Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
CHOZEgti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:17
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od CHOZEgti »

jakou sirku rafku plus gum na 18ky a hlavne jake ET byste doporucili na seriovy podvozek g4 1.8T aby to nebylo moc utopene ale aby to zas moc necouhalo ven proste tak akorat.procetl jsem to tady cele ale mam v tom chaos.teorie me nezajim spis praxe at mi nikde nic neskrta pri plnem rejdu atd...zajimaji me prevazne limcove kola

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

záleží jak moc auto je složený..čím víc dole..tím víc kola zalízají do blatníků...

obecně pro takovej normál je to tak 8x18 s ET 35 až 42
pokud máš možnost volby nákupu kol po kusu tak bych zauvažoval i nad kombinací dopředu 8x18 a dozadu 9x18

pro 8x18 se vesměs používá pneu 225/40 nebo 215/40...fajnšmekři volí i třeba 215/35 tam už dělá pneu "áčko"
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
CHOZEgti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:17
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od CHOZEgti »

jenze ja si chci nechat ty kola zapsat do tp a to musi byt stejna sirka kol vsech 4 precti si muj prispevek v tematu kdo zapise do tp 225.45 r17 str13 a 14 o par radku nize a pochopis proc to chci zapsat

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

to není pravda.. že musí být všechny stejný..normálně ti napíšou do TP alternativní rozměr..přední náprava..zadní náprava.....jen je to složitější a musíš na to mít origo papíry z alcaru nebo dekry atd.. prostě je to složitější než si od někoho půjčit typovej list..nebo si ho někde stáhnout z netu ..a zkusit to "oprčit" takjak to dělá většina lidí..co se rozhodnou si nechat kola zapsat...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
CHOZEgti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:17
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od CHOZEgti »

mam schmidt space-typovy list neexistuje predek 8.5 et30 215.45 r17 zadek 9.5 et30 235.40 r17 stahnul jsem si tüv kde jsou veskere udaje mel jsem ho i prelozeny do cestiny.postupoval jsem dle pokynu ze stranek mdcr postup pri zapisu individualne dovezenych kol...na urade mi rekli ze to nejde protoze vyrobce to nikdy neschvalil aby na golfu 4 1998 byly predni kola uzsi a zadni sirsi.VW mi rekli ze s tim nemaji nic spolecneho neni to originalni prislusenstvi a na mojim aute muze byt jen to do je ve velkym tp.na stk mi rekl ze papirove to s tüv sedi ale ze mi jako vyjadreni pro urad napise ze to je zavada podle zakona a dle nejakych jejich tabulek kde jsou povolene rozmery na muj typ auta tudiz mi to na urade nezapisou.ze na naprave musi byt stejne rozmery jak v predu tak v zadu a neexistuje abych mel jine rozmery gum.a zadni guma je do acka tak to si poklepal na celo a jestli jsem normalni.pritom rozmery gum se mi shoduji s tüv je tam vic variant pneu.stve me to nehorazne kola jsou opravena limce vylestene na golfu 4 to pekne licuje z lemama vypada to super ale chtel jsem je dostat do tp to se nepovedlo...spis je prodam a koupim 18ky z typovym listem at je mam zapsane...uvidim kdyby byla nejaka rada?zkousel jsem i typak z autokola na muj rozmer nemaji nic :? :x :cry:

k.h.kh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.06.2010 13:43

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od k.h.kh »

chci se zeptat dostanu na g4 kola 8x18 et 48? asi to bude chtít podložky ale jak tak široký? chci to snížit trochu víc tak aby to zase neškrtalo. díky za odpovědi

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

měl jsem 8x18 et 42 a no probléma..pak jsem dával dozadu podložky 20mm pro "lepší vzhled" ..
takže v tvým případě bych to viděl v nejhorším případě na cca 5mm dopředu a 5 a víc mm dozadu.. kdž by to náhodou nešlo..

co se týče snižování..tak čím níž tím pak širší podložky...záleží na míře snížení.... a taky pak na typu podvozku
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

k.h.kh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.06.2010 13:43

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od k.h.kh »

díky ale já tam musim dát min. 2 cm kola maji 5x112 nebude tohle dělat bordel?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od vtuni »

hele ted má 8x18 ET 35 na sníženým.. ve předu podložku 10mm (tj et 25) vzadu podložku 20mm (tj et 15)
takž když dáš na ty et 48 všude 20 tak se dostaneš na et 28 ... což budeš ve předu zalezlejší o 3mm a vzadu o 13mm než já... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od miisaa.k »

cuzz lidi budu davat tyhle kola Ronal R51black 8x17 5x100 a ET 35 budu muset davat nejake podložky a jake by jste doporučili pneu 215/45 nebo 225/45 ?
Dik
Přílohy
ronal-r51black-big.jpg

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Pitrx »

CHOZEgti píše:mam schmidt space-typovy list neexistuje predek 8.5 et30 215.45 r17 zadek 9.5 et30 235.40 r17 . . . . . .
k tomu ti jen řeknu že co úřad to vlastní zákony :? to je prostě naše vyjebaná ČR nikdo ty zákony nezná tak ti radši nic nepotvrdí aby pak neměli průser ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bear »

v TP mám 215/35/18 a 225/40/18 samo o nápravách tam nic není. a taky si myslím že nelze na každou nápravu napsat jinej rozměr pneu. třeba u BMW to půjde pač to maj některý z výroby.

ale myslím si když si necháš do TP zapsat oba rozměry a pak tě budou stavět PČR bo na stk, a podívá se do TP a uvidí tam oba ty rozměry napsaný tak to řešit nebude.

kláca
Profík
Profík
Příspěvky: 953
Registrován: 02.10.2007 16:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od kláca »

Pitrx píše:
CHOZEgti píše:mam schmidt space-typovy list neexistuje predek 8.5 et30 215.45 r17 zadek 9.5 et30 235.40 r17 . . . . . .
k tomu ti jen řeknu že co úřad to vlastní zákony :? to je prostě naše vyjebaná ČR nikdo ty zákony nezná tak ti radši nic nepotvrdí aby pak neměli průser ...

přesně hezky napsáno :|

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Pitrx »

bear píše:v TP mám 215/35/18 a 225/40/18 samo o nápravách tam nic není. a taky si myslím že nelze na každou nápravu napsat jinej rozměr pneu. třeba u BMW to půjde pač to maj některý z výroby.

ale myslím si když si necháš do TP zapsat oba rozměry a pak tě budou stavět PČR bo na stk, a podívá se do TP a uvidí tam oba ty rozměry napsaný tak to řešit nebude.

co si pamatuju tak PepekCZ měl v TP 8,5x18" 215/40 a 10x18" 245/35 :wink:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od bear »

Pitrx píše:
bear píše:v TP mám 215/35/18 a 225/40/18 samo o nápravách tam nic není. a taky si myslím že nelze na každou nápravu napsat jinej rozměr pneu. třeba u BMW to půjde pač to maj některý z výroby.

ale myslím si když si necháš do TP zapsat oba rozměry a pak tě budou stavět PČR bo na stk, a podívá se do TP a uvidí tam oba ty rozměry napsaný tak to řešit nebude.

co si pamatuju tak PepekCZ měl v TP 8,5x18" 215/40 a 10x18" 245/35 :wink:
to jo ale měl to zapsané na každou nápravu zvlášť ?

jdou zapsat i 20" :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“