Problém s prodkým brzděním

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Problém s prodkým brzděním

Příspěvek od Killer2142 »

Ahoj, asi jednou za měsíc když stojí děda ve vjezdu a potřebuji vyjet jeho fábií (samosřejmně s vw motorem 14. 16v 8) ) abych dostal moje z garáže tak jsem si na jeho autě všiml docela zajimavé věci. Ale postupně.

Na fábii se pokazilo ABS, tak se celé vyměnilo a od té doby (nebo dřív jsem to nepostřehl ale na 99,9% to nedělalo) se při prudkém sešlápnutí brzdového pedálu jakoby hnou přední kola velice zajimavým směrem dozadu ale ne jako posonutí rokou dozadu nějakého tělesa ale jakoby se snažili otočit okolo osy. Pohne se to cca tak o 1-2cm a jak se brzda pustí, tak se vrátí do normální polohy.

Snažil jsem se to nějak nakreslit, tak snad vám to řekne více a budete mít nějaké nápady nebo zkušenosti, co by to mohlo být.
Přílohy
fobie1.JPG

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Problém s prodkým brzděním

Příspěvek od VWMysak »

Utržený zadní silentbloky v ramenech.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s prodkým brzděním

Příspěvek od xerxes »

jak kukneš pod auto tak uvidíš ramena na těch ramenech jsou silenbloky, budou vytlučené nic jiného tam být nemuže když to dělá tyhle věci :wink:

Uživatelský avatar
Klobrcík
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 20.12.2009 12:10
Bydliště: Plzeň

Re: Problém s prodkým brzděním

Příspěvek od Klobrcík »

já už jsem si toho všimnul u hodně aut, dělá to i octavia, když stojim na semaforu tak schvalně koukam když přijíždí auto jestli to taky udělá a opravdu dost aut to dělá ale u fabie jsem to viděl poprví, pak jsem začal koukat :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“