Vynechání chodu motoru za jizdy

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
stewe17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.07.2010 02:08
Bydliště: Praha Radotín

Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od stewe17 »

Zdravím. Už jsem unavenej z poruchy ktera se mi někdy projevuje za jizdy. Auto jezdi normalne, i kdyz mi neustale sviti kontrolka motoru. Procistena klapka a vse co jsem nasel na tomto foru.Ale zvykl jsem si. Ale posledni dobou zniceho nic auto za jizdy prudce skubne rozsviti se kontrolka tusim epc ci ecp.ted nevim co je tam napsano. Auto prudce padne, zablika to a zase se rozjede.Nekdy chcipne a hned naskoci. A zase tak tyden nic. Na diagnostice v orig servisu mi bylo receno ze nic nenamerili a ze se mam pripravit na vymenu RJ. Ani nevim kde si to vycucali. Menil jsem klasicky brzdovy spinac,ktery byl v hajzlu. Diky tomu mi auto zacalo jezdit zas chvili normalne. Mozna se to tu nekde jiz vyresilo. Muze me nekdo navest kde se o tom docist a co se to vlastne rozsvecuje pri tom poklesu otacek a tahu motoru? Diky moc za kazdy nazor nebo odkaz.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od Martin. D »

Možná špatný EGR ventil :wink:

stewe17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.07.2010 02:08
Bydliště: Praha Radotín

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od stewe17 »

Martin. D píše:Možná špatný EGR ventil :wink:
Diky. na ten jsem ani nevzdechl.

stewe17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.07.2010 02:08
Bydliště: Praha Radotín

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od stewe17 »

Tak se mi podarilo auto napichnout. Kod chyby 16726 snímač polohy vack./klik. hřídele (G40) signál snímače příliš malý. Řádek pod P0342 - 009- přerušení /zkrat na kostru - sporadická. Nevíte někdo co s tím a kde je ten snímač umístěn? Diky

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od BigBang »

Martin. D píše:Možná špatný EGR ventil :wink:
pokud dobře čtu v podpisu, tak ten motor EGR ani nemá :wink: aspoň si myslim - dávali ho jen na ty výkonější verze (47 resp. 51 kW) kvůli snížení emisí :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

stewe17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.07.2010 02:08
Bydliště: Praha Radotín

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od stewe17 »

BigBang píše:
Martin. D píše:Možná špatný EGR ventil :wink:
pokud dobře čtu v podpisu, tak ten motor EGR ani nemá :wink: aspoň si myslim - dávali ho jen na ty výkonější verze (47 resp. 51 kW) kvůli snížení emisí :)
Diky ten jsem nenasel zatim tak asi nebude.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od Martin. D »

BigBang píše:
Martin. D píše:Možná špatný EGR ventil :wink:
pokud dobře čtu v podpisu, tak ten motor EGR ani nemá :wink: aspoň si myslim - dávali ho jen na ty výkonější verze (47 resp. 51 kW) kvůli snížení emisí :)
Jen jsem dával typ co by to mohlo dělat :wink: .....aspoň jsem zas o něco chytřejší :mrgreen:

stewe17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.07.2010 02:08
Bydliště: Praha Radotín

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od stewe17 »

Martin. D píše:
BigBang píše: pokud dobře čtu v podpisu, tak ten motor EGR ani nemá :wink: aspoň si myslim - dávali ho jen na ty výkonější verze (47 resp. 51 kW) kvůli snížení emisí :)
Jen jsem dával typ co by to mohlo dělat :wink: .....aspoň jsem zas o něco chytřejší :mrgreen:
Super opravdu diky. kazda rada je draha. Mej se

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Vynechání chodu motoru za jizdy

Příspěvek od vitusmotuz »

stewe17 píše:Tak se mi podarilo auto napichnout. Kod chyby 16726 snímač polohy vack./klik. hřídele (G40) signál snímače příliš malý. Řádek pod P0342 - 009- přerušení /zkrat na kostru - sporadická. Nevíte někdo co s tím a kde je ten snímač umístěn? Diky

ten snimac by mal byt niekde okolo vacky v hornej casti teraz neviem aky typ VW Pola mas ale asi 9N ak je to tak tak ked zdvihnes plastovy kryt z motora je ho pekne vidiet.Urcite bude problem v nom ak ti diagnostika ukazalo tento DTC kod. Inak nestartovalo ti to zle za studena? LEBO to moze sposobovat tento snimac.Odhad ceny cca 30€ - 900Sk
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“