ALU KOLA V ZIME

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Davulus »

zdarec..jezdíte někdo na litých kolách v zimě:??slyšel sem že hodně trpí je to pravda?já na ně budu obouvat zimní páč se mi nechcou kupova disky

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Marah »

Davulus píše:zdarec..jezdíte někdo na litých kolách v zimě:??slyšel sem že hodně trpí je to pravda?já na ně budu obouvat zimní páč se mi nechcou kupova disky
Já na nich jezdím, nechtělo se mi kupovat poklice, tak sem si raděj koupil na léto nový hlíny...Dělají se i zimní, mají více vrstev laku, ale jako vše v zimě dost trpí. Takže dost bodne je pořádně nakonzervovat a přes zimu je umývat častěji než jednou za sezonu :mrgreen:
Jinak se doporučuje jednoduchej tvar aby se ti dobře umývaly. 8)

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Davulus »

jo naštěstí mám jen obyčejné lehce umyvatelné..nakonzervovat a čím??jsou na to nějaké spešl nástřiky?

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Marah »

Davulus píše:jo naštěstí mám jen obyčejné lehce umyvatelné..nakonzervovat a čím??jsou na to nějaké spešl nástřiky?
Já na to měl todle http://www.sonax.cz/web/view.php?cisloc ... &rstema=23" onclick="window.open(this.href);return false;
Teď používám od Turtle Wax http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmet ... -s29719925" onclick="window.open(this.href);return false;
Snadněji se ty disky pak i umývají :wink:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od VWMysak »

Nejlépe zakonzervovat tímto voskem :arrow: http://shop.mvservice.cz/produkty/kola/ ... y/c11.html" onclick="window.open(this.href);return false; :wink: Předtím řádně umýt z obou stran a pak navoskovat.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
biker82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.11.2008 14:50
Bydliště: Orlová

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od biker82 »

Po kazde jizde v zime za mokra a ve snehu kdy je sul je oplachnu hadici. A i spodek auta. Mam auto v teple garazi takze musim, jnak by mi to sul snedla. A samo vosk na kastli i kola a spodek konzervovoat.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Toxyz »

hliníky v zimě jsou hezká věc, ale musí se počítat s tím že se většinou zničí

stačí malinká trhlinka v laku, škrábanec, odloupnutej lak a sůl začne makat rychleji než budeš ty omývat
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Marah »

Toxyz píše:hliníky v zimě jsou hezká věc, ale musí se počítat s tím že se většinou zničí

stačí malinká trhlinka v laku, škrábanec, odloupnutej lak a sůl začne makat rychleji než budeš ty omývat
Pravda jest, sůl je sviňa :|

Infernal_Vampire

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Infernal_Vampire »

A z toho důvodu radši nahodím plechy i když na léto bych chtěl dát větší kola. :lol:

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Davulus »

jo nakonec půjdu do plecháčů!15" sem si našel na netu nové za litr jeden

Haly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.04.2008 14:58

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od Haly »

Já mám elektrony, na kterých původní majitel jezdil 3 zimy a já na nich odjel jednu zimu a porádně jsem je vyčistil a ted je používám na léto a není na nich vůbec nic poznat. Byli jen takový zažloutlý, ale to šlo vyčistit, takže v tom nevidím problém...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: ALU KOLA V ZIME

Příspěvek od pásovec »

Jezdím s elektrony i v zimě. Stačí je jen důkladně navoskovat a máte po starostech. To, že se budou zářit víc jak psí gule, to je vedlejší efekt :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“