Potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od Dusanbe »

Sory kluci, kterým jsem volal nebo psal, že to sem zas tahám, ale každej mi říká něco jiného. Mám 4x4 a potřeboval bych sundat/vyměnit krycí plech kotouče, ale 3 šroubky co ho drží na rameni jsou za rotorem. Dokážu je vyšroubovat, ale ne tolik, abych je vytáhl. Vadí mi v tom rotor. Chci se zeptat, když rotor zkusím vytáhnout - vylisovat (aspoň kousek, abych vytáhl ty šroubky) nezničím ložisko? Někdo mi říká, že je ložisko na jedno použití a že se rotor vyndavá až v potřebě výměny ložiska a někdo zas, že to ložisko má nějakou sponku a ta ho drží pohromadě, tak nevím. Jinak, abych nemusel vysvětlovat, proč mi stojí vylisování rotoru za sundání krytu kotouče - dávám větší kotouče. Díky za odpovědi.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Pomoooc, potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od libero1071 »

mám taký pocit,že to ložisko už druhý krát nepoužiješ :cry:

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooc, potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od Dusanbe »

Prosím o názory těch, kteří s tím mají zkušenosti. Jestli se mi rozsype, tak jdu domu pěšky :lol: díky
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Pomoooc, potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od vtuni »

psal jsem ti to v sz..ložisko se rozsypat nemusí...ale VĚTŠINOU se to stane...

odřezal bych ty šrouby..vyndal původní plech..a na novej plech použil kratší šrouby
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Pomoooc, potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od DworiBak »

tak koukal jsem na to a 4kola nemá ložisko součástí náboje jako u předohrabu celou dobu jsem měl za to že to tak je
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od Dusanbe »

Tak pro všechny, kteří by se pouštěli do výměny zadních krytů kotoučů aniž by nechtěli sundavat náboje mám jednu radu :old: Když jsem šroubky vyšrouboval na max co to šlo a chtěl je ufiknout flexou, tak jsem zjistil, že po max vyšroubování jdou vybouchat šroubovákem. Místo nich jsem dával nové M6x10 jako origo, sice jsem jeden nandaval asi 20 minut, ale podařilo se. Musí se tam vložit nejdřív nakřivo, pak narovnat, pak ho tam držet třeba tenkým plátkem od nože a pak šroubovat. No mazec..... ale zadařilo se
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od DworiBak »

já to říkám pořád malí ruce maj vždy něco do sebe :mrgreen: ,tak hlavně že se zadařilo :wink:

Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Potřebuju vyndat zadní náboj s rotorem.

Příspěvek od Cpt._Hunter »

trošku OT: co se týče předohrabu, tak jsem teď měnil zadní ložiska, při sundávání jsem jedno řezal flexou a pak mě napadlo druhé nahřát plamenem a zafungovalo to- povolilo a šlo lehce zapáčit šroubovákem a sklepnout... ale nevím jestli je to zrovna nejlepší způsob jak sundat ložiska, které se budou ještě používat :roll:
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“