Snížení na R16 + plech pod motor

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

Čauec mam par otazek :lol: auto mam na R16 seriový podvozek dal jsem ted plech pod motor od BAWOR(a) a když lehnu pod auto tak plech od země vychází přesně na krabičku cigaret cca 9cm!mate to tak taky někdo? příjde mi to dost nízko nebo nee :roll: ?chci na to ted dat štelovak ale štelování je v rozmezí 30 - 70!když už jen ho dam na auto tak další 3cm dolu :? takže plech bude od země 6cm budu moc vůbec vyjet :lol: ,zajíma mě kolik to mate od země a v poho jezdíte?řešení je větší kola na tom už se pracuje ale nemůžů vydržet se na ten podvozek jen dívat :mrgreen: :wink: kola budou R18 začatkem června!budu rad za každe informace díky 8)
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od xerxes »

9 cm od země na seriovým podvozku je dost nízko jaký máš profil pneu?

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

luki píše:9 cm od země na seriovým podvozku je dost nízko jaký máš profil pneu?
Pneu mam 205/55 R16 klasika :!: řikam ten plech je od země 9cm :?
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od xerxes »

Je to fakt nějak nízko nešlo by ho na uchytech nějakým zpusobem zvednout?

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

[Quote = "Luki"] JE TO FAKT nějak nízko nešlo o Ho Na uchytech nějakým zpusobem zvednout? [/ Quote]
Tak max 1 cm bych Mohl nahnat! taky mě napadlo! podle mě JE TO Furt nizko ne?
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Měl jsem 195/50R15 a sniženi cca -50cm nwm přesně ale podvozek FK automottive stavitelny na max. sniženy a měl sem olejovou vanu 3cm od země, do tydne sem ji prodřel :D musel sem to zvednout na gumach protože podvozek je zatuhly a nejde s nim štelovat :D takže 195/65 R15 sem tam narval ještě a zvedlo se to o 3cm a už byl klid. Teď mam 18" 225/40 a je to zhruba stejně jak na těch 65 profilu vysoko. asi cca cm vysoko od země :) a zatim sem neškrtl.
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

FreeMaroStyle píše:Měl jsem 195/50R15 a sniženi cca -50cm nwm přesně ale podvozek FK automottive stavitelny na max. sniženy a měl sem olejovou vanu 3cm od země, do tydne sem ji prodřel :D musel sem to zvednout na gumach protože podvozek je zatuhly a nejde s nim štelovat :D takže 195/65 R15 sem tam narval ještě a zvedlo se to o 3cm a už byl klid. Teď mam 18" 225/40 a je to zhruba stejně jak na těch 65 profilu vysoko. asi cca cm vysoko od země :) a zatim sem neškrtl.

supr docela si mi pomohl si udělat obrazek o tom jak to bude!tady jde o to že ten plech po složení auta bude 6cm od země kdyby ten plech tam nebyl tak vana bude od země cca 11 cm! takže když někde chytnu dostane pecku plech!a co retardéry atd.?až budu mýt R18 tak tohle řešit nebudu :wink: takže když ted jukneš k sobě dolu pod auto tak maš kolik asi od země?
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

kanec.h píše:
FreeMaroStyle píše:Měl jsem 195/50R15 a sniženi cca -50cm nwm přesně ale podvozek FK automottive stavitelny na max. sniženy a měl sem olejovou vanu 3cm od země, do tydne sem ji prodřel :D musel sem to zvednout na gumach protože podvozek je zatuhly a nejde s nim štelovat :D takže 195/65 R15 sem tam narval ještě a zvedlo se to o 3cm a už byl klid. Teď mam 18" 225/40 a je to zhruba stejně jak na těch 65 profilu vysoko. asi cca cm vysoko od země :) a zatim sem neškrtl.

supr docela si mi pomohl si udělat obrazek o tom jak to bude!tady jde o to že ten plech po složení auta bude 6cm od země kdyby ten plech tam nebyl tak vana bude od země cca 11 cm! takže když někde chytnu dostane pecku plech!a co retardéry atd.?až budu mýt R18 tak
tohle řešit nebudu :wink: takže když ted jukneš k sobě dolu pod aut
o tak maš kolik asi od země?

