: :oops: díky nemůžu furt docílit toho aby to bylo všude stejně!logicky když šroubuju dolu tak auto jde dolu ale při zvednutí heverem nasledovném šroubovaní matky dolu mi vždy auto jde o 0,5cm nahoru když to změřim potom tak mě to klame!nevim už dělam to na rovině,zkratil jsem dorazy byly tam irigo!mam podvozek JOM!problém mam jen vzadu ve předu je to o.k. :!: ddíky za nějakou radu :wink:

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AmOc1982 »

ja to steluju podle metru zvednu auto a od tehlice si zmerim jednu vejsku a tu udelam i na te druhe strane ale nedocilis stejneho zrozlozeni vahy na kola vzdycky mas treba o pulcentaku vis nebo niz aby si to mel vsude stejne od blatniku k zemi musel by si to nechat nekoho kdo se zabiva zavodenim a da pod kola vahy a sesteluje ti to aby ti sedela rozlozeni vavy na kolech tim se srovna teziste nedavno sem se o tom bavil s jednim co dela hodne do motorsportu :wink:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od DworiBak »

v zádu musíš povolit středovej šroub na silentbloku na nápravě jinak ti hrozí že ho utrhneš pruží ti to na něm :wink:

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od malyhonza »

já jsem dnes namontoval misky od zvířátka, který to měly dát o 1cm dolu ale, bohužel, podle oka je to možná ještě horší. já vůl to předtím nezměřil. :roll:

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od AURIC »

malyhonza píše:já jsem dnes namontoval misky od zvířátka, který to měly dát o 1cm dolu ale, bohužel, podle oka je to možná ještě horší. já vůl to předtím nezměřil. :roll:
dělal jsem to stejný, udělalo to max 5mm... bohužel :(
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od malyhonza »

jo hold máme asi lehký motory a nechce to spadnout :lol: asi tam namontuju nějaký 50kg závaží

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Marek_yessman »

když takle koukám třeba na tohle: Podvozek - s pevným snížením - V-maxx - V-maxx podvozek s pevným snížením 45RE10 za ňákejch 6 500,- tak to je cena za vsechny 4 nebo jen za jeden ? :D a co znamená to označení??? chtěl bych co nejmenší snížení, klidně nechat, jen aby to bylo tvrdý :)) dělaj se i bez snížení nebo třeba jen o 5 mm ??

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od malyhonza »

myslím že nejmíň byly pružiny -10,-15,-25 myslim jubi ale hledej, už o tom bylo psaný dost.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VW-Tim »

- 15 GTI
- 25 JUBI

(10 není)
pak jsou weitec apd ty začinaj na -35
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Marek_yessman »

určitě to tu bude milionkrát, ale fakt ted sem línej nejvíc, kdyžtak si to pak nekdy skusim najít :D co takle sportovní pružiny a normální tlumiče ??? to by mělo fungovat normalne ne ? proste normal tlumice ale tuhý hezky sedlavý :)

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

Otázka je o kolik sníží ty pružiny :?: -3Omm je v pohodě a kdo bude tvrdit, že ne, tak na tom v životě nejel.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od bear »

jel a poskakuje to jak srna :gey: :mrgreen: pač nevá zdali to má bejt měkký bo tvrdý :mrgreen:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od VWMysak »

Tohle jsem slyšel od každýho,... a když jsem se v tom projel, tak jsem přemýšlel co tím jako myslí, protože chování auta bylo uplně stejný, jen to krapet přituhlo, nenaklání se to tolik a kopíruje to vozovku.

Víš co poskakuje jako srna,... ty naše sportovní podvozky, tam to skákání je mnohem víc patrnější než na těch pružinách na sériových tlumičích.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od Sicco »

je normální, když jsem nasadil jubi pera, že po projetí kdejaké nerovnosti mi origo tlumiče při zasunutí tak zasyčí nebo jen krátce syknou, že to slyším až v kabině při vypnutém radiu? na seriovych pružinach mi to právě nedělalo...máme k baráku trochu víc rozbitou cestu a když jedu, tak slyším jen přerušované syčení tlumičů od různých kol...

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni podvozek Golf IV

Příspěvek od ctvrta »

Tak ja mam hotovo :P Byla to docela fuska, skoro tejden prace ale vysledek stoji zato. Vsem muzu jedine doporucit kombinaci Eibach + KONI je to naprosta lahoda :mrgreen: Nikde neskrtam, zajedu vsude. Pri vyssich rychlostech je jizda nesrovnatelne komfortnejsi a klidnejsi nez u seriovky i na spatny silnici. Kdyz jedu pomalu, tak to logicky kopiruje hodne silnici ale jeste to je prijemny. Akorat bych priste asi jeste zainvestoval do powerflexu. Kdyz to hodne riznu, tak je trochu cejtit jak to na silentblokach malinko uhne a to jsou vsechny novy! Prikladam naky foto snizeni 30/30.
Přílohy
SP_A1546.jpg
SP_A1545.jpg
SP_A1542.jpg
SP_A1550.jpg
SP_A1551.jpg

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“