kdo mi potrdi nebo vyvrati ze V5 ma nizsi podvozek o 1,5cm stejne jako Gti?pokud ano,tak se mi nechce verit ze na varianta by daly tohle ssnizeni!
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od Žížal »

vsechny V5, V6 a myslim ze i 110kw TDi maji vzdycky origo snizeny podvozek. Bude to platit i pro varose - vaha cumaku je zavisla na motoru, ne na kufru. Dalsi duvod pro jine pruziny je prave vaha - kdyz si srovnas pidimotor jako je 1,4 nebo 1,6 a V-motory, tak je to jinde a stejne pruziny by uz se asi nechovaly nejlip... Takze u tebe snizeni na stelovaku bude mensi - dalsi vec je jak moc mas unavene pruziny.
Na V5 se pri 205/55/16 neda pod plech postavit krabicka cigaret - to je normalni, ikdyz ho sundas, tak je vana nechutne nizko a nekryta...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

Žížal píše:vsechny V5, V6 a myslim ze i 110kw TDi maji vzdycky origo snizeny podvozek. Bude to platit i pro varose - vaha cumaku je zavisla na motoru, ne na kufru. Dalsi duvod pro jine pruziny je prave vaha - kdyz si srovnas pidimotor jako je 1,4 nebo 1,6 a V-motory, tak je to jinde a stejne pruziny by uz se asi nechovaly nejlip... Takze u tebe snizeni na stelovaku bude mensi - dalsi vec je jak moc mas unavene pruziny.
Na V5 se pri 205/55/16 neda pod plech postavit krabicka cigaret - to je normalni, ikdyz ho sundas, tak je vana nechutne nizko a nekryta...
jjj je mi to jasné :wink: !ja tam krabičku postavim ( 9cm ) a ještě mi 5mm zbyvá :!: každopadně v pondělí tam jde podvozek dokud to neuvidim tak mi to nedá :mrgreen:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od kanec.h »

kanec.h píše:
Žížal píše:vsechny V5, V6 a myslim ze i 110kw TDi maji vzdycky origo snizeny podvozek. Bude to platit i pro varose - vaha cumaku je zavisla na motoru, ne na kufru. Dalsi duvod pro jine pruziny je prave vaha - kdyz si srovnas pidimotor jako je 1,4 nebo 1,6 a V-motory, tak je to jinde a stejne pruziny by uz se asi nechovaly nejlip... Takze u tebe snizeni na stelovaku bude mensi - dalsi vec je jak moc mas unavene pruziny.
Na V5 se pri 205/55/16 neda pod plech postavit krabicka cigaret - to je normalni, ikdyz ho sundas, tak je vana nechutne nizko a nekryta...
jjj je mi to jasné :wink: !ja tam krabičku postavim ( 9cm ) a ještě mi 5mm zbyvá :!: každopadně v pondělí tam jde podvozek dokud to neuvidim tak mi to nedá :mrgreen:
Tak tady hažu foto - podvozek ja na autě ještě to nejni vyštelovaný všude stejně :) ale pocit s toho mam dobrej a ve finále je plech od země 7cm na R16 při tomhle snízění (netroufam si říct o kolik to je)takže spokojenost !nemam problém kamkoliv v jet!až příjdou R18 tak to bude taky o něcem jinym takže :D radost veliká -
18052010196.JPG
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Snížení na R16 + plech pod motor

Příspěvek od L.i.b.o.r »

To že tam dáš R18 tak si moc nepomůžeš, protože 205/55 R16 a 225/40 R18 mají obvod kola skoro stejný.

Jinak já budu si muset nechat zavařit vanu, protože předchozí majitelka ji někdo ťukla :) Už má s vás někdo zavařenou vanu? Neprolíná to...a nepraskne to někde jinde?
Seat Exeo ST 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“